POZOR!!! Pražská prodejna bude v pátek 15.2. otevřená pouze do 15h. Omlouváme se a děkujeme za pochopení, tým NALEHKO.

Naše promítání z AT 2018, CDT 2016 a Vaškova Via Dinarica trailu 2018 - aktuální seznam termínů a míst naleznete tady.

Big Agnes – Copper Spur HV UL1, 1150g

Pro mnohé neznámá značka, pro zkušené dnes už kultovní  záležitost – stany americké firmy Big Agnes už několik let dominují žebříčku nejoblíbenějších stanů na všech dlouhých trecích! V roce 2017 se na PCT do top 5 vešly hned 4 modely Big Agnes. Není to tedy žádný nováček, ani neuvážený úlet. Je to dlouholetá dobrá práce, osvědčená konstrukce i materiály a hlavně tisíce spokojených uživatelů. Seznamte se:

Jednomužný Copper Spur je při minimální hmotnosti navržený pro co největší prostor a pohodlí – má boční vchod a prostornou předsíňku. Rozhodně nejprostornější lehký stan pro jednoho, který jsme zatím měli v rukách. Vnitřní  stan je sice papírově jen o 6cm delší než u Fly Creeku, ale prakticky je o dost delší – když jsme ho měli postavený tak se využitelný prostor zdál být větší o dobrých 15cm. Určitě se komfortně vejde i 2m dlouhán. Díky krátkému příčnému prutu uprostřed stanu, jsou boční stěny vnitřího stanu téměř svislé a nebudete se tam cítít jako v ponorce. Když chcete spát „pod širákem“, můžete postavit vnitřní stan samostatně. Na druhou stranu, pokud chcete očesat hmotnost na minimum, tak s použitím originálního „footprintu“ můžete postavit samostatně jen tropiko, vnitřní stan nechat doma a de facto si vyzkoušet, jaké to je používat tarp.

V uvedené hmotnosti  je opět  dvouplášťová, samonosná konstrukce, dostatek prostoru pro XL karimatku, 8 kvalitních kolíků, extra vypínací šňůry i s linelocky, obaly a dokonce „opravná sada“. Kompletní balíček.

Pro stavbu stanu platí to samé co pro všechny stany BA - staví se nejprve vnitřní stan, speciálně designované pruty jsou barevně kódované, takže se nelze splést. Rohy podlážky vypnete a zakolíkujete, moskytiéru nacvakáte na duralové pruty. Můžete ji tudíž použít pro spaní pod hvězdami a stále být chránění před havětí. Nepromokavé tropiko přehodíte přes vnitřní stan a správně zorientujete -  popruhy v rozích jsou opět barevně kódované , ve vrcholu navlíknete krátký příčný pruh do „kapsiček“ v tropiku  (jsou tam poutka, která to umožní bez použití hrubé síly) a pak plachtu na několika místech přichytíte poutkem na suchý zip k prutům – pomáhá to nejen správnému vypnutí, ale také to výrazně zvyšuje odolnost celého stanu ve větru.  V místě uchycení prutu k podlážce jednoduše přicvaknete topiko plastovou přezkou k popruhu na podlážce. Další vypínací body buď navlíknete na kolíky od podlážky, nebo přes šňůru a linelock vypnete a zakolíkujete zvlášť. S rychlým nahlédnutím do návodu to jde i na poprvé hladce a rychle. Všechno je jednoduché a promyšlené.

Na mnoha detailech stanu je vidět, že u Big Agnes vědí co dělají  - ať už je to použití linelocků, tak třeba nacvakávání moskytiéry na příčný prut a jeho navlíkání do kapsiček v tropiku. Vhod přijde několik kapes na bocích u hlavy a ve vrcholu stanu na mobil, čelovku atd. , a hlavně výborné zpracování.

Big Agnes Copper Spur HV UL 1:

 • DAC pruty  i kolíky
 • Nová konstrukce pro větší vnitřní prostor (písmena HV znamenají High Volume)
 • Boční  vchod a prostorná předsíňka
 • Dvoucestý  vchodový zipy překrytý légou
 • Uzavíratelné větrání ve vrcholku stanu
 • Velké kapsy na bocích i nad hlavou
 • Všechny vypínací šňůry  i popruhy jsou reflexní abyste o ně po tmě s čelovkou nezakopávali
 • Tropiko se pomocí suchých zipů přichytává na pruty – to zajišťuje skvělé vypnutí a vysokou stabilitu stanu.
 • boky vnitřního stanu kolem těla a hlavy jsou z textilie místo síťoviny (přijde vhod v silném větru, aby dovnitř nelítal prach, nebo když se v noci moc vrtíte a dotýkali byste se orošeného tropika, tak se nenamočíte)
 • Materiály: podlážka a tropiko – silikonizovaný rip-stop Nylon s vodotěsným PU zátěrem zevnitř. Vnitřní stan – kombinace prodyšného nylonu a polyesterové síťoviny. Všechny švy přelepené vodotěsnou PU páskou bez rozpouštědel (PVC a VOC’s free). Pruty a kolíky  - dural
 • Možnost dokoupit originální “Footprint” (113g) – s jeho pomocí se dá stan použít ve variantě Fast Fly – pouze tropiko bez vnitřního stanu. Je to potom vlastně tarp pro jednoho s parádní hmotností 730g!!!
 • Celková hmotnost se vším všudy 1,13kg - vnitřní stan, tropiko, stanové pruty, kolíky, obaly, opravná sada v případě zlomení prutu

 

Kód zboží: Big_Agnes_Copper_Spur_HV_UL_1
Cena: 8 880.00Kč