Naše promítání ze CDT 2016 (4500km pěšky napříč USA) - aktuální seznam termínů a míst naleznete tady.

Ti Appalachian Set - univerzální vařič na líh, tablety a dřevo, se závětřím a kotlíkem, 161g

Komplet Appalachian Set ECA268 obsahuje:

  • titanový hrnek ECA266 s pokličkou - objem 550 ml, rozměř 94 x 87mm
  • titanový lihový vařič EBY254
  • titanový stojánek/závětří EBY257, který zároveň slouží jako vařič na dřevo, pevný líh, listí atd.
Kód zboží: ECA268
Cena: 3 880.00Kč
Váha: 161 g

Komentáře

Dost jsem "laboroval" nad různými verzemi dřívkových vařičů. A kupodivu jsou v nich velké rozdíly v použitelnosti. Zajímalo by mě jak se s tím popral tento výrobce a zda tuto dosti drahou titanovou sestavu někdo vyzkoušel opravdu i na dřívka a skutečně šlo něco uvařit. Obešlo se to bez dmýchání vzduchu? Dík. fa.moZAVINACseznam.cz

ahoj, mám doma už několik měsíců materiál z testu na expedici za polárním kruhem, ale ještě jsem to nezpracoval... zkusím s tím pohnout. Kluci jezdí do zimy hodně často, topili nepochopitelně i zelenýma větývkama a stejně byli spokojení... Takže sleduj web, zkusím to sem hodit, jen co přidám všechny nové produkty:-) Petr K.

Ahoj, tak máme podzim 2015, furt nevidím že by zde někdo publikoval zkušenost s tímto dražším vařičem jako dřívkáčem. Pánové pokud něco máte sem s tím. Pokud ne, tak šup někomu(klidně mě:-) otestovat!!! Čekáním nepomůžete ani začátečníkům, ani svému obchodu:-)

Škoda toho hrnce, pro dva je 550ml málo. Sedí na závětří i nějaký jiný, větší hrnec? Iděálně 1,1 nebo 1,3L. Díky, Jakub

ahoj, 550ml je jedinej rendlik kterej ma na dne to osazeni pro zavetri. Ale klidne muzes na varic posadit jakejkoliv hrnek, velikost zavetri je dostatecna aby i 1,3 byla dostatecne stabilni. Ja si dokonce myslim ze vetsi dno zvetsi ucinnost. Neni potreba se toho bat.  Set je takhle poskladanej, aby to byla pro jednoho minimalni vaha a rozmery. Kdyz potrebujes vetsi hrnek, kup jenom DX set a potrebnej hrnek. Cest Petr K.

Ahoj Jakube, Mug Pot 550 je sice jediny ktery ma na dne osazeni, ktery zapadne do zavetri, ale neni problem pouzit s varicem vetsi hrnec - jen musis venovat pozornost tomu kdyz stavis hrnec na varic, aby byl priblizne na stredu. To je vsechno. Osobne si myslim, ze vetsi plocha dna jenom zlepsi vyuziti tepla z horeni. Hrnec 1,3L je pro dva uplne idealni a par lidi uz si ho k tomuhle DX Setu kupovalo. Nemam zadnou  negativni reakci, tak to asi funguje. Ja varim taky v 1,3L a jsem spokojeny. Lehky  krok ti preje Petr K.

Ahoj. Pro daný set je určen i Ti Ultralight Mug Pot 900ml with Ridge for Appalachian Set . CCA. 1 cm od okraje má zářez, který sedne na okraje vařiče. Ale 900 ml je pro 2 lidi asi neustále málo, nebo se mýlím? Podělil by se někdo o zkušenost s velikostí hrnce? Děkuji.