Pražská prodejna bude až do jara otevřená jen Po - Pá, Soboty zavřeno! Díky za pochopení, tým NALEHKO

Naše promítání z AT 2018, CDT 2016 a Vaškova Via Dinarica trailu 2018 - aktuální seznam termínů a míst naleznete tady.

Big Agnes Mystic UL15, 964g

Jste chroničtí cestovatelé, kteří se neustále budí všude možně po zemi, jen ne na své karimatce ? Tak těmhle probdělým nocím odzvonilo, protože je tu spací systém od Big Agnes (čti Velká Anča)!

Stlačené peří na spodní straně spacáku nikdy nemůže nabrat plný loft, tím pádem ztrácí své izolační schopnosti a izolaci tvoří víceméně jen vaše karimatka. Big Agnes si s tímto neduhem peří poradil chytře. Veškerou náplň přemístili jen do vrchního dílu spacáku a do zad umístili velkou, pružnou kapsu na karimatku. Tím pádem veškerou izolaci od země tvoří jen vaše karimatka, ale nejpodstatnější je, že dostanete skvělý, spací systém ve kterém se vám už nebude stávat, že by vaše podložka odcestovala a vy se budili na zemi.

Na stejném principu fungují tzv. quilty, ovšem k nim karimatku většinou přiděláváte pouze pomocí lanek a často můžou vznikat mezi spacákem a karimatkou chladná místa. U systémových spacáků Big Agnes tohle mají promyšlené do detailu. Na spodním dílu je po straně mezi kapsou na karimatku naplněná jedna vertikální komora, která eliminuje vznik studených míst a pomáhá teplo zachytit blíže k tělu.

Výrobce uvádí použití karimatek o rozměrech 183 x 51 cm ( u spacáku ve velikosti Regular), ale kapsa na karimatku je natolik pružná, že jsme do ní bez problému dostali i karimatky Klymit se šířkou 59 cm)

Spacák Mystic UL 15 není primárně konstruovaný na co nejnižší váhu, ale především na co nejlepší komfort. I přesto se u velikosti Regular dostanete na příjemných 964 gramů! Ve srovnání se spacáky Criterion jsou Big Agnes o dost prostornější. Takže pokud se v noci neustále musíte vrtět a otáčet, tak si nebudete připadat jako sardinky v konzervě. Prostor na nohy je tak ohromný, že bez problému při spaní na zádech pokrčíte nohy. Kapucu i límec jednoduše stáhnete a nebude se vám stávat, že při zvednutí hlavy z kapuci vypadnete. Pro lepší komfort je celá kapuce naplněná peřím i ze spod a tvoří tak parádní „box“ který zabrání úniku tepla přes hlavu. Podobně je to řešené i v oblasti chodidel, kde pohodlí vytváří velká kuželová patka s náplní i ve spodu. Velmi dobře řešený je i nadstandartně dlouhý, dvoucestný zip, který pohodlně zapnete jednou rukou aniž by se vám do něj skřípla látka.

Použité materiály

Náplň spacáku tvoří špičkové, certifikované husí peří DownTek™ s plnivostí 850 cuin. Díky patentovaným nanotechnologiím se vytvořila vodoodpudivá, antibakteriální náplň, která absorbuje o 30 % méně vlhkosti a schne 5krát rychleji než běžné, neupravené peří. Peří DownTek je vyvinuto s maximální šetrností k životnímu prostředí, je zbaveno veškerých PFC, PFOA, PFOS a životnost je až 35x delší než běžné peří. Na to jak DownTek funguje v praxi se můžete podívat zde.

Jako svrchní materiál je použit vysoce odolný, ale zároveň ultralehký ripstop nylon s voděodpudivou ochranou. Ta je natolik kvalitní, že nemusíte mít obavy ze spaní pod širákem, ranní rosu nepustí dovnitř!

Teplotní komfort

Co se týká teplotního určení, tak zde Big Agnes vychází především z vlastních zkušeností a ze zkušeností testerů a ambasadorů. U spacáku Mystic UL 15 je spodní limitní teplota udávána -9°C. Ta odpovídá normě EN13537 Standard (muž – 25 let, 173cm, 73kg – 8 hodinový spánek ve stočené poloze bez probuzení). Dle našeho názoru a srovnání se spacáky Criterion bychom řekli, že komfort spacáku Mystic UL15 bude odpovídat cca -5°C, ale veškeré tyto údaje se samozřejmě musí brát s rezervou.

Rozměry

Spacák se vyrábí ve 3 velikostech.

Small (nemáme standartně v nabídce) : použitelný pro postavy do 165cm, váha náplně 340g, váha celého spacáku 879g, rozměr spacáku v kompresním obalu 15x17cm, velikost obalu 20x44cm, váha 22g

Regular : použitelný pro postavy do 182cm, váha náplně 450g, váha celého spacáku 964g, rozměr spacáku v kompresním obalu 18x19cm, velikost obalu 20x44cm, váha 22g

Long : použitelný pro postavy do 199cm, váha náplně 451g, váha celého spacáku 1058g, rozměr spacáku v kompresním obalu 20x22cm, velikost obalu 20x44cm, váha 22g

Big Agnes je dnes již kultovní americká značka, která vznikla před 18 lety přímo v srdci Colorada. Za tu dobu se svým přístupem, inovacemi a kvalitou vypracovala mezi nejúspěšnější outdoorové značky. Velké jméno si udělala především díky jejich stanům, které jsou dlouhodobě nejpoužívanější na dlouhých trecích jako PCT či CDT. Nejedná se tedy o žádného nováčka na trhu. O tom, že Big Agnes není krok vedle svědčí tisíce spokojených uživatelů po celém světě.

Big Agnes Mythic UL 15 :

 • Váha 964g (velikost Regular), hmotnost náplně 450g
 • Velký prostor bez přidaného objemu
 • Skvěle řešená kapuce která vám dává svobodu pohybu
 • Vnitřní stahovací límec
 • Jednoduchý patent zapínání jednou rukou
 • Náplň špičkovým, husím peřím DownTek™ s plnivostí 850 cuin a voděodpudivou úpravou
 • Svrchní, odolný materiál ripstop nylon s DWR úpravou
 • Spodní, limitní teplota -9°C (dle EN13537 Standard)
 • Vertikální komory lépe udrží teplo blíže k tělu
 • Možnost spojení spacáků Big Agnes (levý + pravý)
 • Očka pro skladování, sušení
 • Skladovací, síťovaný vak a obal z ripstop nylonu (není nepromokavý!)
 • YKK, obousměsný zip v plné délce 178cm

 

Kód zboží: Big_Agnes_Mystic_UL15
Cena: 8 980.00Kč
Váha: 964 g