POZOR!!! Pražská prodejna bude v pátek 15.2. otevřená pouze do 15h. Omlouváme se a děkujeme za pochopení, tým NALEHKO.

Naše promítání z AT 2018, CDT 2016 a Vaškova Via Dinarica trailu 2018 - aktuální seznam termínů a míst naleznete tady.

Mountainsmith Scream 55 (2018), 1250g

Nový, inovovaný model pro rok 2018 je tady. Navíc i s dámskou verzí Scream 50 WSD!

Batoh je sice o 230 gramů těžší než předchozí model, ale má to své důvody, hned se k tomu dostaneme...

Mountainsmith použil nový, odolnější materiál s povrchovou úpravou Ultra Tear-Strength PU, díky tomu je odolnější na oděr a zlepšila se i DWR úprava (voděodolnost).

U loňského modelu si lidé stěžovali na měkčí ramennní popruhy, které nebyly moc pohodlné. Na letošním modelu už jsou popruhy tužší, stějně tak i bederní pás, u kterého je navíc jedna normální a jedna síťovaná kapsička.

Co se hodně povedlo je nový límec u plnění batohu. Loňský model se musel zarolovat až po našitý pás v polovině límce, jinak se batoh otevíral. Teď už je límec řešený jednodušeji a batoh díky tomu můžete naplnit daleko víc.

Mountainsmith si dal záležet i na materiálu zad, které nám teď přijdou vzdušnější a i pohodlnější. Krom toho přibyla hliníková výztuha umístěná ve středu batohu. Ta se dá velmi snadno z batohu vytáhnout a batoh můžete nosit bez ní. Díky vylepšeným zádům i bederáku by mělo být u nového modelu efektivnější přenášení váhy batohu.

Největší změnou je čelní vstup do batohu. Díky dlouhému zipu se nyní dostanete bez problému do vnitřku batohu aniž byste z něj museli něco vyndávat a máte tak ihned na očích veškerý obsah vašeho batohu. Pro ultralightisty možná zbytečný zip navíc, ale pokud chcete batoh používat jako klasičtí "baťúžkáři", tak tenhle vstup navíc určitě oceníte.

Boční, síťované kapsy jsou ještě o něco hlubší a po stranách batohu přibyly ještě další očka pro natažení popruhů.

Je to perfektní volba pro ty, co chtějí lehký, ale přitom velký, odolný a skvěle zpracovaný batoh, který jim pravděpodobně vydrží navěky. Díky polstrovaným zádům a skvělému bederáku se v batohu dá rozumně nést i 20 kg, a tak je to ideální volba pro přechod na ultralehkou výbavu. Při hmotnosti 1250g na něm můžete stavět základ svého ultralehkého setu a přitom si hravě poradí i s hromadou ne úplně „odladěné“ výbavy.

Batoh je hodně prostorný. Díky kompresním popruhům na boku a rolovacímu uzávěru ho hravě zmenšíte na 30, když půjdete jen nějakou víkendovku. Skvělá vychytávka jsou kompresní popruhy vedené pod síťovanými bočními kapsami – kapsy můžete naplno využít i když jsou popruhy stažené.

Pokud s ultralightem začínate, může vás zaskočit rolovací vrchní uzávěr, ale nebojte se toho. Šetří hmotnost, poradí si jak s batohem prázdným, tak přeplněným a pořád bude batohu dávat správnou formu. Je to elegantní řešení, které používá mnoho výrobců UL batohů. Chybějící kapsu ve víku Mountainsmith dohnal dvěma velkými předními kapsami, které pohodlně spolknou velkou PETku nebo ultralehký stan – i když to úplně nedoporučuji, protože jsou to těžké věci a ty by měly být uložené co nejblíže zádům. Ideální je využití pro nepromokavé oblečení – ať je neustále po ruce, a pro vrstvy které v průběhu dne navlíkáte a svlíkáte.

Šikovným prvkem je bederák s utahováním směrem dopředu (ozkoušíte a zamilujete si to) a popruhy do V na každé straně bederáku – ne jenom jednoduchý popruh. Popruh od spony vede pod kapsou a pak se rozdvojuje – část vede na úplný spodek batohu a část o cca. 12cm výš, takže při dotažení bederák krásně obalí vaše boky a skvěle sedí.

Scream není ani ultralehký bombónek, ani 3kilový stěhovák, je to ale skvěle zpracovaný batoh se vším co na dlouhém treku můžete potřebovat – ideální pro přechod na ultralehkou výbavu, kdy ještě používáte těžší a větší kousky výbavy, postupně se propracováváte se základní váhou pod 7kilo, ale ještě tam nejste, a tudíž potřebujete něco hodně lehkého, co všechny ty věci pohodlně spolkne a unese. Scream 55.

Scream 55 nabízí:

 • vyztužená záda (vyjímatelný tuhý EVA panel, který tvoří lehoučkou nosnou strukturu)
 • polstrování zad i ramenních popruhů nenasákavým materiálem a dobře prodyšnou síťovinou s DWR úpravou
 • skvěle padnoucí bederák s dvojicí kapes na zip
 • lepší system dotahování bederáku – snazším tahem dopředu – vyzkoušíte a zamilujete si to
 • vstup zvrchu i z čela a uzavírání vršku batohu rolovacím uzávěrem
 • dva kompresní popruhy na každé straně
 • dvě obří síťované kapsy na bocích (vejdou se 1l PET láhve)
 • dvě velké zapínací kapsy zepředu pro lepší organizaci věcí
 • vnitřní kapsa s poutkem na zavěšení vaku na vodu
 • dno batohu z bytelné Cordury
 • poutko na cepín nebo upevnění hůlek
 • popruh s několika poutky mezi předními kapsami
 • nepromokavý material – pokud si zalepíte švy, máte nepromokavý batoh
 • nosnost 20,4 kg

Materiály:

 • 210d Robic® HT Nylon with Alkex (Aramid) R/S - má více než dvojnásobnou odolnost proti roztržení než standardní Nylon 6
 • 210d Nylon Embossed Liner
 • Single T6"  Aluminium Stay
 • YKK zipy

Rozměry:

 • 61,6 x 27,3 x 20,3 cm / 57L
 • bederák – 78 až 130cm
Kód zboží: Mountainsmith_Scream55_2018
Cena: 3 980.00Kč
Váha: 1250 g

Komentáře

Měl bych dotaz, je nějaká možnost na tento batoh upevnit karimatku thermarest ridgerest?

Ano, na boku i vršku batohu jsou poutka pro protažení lanka, takže karimatku připevníte jak na bok nebo na vrch...