Pražská prodejna bude až do jara otevřená jen Po - Pá, Soboty zavřeno! Díky za pochopení, tým NALEHKO

Naše promítání z AT 2018, CDT 2016 a Vaškova Via Dinarica trailu 2018 - aktuální seznam termínů a míst naleznete tady.

CRITERION Lady 500, 1100g

Naducanější a menší kousek pro dámy, navíc s příjemnou, hřejivou fleecovou vložkou na nohy. 

Pozor! Aktuální várka spacáků je pouze v červené barvě!

Řada Lady je prostě pro dámy - primární je tedy tepelný komfort, potom prostor a hmotnost až nakonec. Těžko přesvědčíte holku ať s vámi znovu vyrazí, když ví, že bude klepat kosu... A kilový spacák není zas tak těžký, né? Řada Lady je co se Pertexu a peří shodná s pánskou verzí Traveller, jen je stejné množství peří nacpané v kratším pytli, takže spacák je opravdu naducaný a o komfort se netřeba bát, to už mám potvrzené od mnoha dam - třeba Anička s ním ztrávila několik spokojených měsíců v Ladakhu.

Doporučuji pro postavy do 175cm a do 80kg, jinak vám bude spacák moc těsný. Spacáky CRITERION dosahují skvělých hodnot komfortu díky lepší konstrukci komor ve vrchní části, ve které je navíc umístěno 60% z celkového množství peří - peří na kterém ležíte je stlačené a má téměř nulovou izolační schopnost. Pokud spíte v hraničních teplotách a vrtíte se, může se stát, že vám bude chladno, protože jste se otočili spodní stranou nahoru. Stačí se srovnat, tak aby byla navrchu správná strana a pohodlně dospíte do rána. Je to drobná daň za extrémně nízkou hmotnost spacáku, kterou jsem ochoten jednou za pár nocí zaplatit, abych nemusel každý den po mnoho hodin nosit v batohu o půl kilo navíc.

Andulka a Peťka na koloběžkovým výletě od pramene Labe k moři. Spacáky Lady 500 i karimatky OZone si zamilovaly. Mělo to jedinou nevýhodu - spalo se prej tak dobře, že z ranního vstávání se stalo "dopolední" smiley

Co se ještě teplotního určení týká, komfortní teplota je podle normy měřená na dokonalé podložce, v klidném vzduchu nízké vlhkosti a platí pro zdravého, silného člověka. Takže pokud se večer unavení svalíte pod širákem na tenkou pěnovku, tak můžete mít problém se zahřátím. Je potřeba s tím počítat a vybírat spacák s určitou rezervou. A nebo nosit lehoučkou péřovku jako doplněk pro nízké teploty. Lehká péřovka (300g) je základ každé výbavy a je to lepší než kupovat o hodně teplejší a těžší spacák ve kterém je zase nesnesitelné vedro když jdou teploty nad 10°C.

Pertex má perfektní a trvanlivou vodoodpudivou úpravu, takže rosa ani drobné mrholení nejsou při spaní pod širákem problém. Takto vypadaly naše spacáky Quantum 350 na PCT poměřně často:

Lady 500:

 • Plnění špičkovým polským prachovým husím peřím 92:8 plnivosti 680+, které je celosvětově brané jako TOP kvalita
 • Materiál: japonský Pertex Ripstop Microlight s vodoodpudivou úpravou DWR+.
 • Konstrukce - vrchní strana lichoběžníkové komory,  spodní strana má konstrukci komor H.
 • Všechny spacáky mají rozdílné množství plnění v různých částech podle potřeby - 60% peří zvrchu a 40% vespodu. Mají uzavřené komory, rozdílný střih vrchní a spodní části – tzv. “differential cut”, rozšířený prostor pro chodidla, dobře padnoucí kapucu a vnitřní kapsu.
 • Vnitřní stahovací límec
 • Fleecová vložka u nohou - spacák se nelepí na nohy když spíte bez ponožek
 • Kapuce má elastické stahovací šňůrky
 • Vnitřní kapsička na drobnosti (doklady, klíče od auta)
 • Všechny pytle mají YKK obousměrné zipy plné délky, se zateplenou krycí komorou, poutka na zavěšení, obal a prostorný skladovací obal. Zipy na všech modelech jsou navzájem kompatibilní, takže můžete spojit jakékoliv dva pytle CRITERION.
 • Stahovací šňůry na kapuci i obalu mají samosvorky ovladatelné jednou rukou
 • Každý spacák je standardně dodáván s ultralehkým transportním obalem a velkým síťovaným obalem pro skladování.

 

CRITERION

konstrukce komor*

hmotnost plnění ( peří)

poměr prachového peří a plnivost*

objem plnění*

komf. teplota*

celková hmotnost

rozměry a hmotnost obalu

vnitřní šířka v ramenou/nohách

barva

Lady

 

[g]

[cuin]

[l]

[°C]

[g]

[cm]/[g]

[cm]

 

500

Trapézové

500

92:8 680+

>185

-7

1100

15x15x30cm/20g

80/52

grafit

 

*Poznámky k tabulce

KONSTRUKCE KOMOR (více o jednotlivých typech a jejich výhodách si můžete přečíst v samostatném článku zde)

PEŘÍ
-Plnivost (Loft) – plnivost peří je objem v palcích kubických “cuin” který zaujme 30g peří ve zkušebním válci v nadýchaném stavu.
-Objem plnění – objem plnění je objem, který zaujme veškeré peří použité k naplnění daného spacáku v nadýchaném stavu. Čím větší je objem plnění, tím teplejší spacák je (při zachování všech ostatních parametrů spacáku).

 

Kód zboží: Lady 500
Cena: 6 580.00Kč
Váha: 1100 g