Pražská prodejna bude až do jara otevřená jen Po - Pá, Soboty zavřeno! Díky za pochopení, tým NALEHKO

Naše promítání z AT 2018, CDT 2016 a Vaškova Via Dinarica trailu 2018 - aktuální seznam termínů a míst naleznete tady.

čelovka Petzl e+Lite, 26g

Miniaturní čelovka s bezkonkurenční hmotností, které nevadí vedro, mráz ani ponoření do vody. S bateriemi vydrží čekat v batohu, kapse na kole nebo v autě klidně 10let, aby byla po ruce když je opravdu potřeba. Světelný výkon 50lm je na běžnou chůzi nebo záležitosti v kempu úplně dostatečný.

Čelovka má  hlavně naprosto jednoduché a logické ovládání – dobře uchopitelný přepínač rychle nahmátnete i v rukavici a přitom nehrozí, že by se čelovka někdy zapnula nechtěně. Elegantní.

Je dodávaná v malinkatém odolném pouzdře (18g navíc).

Možná vás zaskočí, že je na dvě knoflíkové baterie  CR2032, ale i to je vlastně výhodou – dvě náhradní baterie váží jen 6g a stojí stejně jako malé tužkové. Krom toho mají výrazně delší „skladovací dobu“ – prostě i po 10letech se na ně můžete spolehnout.

Kriticky je potřeba řící, že na noční běh nebo jízdu na kole terénem výkon e+Litu určitě nestačí, ale pro opravdové fandy ultralightu, kteří byli nuceni nosit jen jednodiodové přívěsky na klíče, které jim po tmě v kempu alespoň pomohly najít co bylo potřeba, je tahle spolehlivá čelovka s 26g malým zázrakem!

Standard IP67 zaručuje, že je čelovka prachotěsná a snese ponoření do vody do hloubky 1m po dobu 30minut. Navíc baterie zvládají fungovat v rozpětí teplot -30°C až +60°C. Pro naši věc  téměř nezničitelný malý pomocník!

Petzl e+Lite:

  • Hmotnost: 26g i s bateriemi
  • 5 režimů svícení – nízká intenzita (12hodin), vysoká intenzita (9hodin), bílá blikačka (95hodin), červená blikačka (70hodin), červené světlo (15hodin).
  • Dlouhý popruh se stahováním umožňuje čelovku nosit na hlavě, kolem ruky, kolem pasu atd.
  • Lze libovolně polohovat a otáčet – je uložená na kulovém čepu
  • Dodávaná s malým odolným pouzdrem
  • Provozní teploty -30°C až +60°C
  • Vodotěsná do 1m po dobu 30min (standard IP67)
  • Stahovací olivka na popruhu má píšťalku a výstupek, kterým se otevírá prostor pro baterie
  • Baterie: 2ks CR2032 (součástí balení)
Kód zboží: Petzl_eLite
Cena: 680.00Kč
Váha: 26 g

Komentáře

Dostal jsem se do fáze odlehčování, kdy už sundavám desítky a jednotky gramů a přirozeně se mi dostala do hledáčku i tahle čelovka. Oproti stávající bych si pomohl "jen" o 14 gramů. (a samozřejmě o další jednotky gramů na  náhradních bateriích) Ale nechci aby to bylo to příslovečné stupid odlehčování a tak mě zajímá reálné používání téhle čelovky jako jediné a hlavní na delších trecích. Používáte ji někdo takto? A jak jste spokojeni s výdrží baterií a tokem světla?

čelovku mám asi 10 let.Světelný tok mi stačí na bivakování,chuze za tmy i jízda na běžkách (zrovna jsem se vratil :) ).Baterie jsou za pár kaček,snadno se náhradní nosí s sebou.Po čase kloub čelovky dostane artrózu,kterou jsem vyřešil kouskem gumy z duše vloženým do kloubního pouzdra a už zase jako nová.Takže já jsem spokojený:)

díky za sdílení tvých zkušeností s čelovkou! Vždycky se hodí i názor někoho dalšího. Petr K.

Dovolím si napsat svoji minirecenzi na tuto miničelovku. Jelikož jsem dosud byla vlastníkem poměrně neskladné čelovky na tři baterky AAA, na první pohled mě rozměry této nadchly. Faktické využití našla na zimním přechodu v Laponsku, kdy při každodenním několikahodinovém večerním svícení vydržela šest dní, než jsem musela vyměnit baterky. Na potřeby této akce a dalších kratších čundrech, co se svítivosti týče, bohatě stačila, ale noční orienťák jsem s ní neběžela, takže plné využití nedokáži posoudit. Každopádně je tak malá, že se velmi snadno zapomene v kapse u kalhot putujících do pračky, a tak odolná, že ani celý prací cyklus její funkčnost neovlivnil. Jistě, případná koroze se může projevit později, nicméně hned po vyndání z pračky stále svítila, čímž mě definitivně přesvědčila o tom, že to pouzdro na ni je opravdu zbytečné:-)

Haha, tak tohle pobavilo! Díky. Je to jak píšeš, na fungování v kempech je to super, na pravidelné noční pochodování, nebo nedej bože běh to není. Jinak ovládání, odolnost, životnost parádní. Lehký krok přeje Petr K.

Předpokládám že váha je bez baterií, takže použitelná čelovka váží 38 gramů, že?

Ahoj, předpokládáš špatně - je to 26g s bateriemi. Píšeme to v parametrech produktu a teď jsem to pro jistotu ještě převážil. Petr K.

Ahoj, nedávno jsem koupil tuhle čelovku na základě zdejších dobrých recenzí (sice jinde ale snad neva, že sem vložím dotaz - mám z nalehka jiné kousky výbavy). Šel jsem s ní teď na treku 2,5h po tmě a přišlo mi že rozdíl high (50lm) modu od low (15lm) je v řádu max 5 lumenů (prostě téměř žádný). Rozhodně né víc jak 2x tolik. Byl jsem z výkonu trochu zklamaný. Z těch kdo ji máte, o kolik víc svítí na high mód? Je možný, že jsem narazil na špatný kus a potřebuji zjistit, jestli ji mám reklamovat. Díky a lehký krok na cestách. :) 

Ahoj, zkus to s novýma baterkama. Určitě tam rozdíl musí být znatelný. Jasně, čelovka má široký kužel, takže dosvit se dramaticky nemění, ale intenzita světla je na HIGH rozhodně znatelně větší. Zkusil jsem teď svoji s unavenýma baterkama a ten rozdíl tam pořád je. Petr K.