POZOR!!! Pražská prodejna bude v pátek 15.2. otevřená pouze do 15h. Omlouváme se a děkujeme za pochopení, tým NALEHKO.

Naše promítání z AT 2018, CDT 2016 a Vaškova Via Dinarica trailu 2018 - aktuální seznam termínů a míst naleznete tady.

Tarp Rab Element Solo, 310g

Čistokrevný Ultralight pro jednu osobu v opravdu ryzí, minimalistické podobě. Staví se na dvě trekové hůlky a nabízí základní ochranu před nepřízní počasí pro ty, kdo vědí co dělají a chtějí se pohybovat nalehko a rychle.

Element nabízí na svoji gramáž překvapivě pevný materiál Cordura® Ultralight 30D impregnovaný silikonem a perfektní zpracování. Stavba je bezproblémová a rychlá.

Tarp je na obou koncích otevřený, což zajišťuje dokonalou ventilaci, ale je dost krátký, takže do psího počasí je potřeba ho skombinovat buď s lehoučkým ždárákem, nebo si nad vstupem došít stříšku, která při dešti a větru zabrání „zaflakování“ vody dovnitř a využitelný vnitřní prostor tak hravě prodlouží o půl metru. Pokud budete mít zájem, tuto stříšku ze srovnatelného Silnylonu podobné barvy vám za příplatek 500,- našijeme. Jinak určitě není problém si trochu pohrát a přišít si stříšku doma.

Kotvící body v rozích nemají žádné napínání – jsou to pevná poutka. Pokud chcete štelování, využijte je k přišití Line-locků a zbytek ustřihněte, nebo si do nich přivažte vypínací šňůry (ideálně dračí smyčkou) a používejte jednoduchý, ale dokonale funkční vypínací systém jako třeba Andrew SKURKA - http://andrewskurka.com/2012/tarp-guyline-system/ To sice přidá pár gramů navíc, ale budete mít možnost stan dokonale vypnout za všech okolností (nerovný terém, velké kameny, pařezy právě v místě pro kolík...)

Díky neuvěřitelně malým rozměrů a skvělé váze - 310g (s 6 plnohodnotnými, duralovými kolíky) byl pro mě Rab Element ve spojení s Tyvek ždárákem volba č. 1 pro několik výšlapů za všech možných podmínek. V roce 2015 už ale testuji tarp/pončo Gatewood Cape, protože je jednodušší na stavbu, je mnohem prostornější a hlavne uzavřený ze všech stran, takže není potřeba žďárák.

Element s našitou stříškou jsem patřičně otestoval během deštivého srpnového víkendu v okolí Malé Skály. Klasická noční bouřka kdy to vydrží intenzivně bubnovat několik hodin. Přesto že je použitý silnylon takřka průhledý, tak s přehledem vydržel. Překvapilo mě, že při dopadu velkých kapek nebyl cítit občasný "spray". Materiál obstál skvěle. Základem spaní pod tarpem je vyběr dobrého místa, kde se v bouřce nevytvoří jezírko, a udržovat tarp pěkně vypnutý. Každý nylon se při navlhnutí prověsí a tak je potřeba mít způsob, jak tarp během deště dovypnout aniž byste museli ven. To je  u Elementu naštěstí hodně snadné - stačí o pár centimetrů prodloužit hůlku kterou máte u hlavy. Nebo jako to dělám já - když Element stavím, postavím přední hůlku dost zešikma, aby se mi lezlo líp dovnitř. A když je potřeba tarp dovypnout, tak hůlku jen postrčím víc do svislé polohy a je vypnuto! S našitou stříškou je to plnohodnotná ochrana před nepřízní počasí s velmi luxusní hmotností.

Rab Element Solo:

  • kompletní hmotnost: 310g
  • šířka: 100cm u vstupu / 80cm v nohách - záleží na setupu
  • délka: 220 cm , se stříškou 250cm
  • rozměry po sbalení: 19 x 8 cm
Kód zboží: Rab Element Solo
Cena: 2 380.00Kč
Váha: 310 g

Komentáře

Ahoj, jaká je výška tohoto tarpu v přední a zadní části (ukotvený za poutka, stejně jako na fotkách)?

Obrázek uživatele tomislaf

Ahoj,
máte v plánu přidat do e-shopu i něco "většího", třeba Rab SilTarp 2 nebo něco podobného?

Stavěl Petr doma,ale odhadem 70cm vpředu a 45cm vzadu.Já většinou použivám šňůry a tam se hravě dostaneš vpředu přes metr viz fotky na FB(https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/t31.0-8/10380555_...) k tomu se hodí žďárák z tyveku kdyby foukalo ze strany.

Díky, FB jsem viděl, vypadá super...

Zdar,
pořídil jsem pláštěnku TRIO UL od Jurka:
http://www.jurek.cz/vyrobky/pl%C3%A1%C5%A1t%C4%9Bnky-a-obaly/pl%C3%A1%C5...
S doplňkem-obloukem, kolíky a popruhem myslím udělá stejnou službu, navíc na kole nevozím hole, a při chůzi s batohem je to primárně pláštěnka s hrbem. Při dešti a větru zafukuje z boku - řeším, jak to eliminovat. Na kolo jsem měl brašny a pláštěnku na ně, tak šly na návětrnou stranu, a dobrý.

Dobrý den,

můžete zde prosím hodit fotku s Vámi našitou stříškou ? :) děkuji

Omouvám se, už ji na fotkách vidím :-D

Zdravím,
chvalím obsah webu... O kolim g zvýší hmotnost Vámi našitá stříška? A opravdu je dostačujícì? Když jsem si podobné věci dělal sám, byly většinou o kus delší nebo zepředu zcela zavřené...
Za odpovéď předem díky. Bafte se
Kot

Ahoj,
máte nějaké doporučení, co použít k vypnutí přístřešku, když s sebou nenosím trekové hole? (např. nějaké samostatné prodávané stanové pruty nebo něco podobného)

Ahoj,dá se použít větev nebo dokoupit stanovou hůlku, např. tuhle https://www.sixmoondesigns.com/shelter-accessories/Pole_45Al/flypage.htm... Cena na dotaz.Tom