POZOR!!! Pražská prodejna bude v pátek 15.2. otevřená pouze do 15h. Omlouváme se a děkujeme za pochopení, tým NALEHKO.

Naše promítání z AT 2018, CDT 2016 a Vaškova Via Dinarica trailu 2018 - aktuální seznam termínů a míst naleznete tady.

Osprey Exos 58 II, 1230g

Nová generace pro rok 2018. Vylepšená verze už tak legendárního, lehkého batohu. Batoh má všechno co vás jen napadne, že by batoh měl mít a přitom se drží na parádní váze těsně nad 1,2 kg! Má nosný rám, odvětraná síťovaná záda, velké boční kapsy se vstupem i ve směru od zad, takže si flašku s vodou mužete hravě vytáhnout i za jízdy. Má velkou, elastickou kapsu vpředu, oddělávací víko a možnost dobře fungovat bez něj – je tam kus šusťáku s přezkami a ten chrání vstup do batohu stejně jako víko, odnímatelné kompresní popruhy, kapsičky na drobnosti na ramenních popruzích, vychytané uchycení trekových hůlek za chůze... To vše je při dané váze dost unikátní. A k tomu všemu dokonalé zpracování.

Oproti předchozí verzi má kromě designu rozhodně lepší ramenní popruhy i bederák, takže nenabírají nepořádek při odkládání batohu na zem, lepší systém při použití bez vrchního víka, atd.

Řekl bych dokonalý batoh, pokud vám dobře sedne na záda. Většina UL batohů nemá možnost nastavení délky zad a nevadí to, protože nemají extra tuhý rám, předpokládají lehký náklad a tak si vždycky na záda docela dobře sednou. Stačí vybrat přibližnou velikost.

Nový Exos má lépe tvarovaný vnější rám a tak už téměř nepřekáží."Já jsem s první generací obešel celý PCT a byl jsem dost spokojený, výhrady  jsem měl k ramenním popruhům, které se postupem času protáhnuly a zúžily, takže hodně řezaly... ale to u nové generace vyřešili a popruhy jsou lepší. A pak jsem bojoval právě s rámem – spodní kraj kde trubka rámu sedí přímo na křížové kosti nemá skoro žádné polstrování. A to mě, jako extrémního hubeňoura dost tlačilo. Člověk si po dvou týdnech zvykne, ale příjemné to nebylo. Co mě nadchnulo byl přístup do bočních síťovaných kapes - pro litrovou láhev s vodou pohodlně sáhnete za jízdy. Stejně tak je fajn upevnění  trekových hůlek za jízdy tak, že nepřekáží. No a k nezaplacení je velká síťovaná kapsa zvenku, která spolkne nepromokavé oblečení, filtr a svačinu, aby bylo přes den vše po ruce a nemuselo se hrabat v batohu"

Na danou hmotnost je batoh hodně dobře vybavený, textilie je tenká, ale vydrží. Pokud na svoje věci nejste moc opatrní, radši bych sáhl po Mountainsmithu Scream, který  je z extrémně odolného materiálu. A pokud chcete stejně dobře vybavený, dostatečně odolný a ještě o dost lehčí batoh, pak budete muset sáhnout po Gossamer Gear Mariposa.

Exos 58:

 • hmotnost:  vel. M 1230g / vel. L 1260g
 • objem:       vel. M 58l / vel. L 61lg
 • materiál:   100D High Tenacity Nylon Ripstop
 • nosný rám
 • odvětraná, síťovaná záda
 • velké, pružné boční kapsy s přístupem i za chůze
 • velká, elastická přední kapsa
 • odnímatelné vrchní víko s vnitřní a vnější kapsou
 • možnost použítí bež vrchního víka - integrovaná Flapjacket™ chrání vstup do batohu a funguje jako víko
 • pohodlné, prodyšné ramenní popruhy a bederák
 • malé, elastické kapsičky na ramenních popruzích
 • integrovaný hydration sleeve (kapsa na vodní vak)
 • YKK zipy
Kód zboží: Osprey_Exos_58
Cena: 4 580.00Kč
Prosím vyberte velikost a barvu