Pražská prodejna bude až do jara otevřená jen Po - Pá, Soboty zavřeno! Díky za pochopení, tým NALEHKO

Naše promítání z AT 2018, CDT 2016 a Vaškova Via Dinarica trailu 2018 - aktuální seznam termínů a míst naleznete tady.

Ti lihový vařič EBY254, 34g

Samostatný lihový vařič EBY254:

 •  dvojúrovňový systém trysek pro dokonalé rozložení plamene a účinnost
 •  velmi pevné, odolné,  ale lehké provedení 34g
 •  díky předehřevu a zplynování paliva ve dvojité stěně má skvělé využití paliva
 •  použití pouze pro čistý líh (96% a více) a isopropylalkohol
 • vařič v podstatě nehoří, když kotlík postavíte přímo na něj. Pokud nemáte Trivet, je potřeba zajistit mezeru mezi vařičem a kotlíkem jinak (Caldera Cone, stojánek z drátěného pletiva atd.
 • lihové vařiče obecně mají menší výkon a tak je velmi vhodné je doplnit závětřím (doma udělané z grilovacího alobalu, nebo profi titanová Caldera Cone). Ušetří to palivo a výrazně zkrátí čas vaření

Pro velký zájem o vařiče na kapalný líh v ultralehké komunitě představil i leader v produkci titanového nádobí EVERNEW svůj titanový vařič na líh. Nespokojil se však jen s lihový vařičem, ten tvoří pouze jádro systému vaření. K němu lze dokoupit tzv. Trivet – křížový stojánek, který se nasadí na vařič a vytvoří stabilní stojánek pro kotlík, dále skládací dvojdílné závětří, které samostatně funguje jako perfektní vařič na dřívka (drobné větvičky, mech, listí adt. zkrátka vše co najdete a trochu to hoří) a také malý kotlík se speciálně tvarovaným dnem, jež přesně zapadá do kruhového závětří/stojánku.

Pro správnou funkci je důležité používat kvalitní líh! Je to jako auto, taky vám dieselová nová oktávka nepojede na benzín Speciál... takže i lihový vařič potřebuje skutečný líh. Nejlepší je Biolíh do biokrbů, protože je prefektně čistý, hoří bez zápachu a sazí a v BAUHAUSU, OBI nebo eshopech vychází do 100Kč/litr. Rozhodně nekupujte technický líh v oranžové láhvi!!! Lihu je tam pomálu a hromada nečistot a vody - špatně hoří, prská a tvoří hodně sazí!!!

Základní lihový vařič EBY254 můžete podle potřeby doplnit o Trivet EBY253:

 • křížový „stojánek“ který zvyšuje stabilitu kotlíku na vařiči
 • zaručuje správnou výšku kotlíku nad vařičem, tak aby bylo dosaženo nejvyšší účinnosti hoření
 • vařič v podstatě nehoří, když kotlík postavíte přímo na něj. Pokud nemáte Trivet, je potřeba zajistit mezeru mezi vařičem a kotlíkem jinak (Caldera Cone, stojánek z drátěného pletiva atd.)
 • titan, 16g

Nebo si koupit celý komplet DX Set EBY255:

 •  můžete spalovat kapalný i pevný líh, dřevo a v podstatě vše co najdete a hoří
 •  důmyslný systém závětří, stojánku, do kterého můžete umístit vařič EBY254 nebo použít jako vařič na dřívka a spalovat větvičky, mech, listí atd.
 •  možnost dokoupit malý hrnek 550ml, který do závětří osazením na dně zapadne a vytvoří stabilní, účinný Appalachian Set ECA268

 

nebo komplet Appalachian Set ECA268 tvořený multifunkčním vařičem, lihovým vařičem, závětřím, stojánkem a kotlíkem 550ml:

 

Pro správnou funkci je důležité používat kvalitní líh! Je to jako auto, taky vám dieselová nová oktávka nepojede na benzín Speciál... takže i lihový vařič potřebuje skutečný líh. Nejlepší je Biolíh do biokrbů, protože je prefektně čistý, hoří bez zápachu a sazí a v BAUHAUSU, OBI nebo ehsopech vychází do 100Kč/litr. Rozhodně nekupujte technický líh v oranžové láhvi!!! Lihu je tam pomálu a hromada nečistot a vody - špatně hoří, prská a tvoří hodně sazí!!!

Kód zboží: EBY254
Cena: 1 280.00Kč
Váha: 34 g
Rozměry: 72 mm × 0 mm × 42 mm

Komentáře

Dobrý den, nemáte prosím zkušenosti s tím, zda projde tekutý líh do letadla? alkohol se může brát do odbaveného zavazadla jen do 70%.
Děkuji
Dana

Dobrý den, 100% alkohol by se opravdu brát neměl... ale už několik lidí potvrdilo, že ho normálně provezli. Když se dá do 0.5 nebo 1l PET láhve a ještě do ziplocku, aby bylo zaručené že nevyteče, tak nikdo nepozná, že to není třeba absinth :-) Opravdu ale dát bacha, aby za žádných okolností nevytekl. Petr K.

Dobry den.
Je mozne horici varic uhasit nejakou krytkou? Prodava se s varicem?
Nebo je nutne pockat az veskery lih vyhori?
Pripadne - nemate nejake odberne misto v Praze?
 

Ahoj, vařič se dá uhasit přiklopením čímkoliv nehořlavým - prostě se zamezí přístupu kyslíku pro hoření (takže plechovej hrneček, prázdnej ešus apod.) ale nejlepší je si odzkoušet kolik paliva potřebuju na uvaření řekněme 0.5litru vody a pak nemusím plýtvat ani doplňovat - zvlášť na doplňování paliva je potřeba dávat bacha - doporučuju to nedělat. Vařič musí nejdřív vychladnout. Pokud budeš dolívat žhavej vařič, může to blafnout a je průšvih. Takže nejlepší je si množství paliva odzkoušet a pak nešpekulovat. V nejhorším se nechá trochu lihu vyhořet. Nic se tím nepokazí:-) Petr K.

v textu se pise, ze je k varici nezbytny stojanek. je tomu opravdu tak? protoze na videich lze videt, ze s nadobou hori i bez nej
(vyreseno, uz jsem si to tu nasel)