články

Otevírací doba o svátcích

Ve dnech 28.4.-1.5. a 5.5.-8.5. bude zavřeno v pražské i liberecké prodejně a ani eshop nebude expedovat zásilky. Táhne nás to ven a úterní svátky jsou výborná příležitost udělat si prodloužený víkend. Děkujeme za pochopení a přejeme pěkné jaro.

Appalachian trail 2018 - část 12 - z Front Royal přes Harpers Ferry do Boiling Springs, 206km

Během těch pár dní se toho událo tolik, že mám pocit, že se to stalo před půl rokem a mám problém si vzpomenout, cože jsme to všechno zažili. Dokončili jsme stát Virginia, prošli celou West Virginii (haha, malý výběžek asi 5km) a Maryland a teď už bojujeme v srdci Pennsylvanie. Městečko Harpers Ferry mě naprosto vcucnulo do historie a období občanské války. Přívalové deště a kosa nám opět “zpříjemnily” cestu a podařilo se nám dorazit na milník, který označuje půlku AT! To je super, teď už se to bude krátit. Ale postupně.

Appalachian trail 2018 - část 11 - Z Waynesboro přes Shenandoah N. P. do Front Royal

Tyhle odchody z města když je hnusně jsou fakt těžký… a někdy prostě nemožný… jen co jsem klukům odeslal blog a vrátil se v chumelení na hostel, tak mi bylo jasný, že vyrážet ven kvůli pár mílím, mít mokrý nohy a přes noc mrznout nechci. Mám toho za pět týdnů dost. Fakt dost.

Appalachian trail 2018 - část 10 - z Glasgow do Waynesboro, 123km

Tyhle tři dny utekly poměrně rychle a řekl bych že i bez významnější události. Jeden den jsme měli léto - kraťasy, triko, pohoda a skvělé výhledy.

Druhý den jaro - v noci déšť, přes den chumelení a všechny vyhlídky naprosto v mlze.

A třetí den regulérní zimu - v noci - 8C, probuzení do sněhu a mráz až do oběda.

Appalachian trail 2018 - část 9 - z Pearisburg přes Daleville do Glasgow, 242km

Nakonec odcházím z hostelu až před 11h, ale načasování je to perfektní, mám tu 4G a tak si volám s Oli a konečně i s našima - taky už bylo načase dát jim po měsíci vědět, že jsem v pořádku:-)

Tenhle hostel byl fajn - trailer home s kuchyní a obývákem k dispozici pro nás, vyklizená velká garáž se 7 dvoupatrovkama a nově postavenej domeček se sprchama a záchodama. A všechno perfektně čistý. Funkční Wi-Fi. Tak to mám rád.

 

Appalachian trail 2018 - část 8 - etapa z Marion do Pearisburg, 163km

Na hotelu jsem si dal práci a spočítal kalorickou hodnotu veškerého jídla, co si na dva dny nesu. Je to s malou rezervou, ale vychází to na 14 000kcal!!! To je pro běžného, aktivního člověka na 6 dní. A to počítám s tím, že si dám bonusovej mega-oběd u dálnice (dalších 2000kcal). Je to prostě námaha, běhat s batohem na zádech, ve sněhu, 40km denně…

Appalachian trail 2018 - část 7 - z Damascus do Marion, 102km

Měla to být poměrně poklidná etapa přes nejvyšší kopec ve Virginii - Mt. ROGERS (1746m) a nejspíš i nejhezčí místo tady - Grayson Highlands, ale všechno bylo nakonec trochu jinak.

Appalachian trail 2018 - část 6 - Z Erwinu do Damascus,220km

Musím říct, že to bylo docela dost intenzivních 5 dní. Řekl bych etapa mnoha nej a zvratů. Ale nebudu předbíhat…

Appalachian trail 2018 - část 5 - z Hot Springs do Erwin, 110km

  Opouštět Hostel Laughing Heart a Hot Springs vůbec bylo docela těžké… Hostel byl čistý, vytopený jako sauna a celkově příjemný a putyka Smokie Mountain Diner servírovala za pár dolarů tak velké hromady dobrot… Téměř všichni ostatní se rozhodli v takhle dokonalých podmínkách pro den odpočinku, ale předpověď slibovala krásný den a tak to člověka táhne prostě dál.

Appalachian trail 2018 - část 4 - Příběhy ze Smokies - Fontana do Hot Springs, 176km

Můj další plán je fakt zabrat a pospíchat. Jeden hezký den, dva dny deště a chumelení a pak - 15C i míň na dva dny. To je o život, být promoklý, mokré boty i rukavice a uvíznout v těch mrazech. Takže valná většina lidí prostě zůstává ve Village a čeká na lepší počasí, pár dalších zkusí projít půlku Smokies a utéct stopem z Newfound Gap do Gatlinburgu a počkat na lepší počasí tam. Z Hiltonu teda vyrážíme jen dva

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - články