Pražská prodejna bude až do jara otevřená jen Po - Pá, Soboty zavřeno! Díky za pochopení, tým NALEHKO

Naše promítání z AT 2018, CDT 2016 a Vaškova Via Dinarica trailu 2018 - aktuální seznam termínů a míst naleznete tady.

Ti Solo Pot Set 0.75L + 0.4L (ECA278), 180g

Ti Solo Pot Set

  •  set dvou titanových kotlíků s pokličkou z řady Ultralight
  • objem 0.75L a 0.4L
  • 93 x 118mm
  • 93 x 58mm

Firma Evernew Inc. vyrábí svoje titanové nádobí již 15 let. Titan je špičkový materiál s nenahraditelnými vlastnostmi pro outdoorové vybavení. Použité slitiny titanu jsou lehké (téměř poloviční měrná hmotnost než oceli), má větší pevnost než nerezová ocel, je chemicky velmi stálý a odolný korozi.

Kromě bezkonkurenční řady Ti-Ultralight pro opravdové fandy ultralehké výbavy, nabízí Evernew pro větší pohodlí při vaření řadu nádobí Non-Stick s keramickým antiadhezním povlakem na bázi Si. Ten neobsahuje žádné zdraví škodlivé látky jako teflonové povlaky, je stálý i při mnohem vyšších teplotách a hlavně ho při běžném provozu nepoškrábete! Při vaření i jídle můžete klidně používat anodizovanou duralovou lžíci, a díky nepřilnavému povrchu po jídle nádobí snadno umyjete nebo jen  na sucho otřete v případě kempu bez vody. Šetří to čas,vodu, nepotřebujete houbičku ani žádnou chemii.

Určitou nevýhodou pro někoho může být, že kvůli horší tepelné vodivosti titanu není dobré vařit na plynových vařičích s malým rozptylem plamene při použití plného výkonu – dojde k zprohýbání dna kotlíku. Já vařím na lihovém vařiči a příležitostně na plynovém Optimusu (proběhlo i několik vaření na ohni) a dno mám stále dokonale rovné. Je to zkrátka otázka přístupu. Hmotnostní úspora klidně i 200g oproti klasickým kotlíkům za trochu opatrnosti stojí.

Kód zboží: ECA278
Cena: 1 680.00Kč
Váha: 180 g

Komentáře

Ahoj, dostanu dovnitř plynovou kartuš a vařič? Například MSR Pocket Rocket 2.
Díky

Ahoj, menší (110g) kartuši dovnitř usadíš, tu velkou (227g) určitě ne. Výrobci dělají ty kartuše +/- 2mm, ale všechny by tam měly sednout. Petr K.

V pohodě, šlo mi o tu malou MSR 113g kartuš! Tenhle set mi dost láká, díky hrnku.
Logika mi říká vem Ti Non-Stick Pot 1.3L nebo 0,9L. Tak uvidíme do čeho půjdu

Ahoj, chtěl jsem se zeptat zda-li se vleze litrová láhev nalgene dovnitř? Děkuji

Ahoj, rychlým pohledem mi něco říká, že litrová láhev se do 0.7l hrnku nevejde devil  A teď vážně - Nalgen se širokým hrdlem má vnější d=90mm a vyšší hrneček ze setu má vnitřní d= 93mm, takže na průměr se tam vejde, akorát Nalgen má výšku 215mm a tenhle hrneček nějakých  120mm, láhev bude skoro půlkou koukat ven. Takže se tam svým způsobem vejde, ale celkově se tam nevejde:-) Petr K.