Pražská prodejna bude až do jara otevřená jen Po - Pá, Soboty zavřeno! Díky za pochopení, tým NALEHKO

Naše promítání z AT 2018, CDT 2016 a Vaškova Via Dinarica trailu 2018 - aktuální seznam termínů a míst naleznete tady.

Jetboil Minimo, 415g

Jetboil patří mezi nejefektivnější varné systémy na trhu. Základem systému je tepelný výměník FluxRing®, který soustředěním tepla do výměníku snižuje čas vaření a zvyšuje jeho účinnost až na 80 %. Pro srovnání se běžné plynové vařiče pohybují na účinnosti 30 – 40 %. Díky tomu spotřebujete daleko méně plynu, takže nebudete muset neustále kupovat nové kartuše!

Jetboil Minimo je ještě o chlup vymazlenější systém. Hlavním rozdílem mezi systémem Flash je hořák s velmi jemnou regulací a ventil, který zajišťuje stálý výkon do poslední kapičky plynu. Tento systém je velmi vhodný i pro vaření ve vyšších nadmořských výškách. Na rozdíl od běžných vařičů tedy neztrácí tlak z kartuší. Samozřejmostí je piezo zapalování pro pohodlné zapálení.

Další rozdíl je v nádobě. Ta je nižší a širší, díky tomu se z ní lépe jí a hodí se tedy nejen k ohřevu vody, ale i k přípravě jakéhokoliv jídla.

Nádoba má objem 1 litr (rozměry 127 x 152mm) součástí je neoprenový, izolační obal, který zabrání abyste se spálili a udržuje jídlo teplé. Nádobka má silikonové víčko s nálevkou a dírkováním pro cedění např. těstovin. Nechybí ani otvor pro použití filtru na kávu, který se dá samostatně dokoupit. . Z druhé strany je pak chytře řešené zapuštění s pacičkami, kam jednoduše nacvaknete plastovou trojnožku. Nádobka má na rozdíl od jiných modelů skládací, pogumované úchytky. Ty nijak nepřekáží a manipulace s plnou nádobou je bez problému. Do nádoby se vejde hořák, 100g plynová kartuše, stabilizační trojnožka a kovový podstavec, který můžete přidělat na hořák pokud chcete vařit na jiné nádobě. Dostanete tak efektivní, kompaktní systém se vším všudy! Na tepelný výměník nádoby pak už jen stačí nacvaknout kalíšek, který zároveň slouží jako nádoba na jídlo či pití.

Celá nádobka se na hořák jednoduše nasadí a zaaretuje, dostanete tak stabilní systém u kterého nehrozí převrhnutí.

Vaření v praxi

Výrobce uvádí reálný výkon 1,75 kW, čímž se vyrovná klasické, domácí rychlovarné konvici. V praxi je vařič schopný přivést 0,5 litru vody k varu za 2:15 min (při použití originální kartuše Jetboil). Samozřejmě s rozdílnými podmínkami se bude čas lišit. Díky výborné efektivitě celého systému je možné na jednu 100 gramovou kartuši uvařit až 12 litrů vody!

Na video představující Jetboil Minimo se můžete podívat zde.

Jetboil Minimo :

 • Varná nádoba z eloxovaného hliníku s FluxRing® systémem – na ní neoprénový izolační obal s úchytem
 • nový ventil a regulátor tlaku pro nejjemnější regulaci hořáku a co nejmenší spotřebu plynu
 • plastové víčko s nálevkou a dírkováním
 • neoprenový obal pro menší ztrátu tepla a snazší manipulaci
 • plastový kryt tepelného výměníku poslouží jako miska/hrnek
 • stabilizační trojnožka
 • piezo zapalování
 • univerzální závit kompatibilní s běžnými kartušemi
 • váha 415 g (bez kartuše a stabilizační trojnožky)
 • objem nádoby 1 l (127 x 152 mm)
 • na 100 g kartuši lze uvařit až 12 litrů vody
 • uvedení 0,5 litru vody do varu: 2 min 15 s (průměrný čas při použití kartuší Jetboil)

 

 

Kód zboží: Jetboil_minimo
Cena: 4 180.00Kč