Pražská prodejna bude až do jara otevřená jen Po - Pá, Soboty zavřeno! Díky za pochopení, tým NALEHKO

Naše promítání z AT 2018, CDT 2016 a Vaškova Via Dinarica trailu 2018 - aktuální seznam termínů a míst naleznete tady.

Merino+ 160 LS zip, 220g

Merino+ 160 Zip je silnější a teplejší verzí klasické 120. Má stojáček pěkně ke krku, zip, u Rabu standardně hodně dlouhé rukávy a jak název napovídá, je z merina s větší gramáží. Na zimu ideální. Merino+ je nástupcem prověřeného a oblíbeného MeCa – kvalitního merina s příměsí syntetiky s technologií 37.5

Proč zvolit Merino+ a ne jen čisté merino? Super jemná merino vlna dodává tričkům měkkost, prodyšnost a odolnost vůči zápachu a třetinová příměs syntetiky zase mechanickou odolnost a rychlé schnutí díky technologii 37.5 Proto jsou trika Merino+ příjemná na tělo za všech podmínek.

Co je technologie 37.5? Je to patentovaná technologie, kdy vlákna obsahují aktivní částice (uhlík) s obrovským povrchem a ten velmi rychle a efektivně rozvádí a odpařuje vlhkost. Tyto částice zvětšují povrch vláken o 800% a tím umožňují rychlé odpařování vlhkosti. Navíc energie tělesného tepla tento proces výrazně urychluje a vlákna pak velmi rychle schnou. Trika z Merina+ jsou suchá stejně rychle jako syntetika, to znamená několikanásobně rychleji než čisté merino. A to už stojí za zvážení. Zima obvykle není problém, dokud jste v suchu. Buďte připravení s Merinem+ 160!

Teplá vrstva by měla sedět pěkně na tělo, aby držela teplo a neproudil pod ní chladný vzduch, takže při rozhodování se přikloňte spíš k menší velikosti. Já měřím 182cm, vážím 66kg  a tuhle 160 jsem si vzal ve velikosti S.

Kód zboží: Rab_Merino+_160_zip
Cena: 2 180.00Kč
Váha: 220 g
Prosím vyberte velikost a barvu

Komentáře

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, nosím merino od Icebreakeru dvoustovkovou řadu, podle váhy bych předpokládal, že Rab má vyšší gramáž. Můžete mi to potvrdit, respektive to porovnat ? Díky milan

Ahoj, ta 160 v názvu značí gramáž pleteniny. Je to teda podle katalogu 162g/m2 ale to už nehraje roli. Proto bych řekl, že 200 Icebreaker bude těžší (nekoukej na katalogovou hmotnost, ale zvaž to). Moje Merino+ 160 Zip ve velikosti S má 198g. Nenosím už čistý merino, takže nemám moc s čím porovnat, ale třeba MeCo (Merino+) 120 je rozhodně tenčí a lehčí než cokoliv z merina co jsem měl v ruce. Tahle Merino + 160 už je pocitově víc podobná běžně dostupným merinům jiných značek. Akorát o hodně rychleji schne. Snad to trochu pomůže, Petr K.

Ahoj, no takový mačo zase nejsem, vážení byla první věc, co jsem udělal -----186g v M kové velikosti.

sorry, že jsem tě tak podcenil:-) ale katalogových specialistů a diskutéru je většina, tak to vážení radši připomínám. Jdu svoje triko změřit, spočítat plochu a zjistit jestli Rab prodává víc merina než by rád, nebo jestli Icebreaker trochu šidí:-)

Moje Merino+ 160 jsem změřil, připočetl 2cm na spodní lem a na konce rukávů, stojáček je z dvojitého materiálu a vypočítal plochu pleteniny a je to 0,98m2  to při gramáži 160g/m2 odpovídá156g pleteniny. Tričko váží 198g, ale musí se odečíst zip a nítě ve švech:-)  Zip 30cm podle dostupných údajů na internetu je cca 20-25g. pár gramů budou nítě. Když to odečtu od zvážených 198g tak jsme zhruba na 170g. A to nevidím, kolik materiálu je ukryto ve švech... nicméně je to hodně blízko vypočtené hmotnosti (8% odchylka) a tudíž i uváděná gramáž 160g/m2 je spíš správná než mimo:-) Jak jsi dopadl ty? 

No, tak mně vyšla plocha  0,899 m2/nemá to stojáček ani zip/ ,,při udávané dvoustovce to vychází 179,8 g + nitě.Navážil jsem 186g. Takže to také nevypadá ošizeně. Spíš  to tedy vypadá, že Rab tam toho má víc...

Jsem rád, že se to vysvětlilo. Je jasný, že bez stojáčku a bez zipu to bude lehčí. Navíc Rab dělá i malý velikosti dost dlouhý a hóódně dlouhý rukávy, takže to moje S (měřím 182cm, mám 66kg a je mi akorát) má víc textilie než tvoje M. Aspoň teďka víme, že ani jedna firma nás na merinu nešidí:-)

Ahoj, objednávat toto triko i v gramáži 120? Jde mi především o stojáček. Díky Jirka

Ahoj, se stojáčkem jsme brali jen 160. Tak nějak jsme vycházeli z toho, že ke krku chce člověk spíš teplejší triko... Ale teď už 160 dělají jen s kapucí, takže další trika se stojáčkem už budou 120. Když napíšeš do mailu jakou barvu a velikost chceš, tak ti ji opatříme. Petr K.

Díky za nabídku, pokud budou v průběhu příštího roku tak si na ně počkám. Dneska jsem se byl podívat v Praze v obchodě a můj měsíční rozpočet jsem tam nechal, takže stejně mám na chvíli útrum :-) Díky Vaškovi z Liberce za poslání Scream 25 a místnímu (jméno si nepamatuju) prodejci, za konzultaci k bundě, snad jsme vybrali správně. J