Pražská prodejna bude až do jara otevřená jen Po - Pá, Soboty zavřeno! Díky za pochopení, tým NALEHKO

Naše promítání z AT 2018, CDT 2016 a Vaškova Via Dinarica trailu 2018 - aktuální seznam termínů a míst naleznete tady.

Trekové hole FIZAN Compact - 320 g (pár)

S holemi Fizan Compact máme dlouhodové dobré zkušenosti, navíc se pyšní tím, že jsou to nejlehčí třídílné trekingové hole. V poměru cena/výkon jsme nenašli vážnějšího soupeře. Že jsou hole dobrou volbou potvrzuje i fakt, že se zúčastnily náročných expedic, mimo jiné například na K2 či Everest. A samozřejmě nechyběly ve vybavení Petra a Olí na jejich cestě po CDT.

S holemi Fizan máme dlouholetou zkušenost. Celý tým Nalehko už s nimi nachodil dohromady tisíce kilometrů (Petr, Olí - CDT, GR20, JMT, AT...Vašek - kolem ČSR, Via Dinarica) s jsme s nimi maximálně spokojení. Jsou to zatím jediné hole, které se nám nikdy neprotočily při snaze je utáhnout nebo povolit. Nosíme je zásadně bez poutek - když jdete rychle a hrot se někde zaklíní, hůlku pustíte a nic se neděje. S poutkem nestačíte zastavit a hůlku ohnete nebo zlomíte, a to bez ohledu na to, jak je bytená.

Nezanedbatelnou výhodou je dostupnost náhradních dílů.

Součástí balení jsou gumové ochranné kryty hrotů špice a 50 mm talířky. Samostatně se dají dokoupit i talířky větší velikosti.

Modelová řada 2017 má nová poutka bez neoprenu, která se již v předešlém roce osvědčila u trail runningových holí Trail Essential, a také na pohled trochu mohutnější špičku kolem hrotu. Hmotnost hole s poutkem je 171g, bez poutka 160g.

Fizan Compact:

  • materiál - hliník Al 7001
  • rukojeť z materiálu EVA
  • od 2017 je nové poutko bez neoprenu - širší, jednodušší, lehčí
  • hrot s karbidovou špičkou
  • rozměry - 58-132 cm
  • spolehlivý FLEXY locking system
  • levné náhradní díly

 

Kód zboží: Fizan_Compact_2018
Cena: 1 480.00Kč
Váha: 316 g

Komentáře

Ahoj,jen malý dotaz,jsou nějak rozumně dostupné náhradní hroty na hole Fizan?Žena moje milovaná odmítá na hole nasazovat "bačkůrky" a to i na asfaltu,takže máme dost vysokou spotřebu hrotů...

Ahoj,náhradní díly jsou většinou dobře dostupné a za rozumnou cenu. Napiš poptávku na mail info@nalehko.com. Hezký den. Tom

super, přesně tyhle hole jsem vybral, a teď už jenom hledal kde je objednám. Jen toho bude trochu víc, takže si asi udělám výlet do Liberce, a vezmu to najednou..................:)
 

Ahoj,
Chtěl bych se zeptat, zda je možné talířek odšroubovat a případně nahradit větším talířkem třeba z jiných modelů holí fizan (glacier, lotshe, everest, ...)?
Díky, Adam

Ahoj,talířek jde normálně sundat.Nemá závit,ale zkoušel jsem tam nasadit zimní talíř z holí Black Diamond a v pohodě to drží :) .Tom

S holemi našlapáno zatím sice jenom 400 km, ale zatím velká spokojenost. Hroty nejeví známku opotřebení (zrhuba 100km asfalt), dobře se drží a i poutko, které normálně nepoužívám, protože mi vadí, bylo pohodlné. Spodní část hole při větším záběru trochu zajížděla a tak jsem musel hůl hodně silně utahovat, takže jsem nebyl na konci dlohého dne schopný hůl uvolnit, abych nastavil správnonu výšku pro napnutí přístřešku, nebo platchy nad hamakou. Ale po pauze a pořádněm jídle se to dalo zvládnout.
Honza

Ahoj, chci se prosím zeptat jestli budete mít v nejbližší době hole v černé barvě? 

Doteď jsem měl za to, že nejlehčí hole se vyrábějí z karbonu. Mám hole o celkové váze 360 gramů, čím to že tyhle jsou lehčí, to jsou kratší? A proč je neudělají z karbonu? Je teda pravda, že s těma co mám (od Blizzardu) nejsem moc spokojený, protože prokluzuje spodní zámek, ale to přisuzuju výrobci zámku, ne materiálu holí.