Pražská prodejna bude až do jara otevřená jen Po - Pá, Soboty zavřeno! Díky za pochopení, tým NALEHKO

Naše promítání z AT 2018, CDT 2016 a Vaškova Via Dinarica trailu 2018 - aktuální seznam termínů a míst naleznete tady.

Rab Merino+ 120 krátký rukáv, 130g

Merino+ je nástupcem prověřeného a oblíbeného MeCa – kvalitního merina s příměsí syntetiky s technologií 37.5

Proč zvolit Merino+ a ne jen čisté merino? Super jemná merino vlna dodává tričkům měkkost, prodyšnost a odolnost vůči zápachu a třetinová příměs syntetiky zase mechanickou odolnost a rychlé schnutí díky technologii 37.5 Proto jsou trika Merino+ příjemná na tělo za všech podmínek a je to skvělý základ pro další vrstvy oblečení.

Co je technologie 37.5? Je to patentovaná technologie, kdy vlákna obsahují aktivní částice (uhlík) s obrovským povrchem a ten velmi rychle a efektivně rozvádí a odpařuje vlhkost. Tyto částice zvětšují povrch vláken o 800% a tím umožňují rychlé odpařování vlhkosti. Navíc energie tělesného tepla tento proces výrazně urychluje a vlákna pak velmi rychle schnou. Trika z Merina+ jsou suchá stejně rychle jako syntetika, to znamená několikanásobně rychleji než čisté merino. A to už stojí za zvážení. Zima obvykle není problém, dokud jste v suchu. Buďte připravení s Merinem+ !

Teplá vrstva by měla sedět pěkně na tělo, aby držela teplo a neproudil pod ní chladný vzduch, ale tohle tričko je super i na léto, na samostatné nošení. Potom je lepší ho mít trochu volnější, aby dobře ventilovalo. Já jsem 182cm/66kg a tričko s krátkým rukávem jsem zvolil trochu volnější velikost M.

Oproti předchozí generaci mají trička líp udělaný rantl kolem krku – šev, který vás u MeCa mohl za krkem škrabat, je nyní překrytý vrstvou pleteniny a tím pádem schovaný. Tričko má méně nápadné, užší švy a úzké, delší rukávy - u těch nevím jestli to je dobře... na léto mám radši volné rukávy, ale jako základní vrstva pod teplé oblečení je zas lepší úzký rukáv... 

Skvěle fungující trička s příměsí syntetiky nás k Rabu přivedla již před léty a od té doby jsme v nich odchodili, odběhali a odlezli tisíce kilometrů na různých kontinentech. I přes obrovskou nabídku na trhu, nemáme důvod měnit. V tričkách Rab jsme mimo jiné obešli GR20, částečně John Muir Trail, celý Continental Divide Trail a odběhali několik horských maratonů a ultra... prostě proto že FUNGUJÍ !!!

A abychom merino trička od Rabu nechválili jenom my, přidáváme i skvělou recenzi na MeCo (Merino+) v kombinaci s lehkou mikinou Rab Al Pull-on od redaktora Outdoor magazínu, který si trička zamiloval - čtěte zde.

Pozn.: ve výběru barev patří modrá k tmavě modrému triku a modro-zelená ke světlé modré, která na fotkách vypadá trochu jinak než ve skutečnosti (v reálu je opravdu do zelena).

Kód zboží: Rab_Merino+_120
Cena: 1 380.00Kč
Váha: 130 g
Prosím vyberte velikost a barvu

Komentáře

Jaké je tričko pocitově? Mám starší MeCo verzi a v zásadě ji mám rád, jen to není úplně to nejpříjemnější triko z nejjemnejšího merina, prostě mě trochu kouše. Je v tomto nějaká změna? Díky.

My asi patříme mezi ty šťastné, které merino nekouše... a sám za sebe řadím MeCo mezi nejpříjemnější trika, co jsem kdy měl. A Merino+ ? Byl u nás v krámku zákazník, který říkal, že všechny merina ho koušou. Že si už dříve koupil MeCo a taky to po vyprávní trochu cítí, takže další už prý ne, ale odnesl si Merino+ s tím, že to je fajn. Každopádně ono to kousání není jen o tloušťce vlákna... je to o přirozené povrchové struktuře vlněného vlákna a o tom, co s ním udělá vyprání, sušení a pod. Pokud s tím bojuješ, zkus vyprat v přípravku určeném na praní vlny typu Nikwax Wool Wash. Měl bys cítit rozdíl. Petr K. 

Ahoj,
prosim vas velikosti odpovidaji puvodnimu MeCu?
 
Diky Honza

Ahoj, položil jsem obě velikosti M na sebe a - na dýlku jsou stejný, na šířku je nové Merino+ o maličko užší (tak 1-2cm). A má delší a užší rukávy. Petr K.

Ahoj,
diky, ano to presne odpovida. Rukavy v ramenou jsou mi těsnější.
Diky Honza