POZOR!!! Pražská prodejna bude v pátek 15.2. otevřená pouze do 15h. Omlouváme se a děkujeme za pochopení, tým NALEHKO.

Naše promítání z AT 2018, CDT 2016 a Vaškova Via Dinarica trailu 2018 - aktuální seznam termínů a míst naleznete tady.

SMD - Skyscape Scout, 1160g

Nový model pro rok 2018! Přibyly nové line-locky, reflexní šňůry a vylepšené zadní odvětrávání.

 

Vymakaná a zároveň parádně levná vstupenka do světa ultralightu! Přitom dostanete všechno, na co jste zvyklí z klasického stanu – máte podlážku a jste kompletně chránění moskytiérou proti nežádoucí havěti. Díky Skyscapu můžete mít lehoučký stan a stejně spát se vším “komfortem” jak jste zvyklí. Stan je na jednomužný ultralight docela velký, v klidu se v něm posadíte a převlíknete. A díky podpoře dvou trekových hůlek se nemusíte bát ani silného větru.

Oba modely Skyscape - Scout i Trekker se staví na dvě trekové hůlky délky cca. 115cm, vrcholový hřeben je lehce mimo střed stanu a rozpěrná tyčka, která ho vytváří, zajišťuje kolmější stěny u obyvatelného prostoru a tím pádem větší prostor pro hlavu když sedíte. Díky dvěma “rozkročeným” hůlkám stan při dobrém vypnutí odolá i nejhorším bouřím a sněhu.

Pro lepší představu o stanu a jeho stavbě koukněte na video přímo od SMD.

Skyscape využívá Hybridní dvouplášťové konstrukce – přes 80% tropika je odděleného vnitřním síťovaným stanem, to minimalizuje kontakt s oroseným tropikem. Tato konstrukce umožňuje rozepnout a srolovat tropiko na obou delších stranách stanu – potom vlastně spíte jen pod síťovaným vnitřkem a máte neomezené výhledy, dokonalou ventilaci a záruku, že vás nebude obtěžovat žádná havěť. Když začne pršet, jen uvolníte srolované boky, zapnete dva zipy a za minutku jste kompletně v suchu. Jako zastánce spaní pod širákem tohle považuju za geniální. V létě by mě do dusného klasického stanu už nikdo nedostal. Výhledy a pofukující větřík je pro mě při pobytu venku zásadní. Jasně, je tam úzký pruh tropika, který není oddělený síťovinou, ale to už se dá uhlídat, abyste se neotírali – za hmotnostní úsporu 2kg oproti klasice to stojí. Když jste delší než 180cm a máte obavu, že se nohama budete otírat o tropiko, můžete si tropiko nad nohama přizvednout – je tam za tímto účelem našité vypínací poutko.

Stan má velký boční vstup a délku podlážky přes 250cm a tak není malý ani pro velikány.

Model Scout

Tropiko i podlážka jsou u Scoutu kvůli ceně vyrobené z 190T Polyesteru – asi nejrozšířenějšího materiálu pro výrobu stanů. Materiál je sice těžší než silnylon, ale výrazně levnější a určitě bytelnější. Zvlášť u podlážky se to hodí. Tím se Scout stal nejlevnější UL stanem v dané váhové katergorii. Polyesteru se netřeba bát, naopak, proti Silnylonu má tu obrovskou výhodu, že se při navlhnutí tolik neprověšuje.

Tropiko stanu nemá zalepené švy!!! jako u ostatních UL stanů a tarpů to musíte udělat sami. Návod jak na to najete zde. Je to možná otrava, ale aspoň si zkusíte stan postavit a při přelepování se s ním seznámíte. Pokud je to pro vás nepřekonatelný problém, tak nejste na Ultralehké pojetí připravení a svoje vybavení hledejte v jiné kategorii… Ultralight je o tom, že znám svoje vybavení i jeho limity a podle toho se k němu chovám a starám se o něj.

Skyscape Scout:

 • Hmotnost: 1160g (udávaná 1130g)
 • Rozměry sbaleného stanu: 40 x 13cm
 • Hybridní dvouplášťové konstrukce
 • Možnost kompletně otevřít a srolovat obě strany stanu  - získáte perfektní výhledy a ventilaci
 • Stavba na dvě trekové hole zaručuje výbornou stabilitu ve větru i sněhu
 • Klasická podlážka
 • Široký a vysoký strop
 • Dlouhá podlážka dává dost prostoru i dlouhánům
 • Velký boční vstup
 • Snadná stavba
 • Ke stavbě je potřeba 5 kolíků – nejsou součástí stanu!!!
 • V balení je stan se sňůrama a napínákama, vrcholová rozpěrná tyčka, obal

Materiály:

 • tropiko i podlážka: 190T Polyester
 • moskytiéra: 40D No-See-Um
 • zipy #3 YKK
Kód zboží: SMD Skyscape Scout
Cena: 3 980.00Kč
Váha: 1020 g

Komentáře

Koupil jsem si u Vás Skyscape Scout a je to vpravdě geniální stan. Je to radost mít ho s sebou a moci se uvelebit skoro kdekoli. Jen jsem ještě nezalepil švy, zatím mi na něj naštěstí nepršelo. Můžete mi prosím poslat vaše lepidlo? Doufám, že to nějak zvládnu, jsem padesátiletý začátečník a první stavba Scoutu mi zabrala dvě hodiny. Teď jsem ale na deseti minutách, supr.
díky, Radek

Zdravím, mám dotaz na Skyscape Scout. Vlezu do něj, když mám 2 metry? Dík za odpověď.

Dobrý den,
můžu se zeptat na odolnost vůči větru?
Díky

Dobrý den, mám tento stan a zatím mi na něj moc nepršelo. Nyní se ale chystám někam, kde někdy prší i několik dní docela vydatně. ZAjímalo by mne jaké jsou hodnoty nepromokavosti tohoto stanu - materiálu tropika  a podlážky (v mm vodníhosloupce pro představu) Děkuji, Míša.

Zdravím.
Ten vnitřní stan (moskytiéra) má vchod jen z jedné strany? Nebo z obou? Jde mi o to, zda se zevnitř stanu dostanu do obou "absid".
Dík za info.

Zdravím všechny, prosím o radu. Zaujal mě stan SMD - Skyscape Scout, na výstavě stanů v Praze jsem si vyzkoušel i stan Stan Trimm PACK DSL: http://www.trimm.cz/cz/catalog/pack-c3004.htm. Máte s ním někdo zkušenosti ? Můžete je prosím porovnat ? Pracuju na odlehčení svého vybavení a budu vděčnej za každou radu :) Milan