Pražská prodejna bude až do jara otevřená jen Po - Pá, Soboty zavřeno! Díky za pochopení, tým NALEHKO

Naše promítání z AT 2018, CDT 2016 a Vaškova Via Dinarica trailu 2018 - aktuální seznam termínů a míst naleznete tady.

Rab Flashpoint2 Jacket, 185g

Nový model nejlehčí, nepromokavé bundy od Rabu. Pertex Shield® + 3L zaručuje skvěle vyvážený poměr prodyšnosti, váhy a ochrany před nepřízní počasí.

Na modelu pro letošní rok byla nahrazena jedna náprsní kapsa dvěmi , většími kapsami, které jsou posazeny o něco níž. Stahování límce a kapuce, které bylo u loňského modelu zvenku je pro letošek umístěno zevnitř bundy a vznikl také nový, jednodušší patent na stahování.

Hmotností a sbalitelností tvoří špičku. Nemluvě o kvalitě povrchového materiálu – všechny produkty Pertexu mají vysokou životnost a dlouhodobou voděodolnost (je zásadní pro správnou funkčnost všech membrán). Proto také na Shield® + přechází oba leadři britského trhu Montane a Rab… Při neuvěřitelné hmotnosti 185g jsou samozřejmostí podlepené švy, nastavitelná kapuca s kšiltem, stahování na rukávech i v bocích. Je dodávaná s legračně malým obalem do kterého se dá  zabalit a pověsit za poutko třeba na sedák. Není to jen bonbónek pro vyznavače ultralightu, ale i skvělá “útočná” bunda na hory, na adventure race a horské maratony.

Je skvěle sbalitelná a tak lehká, že dokud jí nepotřebujete, tak o ní v batohu ani nevíte. Když se ale obloha otevře a nastane armagedon, tak vás s jistotou ochrání ať už běžíte, lezete nebo lyžujete.

I proto jsem si loňský model Flashpoint vzal na náš 4500km dlouhý Continental Divide Trail po Skalistých horách od Mexika po Kanadu. V Coloradu jsme se po čtyři týdny pohybovali soustavně nad 3000m.n.m., bojovali klidně i s metry sněhu a každý den nás opláchnula odpolední bouřka. Bundu jsem vlastně od rána do večera nesundal. Stejně tak během září v deštivé a zasněžené Montaně. Trochu jsem nevěřil že tak lehoučká textilie vydrží dlouhé měsíce každodenní zátěže pod batohem, ale vydržela. Mohl jsem se na ni spolehnout i při několika dnech soustavného deště (vlastně musel, protože člověk si téměř žádné náhradní oblečení nenese, a podmíky jsou na podzim v Montaně opravdu drsné...)

Nový model Flashpoint Pull On testoval letos Petr Kosek poslední měsíc na Appalachian trailu v USA a nový model stejně jako předchozí nezklamal, spíše naopak - nadchnul. Střih je oproti loňskému modelu možná o chlup širší, takže komu přišel užší, tak teď by to mělo být v pohodě. Jednoduše bunda od které dostanete vše co potřebujete a když ji nemáte na sobě, tak ani nevíte o tom, že ji máte v batohu.

Podle dosavadních testů si prodyšnost všichni chválí a vyzdvihují, že 3-vrstvý materiál je pocitově bytelnější a rozhodně příjemnější na tělo, než u lehkých bund obvyklý 2,5 vrstvý laminát, který často působí „vlhkým“ dojmem a lepí se na holé tělo.

Rab Flashpoint2 Jacket:

  • osvědčený materiál Pertex Shield+ 3L
  • plně podlepené švy - úzkou mikropáskou aby se neubíralo na prodyšnosti
  • štíhlý střih
  • seřiditelná kapuca má formovatelný kšilt a dostanete pod ní i hlemu
  • stahování rukávů na suchý zip
  • stahování spodního okraje
  • 2 velké kapsy
  • mikro obal do kterého bundu hravě sbalíte

Podle recenze velkého britského outdoorového serveru www.outdoorsmagic.com, kdy za hnusných podmínek vyrazil do hor bundu otestovat celý tým, je Rab Flashpoint asi nejlepší ultralehká bunda na trhu. Flashpoint má spoustu důležitých prvků a nesrovnatelnou prodyšnost. Takže to není jen nouzová plášťenka na 20min deštík, ale lehoučká plnohodnotná bunda do všech podmínek, které vás na horách mohou zaskočit.

Kód zboží: Rab_flashpoint2_jacket
Cena: 6 480.00Kč
Prosím vyberte velikost a barvu