Pražská prodejna bude až do jara otevřená jen Po - Pá, Soboty zavřeno! Díky za pochopení, tým NALEHKO

Naše promítání z AT 2018, CDT 2016 a Vaškova Via Dinarica trailu 2018 - aktuální seznam termínů a míst naleznete tady.

Impregnační prostředek Nikwax - TX.Direct

TX.Direct je impregněční prostředek pro voděodpudivé, prodyšné oblečení. Vhodný pro zátěry i membrány (Gore-Tex, eVent, SympaTex, Entrant, Pertex Shield, PTX membrane a ostatní). 

Nepromokavé oblečení vyžaduje zvláštní péči a pozornost, aby byla řádně zachována jeho voděvzdornost a prodyšnost. Kromě prodyšnosti membrány je nutné zachovat i prodyšnost vrchní textilie. Tento úkol má  dva kroky – 1) všechno vyčistit 2) obnovit voděodolnost textilie tzv. DWR úpravu. Když textilie okamžitě nasáká vodou a pak dlouho schne, těžko bude prodyšná…  Je potřeba ji naimpregnovat.

Nikwax je špičkou na trhu, ne jenom díky skvělé funkci prostředků, ale i díky jednoduchému použití a šetrnosti k životnímu prostředí (jsou na bázi vody, bez fluorokarbonů). Použití je snadné, bezpečné a rychlé.

Nikwax TX. Direct:

  • Dodává dlouhotrvající voděvzdornost a zároveň zachovává prodyšnost.

  • Obnovuje voděodolnost, která se mohla ztratit v důsledku opotřebení a abraze.

  • Rychlé a snadné použití v pračce i při praní v ruce, bez nutnosti tepelné aktivace (přežehlení nebo sušení v sušicce není potřeba).

TX.Direct Spray-On:

Pokud má vaše bunda podšívku, jejímž úkolem je kromě tepelné izolace i transport tělesné vlhkosti směrem  ven, jako u bund Rab Vapor Rise nebo Rab Alpha Direct, tak musíte k impregnaci použít TX Direct Spray-on (s mechanickým rozprašovačem) k nanešení impregnace pouze zvenku! Pokud byste v prostředku ošetřili/namočili bundu celou, podšívka bude voděodolná a nebude s vlhkostí správně pracovat!

 

Kód zboží: Nikwax_TX_Direct
Cena: 298.00Kč
vyberte velikost balení

Komentáře

Mám Rab Atmos Jacket, nikdy jsem ji neprala (měla jsem ji ja sobě jen párkrát), ale nejsem vůbec spokojená s její voděodolností - i při mírnějším dešti mi za asi půlhodinu promokne...Napadlo mě dát jí ještě šanci a zkusit tento prostředek, jen si nejsem jistá, jestli na tuhle bundu použít sprej nebo prostředek na praní, ať nezničím její prodyšnost...Díky

Dobrý den, ahoj, no, nevím kde začít... Jako u každého výrobku i v outdoorovém vybavení se může objevit vadný kus a jsem nakloněný tomu se tím zabývat, pokud to zakládá důvod k reklamaci. Speciální vybavení taky zasluhuje speciální zacházení a údržbu, takže určitě není od věci membránové věci sem tam vyprat v prostředcích k tomu určených a obnovit jejich voděodolnost impregnačním prostředkem. Atmos nemá volnou, funkční podšívku a tak je mnohem účinnější VYPRANOU bundu v prostředku TX-direct namočit a naimpregnovat. Prostředky ve spreji jsou vhodné na produkty typu Alpha direct nebo Vapor Rise, které mají funkční podšívku a namočení v impregnaci by totálně zničilo jejich funkci. Proto se na ně impregnace pouze stříká zvenku.

Ale na druhou stranu mě hodně dráždí příběhy a stížnosti (popř. reklamace) které začínají "vyndám karimatku, bundu, stan etc. ze skříně a je v nich díra" a nebo "téměř nepoužívané to a to vůbec nefunguje" :-) realita často bývá velmi odlišná.

Pokud vyprání a impregnace nepomůže, určitě nemáme problém to řešit dál. Petr K.

Díky za odpověď, vyzkouším.
Moc nerozumím tomu podráždění, voděodolnou bundu (dle mého soudu celkem logicky) používám na treku nebo při běhu, když prší. Ačkoli ji mám přes dva roky a byla se mnou za tu dobu leckde, máme asi celkem štěstí na počasí (a je pravda, že na měsíční treky není čas), takže na její voděodolnost došlo vlastně až letos...
Příspěvek jsem nemyslela nijak útočně, ani se nijak nesnažím bundu procpat na reklamaci, jen jsem trochu zklamaná, protože jinak mám Rab ráda a hlavně je bunda slušně prodyšná na běhání, tak bych ji nerada svou neopatrností o tuto vlastnost připravila.

Myslím, že jsem odpověděl korektně a nabídl řešení. Jen jsem připsal, že se nám lidi snaží vracet úplně zničené "nepoužité" věci, a že to mě dráždí...  Snažíme se vycházet zákazníkům neobvykle vstříc a tak mě potom mrzí jejich neobjektivita... Ale jak jsem psal, zkusit bundu vyprat, naimpregnovat a pak to případně budeme řešit dál. Pokud jste z okolí Prahy nebo Liberce, ideální bude se za námi zastavit na prodejně. Jinak Rab a Nikwax na svých produktech navzájem spolupracují, takže TX direct Wash-in je opravdu nejlepší varianta impregnace na nepromok bundu, aby nedošlo k negativnímu ovlinění dalších vlastností. Petr K.