Pražská prodejna bude až do jara otevřená jen Po - Pá, Soboty zavřeno! Díky za pochopení, tým NALEHKO

Naše promítání z AT 2018, CDT 2016 a Vaškova Via Dinarica trailu 2018 - aktuální seznam termínů a míst naleznete tady.

CRITERION Prime 550, 1055g

     
Teplý, prostorný, odolný a přitom stále lehký čtyřsezonní spacák
 
 

Řady Traveller a Prime jsou delší a širší, takže jsou vhodné pro postavy až do 192cm a klidně 100kg, nebo prostě pro všechny komu na nějakém gramu nazáleží a mají rádi prostor. Spacáky CRITERION dosahují skvělých hodnot komfortu díky lepší konstrukci komor ve vrchní části, ve které je navíc umístěno 60% z celkového množství peří - peří na kterém ležíte je stlačené a má téměř nulovou izolační schopnost. Pokud spíte v hraničních teplotách a vrtíte se, může se stát, že vám bude chladno, protože jste se otočili spodní stranou nahoru. Stačí se srovnat, tak aby byla navrchu správná strana a pohodlně dospíte do rána. Je to drobná daň za extrémně nízkou hmotnost spacáku, kterou jsem ochoten jednou za pár nocí zaplatit, abych nemusel každý den po mnoho hodin nosit v batohu o půl kilo navíc.

Co se ještě teplotního určení týká, komfortní teplota je podle normy měřená na dokonalé podložce, v klidném vzduchu nízké vlhkosti a platí pro zdravého, silného člověka. Takže pokud se večer unavení svalíte pod širákem na tenkou pěnovku, tak určitě budete mít problém se zahřát. Je potřeba s tím počítat a vybírat spacák s určitou rezervou. A nebo nosit lehoučkou péřovku jako doplněk pro nízké teploty. My jsme v našich spojených spacácích Quantum350 s komfortem -6°C v klidu prospali mnoho nocí mezi -5 a -8°C pod širákem. Kvůli tomu že spojené spacáky se nedají zatáhnout kolem krku, jsme spali v tenkých péřovkách (300g). Lehká péřovka je základ každé výbavy a je to lepší než kupovat teplejší a těžší spacák ve kterém je zase nesnesitelné vedro když jdou teploty nad 10°C.

Pertex má perfektní a trvanlivou vodoodpudivou úpravu, takže rosa ani drobné mrholení nejsou při spaní pod širákem problém. Takhle vypadaly naše spacáky Quantum 350 na PCT po ránu poměrně často.

Praktické zkušenosti z několikaměsíčního testu spacáku Quantum 350 najdete v sekci vybavení.

Prime 550:

  • Plnění špičkovým polským prachovým husím peřím 96:4 plnivosti 870+ cuin, které je celosvětově brané jako TOP kvalita
  • Materiál: japonský Pertex Ripstop Microlight s vodoodpudivou úpravou DWR+.
  • Konstrukce - vrchní strana lichoběžníkové komory,  spodní strana má konstrukci komor H.
  • Všechny spacáky mají rozdílné množství plnění v různých částech podle potřeby - 60% peří zvrchu a 40% vespodu. Mají uzavřené komory, rozdílný střih vrchní a spodní části – tzv. “differential cut”, rozšířený prostor pro chodidla, dobře padnoucí kapucu a vnitřní kapsu.
  • Vnitřní stahovací límec
  • Kapuce má elastické stahovací šňůrky
  • Vnitřní kapsička na drobnosti (doklady, klíče od auta)
  • Všechny pytle mají YKK obousměrné zipy plné délky, se zateplenou krycí komorou, poutka na zavěšení, obal a prostorný skladovací obal. Zipy na všech modelech jsou navzájem kompatibilní, takže můžete spojit jakékoliv dva pytle CRITERION.
  • Stahovací šňůry na kapuci i obalu mají samosvorky ovladatelné jednou rukou
  • Každý spacák je standardně dodáván s ultralehkým transportním obalem a velkým síťovaným obalem pro skladování.

CRITERION

konstrukce komor*

hmotnost plnění ( peří)

poměr prachového peří a plnivost*

objem plnění*

komf. teplota*

celková hmotnost

rozměry a hmotnost obalu

vnitřní šířka v ramenou/nohách

barva

 

 

[g]

[cuin]

[l]

[°C]

[g]

[cm]/[g]

[cm]

 

 Prime

 

 

 

 

 

 

 

 

 

400

Trapézové

400

96:4 870

190

-7

905

15x15x30cm/20g

80/52

electric modrá

550

Trapézové

550

96:4 870

261

-12

1055

15x15x33cm/20g

80/52

rudá

700

Trapézové

700

96:4 870

333

-18

1210

17x17x36cm/23g

80/52

grafitově šedá

 

*Poznámky k tabulce

KONSTRUKCE KOMOR (více o jednotlivých typech a jejich výhodách si můžete přečíst v samostatném článku zde)

PEŘÍ
-Plnivost (Loft) – plnivost peří je objem v palcích kubických “cuin” který zaujme 30g peří ve zkušebním válci v nadýchaném stavu.
-Objem plnění – objem plnění je objem, který zaujme veškeré peří použité k naplnění daného spacáku v nadýchaném stavu. Čím větší je objem plnění, tím teplejší spacák je (při zachování všech ostatních parametrů spacáku).

TEPLOTNÍ POUŽITÍ – VÝSLEDKY NEZÁVISLÝCH TESTŮ
(podle Britské normy BS4745 a ISO 5087-1)

Všechny modely Criterion  uvedené v tabulce níže byly nezávisle testovány na universitě v Leedsu - Leeds University Performance Clothing Research Group (speciální laboratoř pro testování funkčních textílií a oblečení). Výsledky všech modelů byly alespoň tak dobré jak firma uvádí, ale ve většině případů lepší.

 

výsledky testu po 24 hodinách (zaokrouhleno)

Criterion Prime

°C

400

-11

550

-18

700

-22

 

 

Kód zboží: Criterion Prime 550
Cena: 8 680.00Kč
Váha: 1055 g

Komentáře

Zdravím. Líbí se mi tento spacák no trochu mám obavu z délky. Přeci jen mám 193 cm a asi 85 kg.
Když mi bude spacák na těsno bude tím i možná trochu snížený komfort jak vnitrni tak teplotní a taky možná bude více namáhaný ne?
Děkuji
Vladimír

Dobrý den, ahoj, 193cm už je opravdu hodně na hranici. Někomu to přijde stále OK, někdo má i se 188cm pocit, že je spacák krátký... Ideální by bylo se zastavit u nás v Liberci nebo Praze na prodejně to vyzkoušet. Nemáme ani problém spacák poslat, doma ho na čisté podložce vyzkoušíte a kdyby byl krátký, tak nám ho pošlete zpátky a my vrátíme peníze. Pokud je spacák na člověku našponovaný, tak peří nemá šanci komory správně "nafouknout" a vytvořit tak vzduchovou izolační vrstvu a spacák nebude dosahovat deklarovaného komfortu. Jsou to pak docela vyhozené peníze za spacák, který nemůže správně fungovat. Petr K.

Dobrý den,šije se tento model i v jiných barvách?
Díky,Pavel.

Dobrý den, ahoj, CRITERION šije standardně všechny modely jen v jedné barvě i velikosti. Nestíhají dodávat ani standardní modely a tak barvy a velikosti na zakázku je potřeba objednávat tak 2 měsíce dopředu a cena je o 30% vyšší... Občas si necháváme dělat na zakázku větší série Traveller 500 a 650 v grafitové barvě za standardní cenu. Traveller 650 má stejný komfort jako Prime 550 (a je o 100g těžší) a ten momentálně v grafitové barvě máme. Petr K.