POZOR!!! Pražská prodejna bude v pátek 15.2. otevřená pouze do 15h. Omlouváme se a děkujeme za pochopení, tým NALEHKO.

Naše promítání z AT 2018, CDT 2016 a Vaškova Via Dinarica trailu 2018 - aktuální seznam termínů a míst naleznete tady.

SMD Skyscape Trekker 2018, 830g

Nový, vylepšený model Trekkeru pro rok 2018!

SMD narozdíl od loňského modelu zvolil pro tropiko skvělý, silikonizovaný polyester s gramáží 20D. Díky použití polyesteru bude při dešti prověšení minimální. Podlážka je ze silikonizovaného 40D polyesteru. Objem kompletního stanu se tak díky novému materiálu zmenšil.

Přibyly nové, reflexní vypínací šňůry díky kterým se zvětší prostor nad nohama. Nejpodstatnější změna je, že přibyl i vstup do stanu z druhé strany. Vylepšená je také možnost odvětrávání.

Trekker je lehčí bratr Scoutu. Konstrukčně shodný, ale použitím vysokopevnostního, lehoučkého silikonizovaného polyesteru se podařilo stlačit hmotnost pod 900g! To už je na prostorný ultralight slušné. Přitom dostanete všechno, na co jste zvyklí z klasického stanu – máte podlážku a jste kompletně chránění moskytiérou proti nežádoucí havěti. Díky Skyscapu můžete mít lehoučký stan a stejně spát se vším “komfortem” jak jste zvyklí. Stan je na jednomužný ultralight docela velký, v klidu se v něm posadíte a převlíknete. A díky podpoře dvou trekových hůlek se nemusíte bát ani silného větru.

Oba modely Skyscape - Scout i Trekker se staví na dvě trekové hůlky délky cca. 115cm, vrcholový hřeben je lehce mimo střed stanu a rozpěrná tyčka, která ho vytváří, zajišťuje kolmější stěny u obyvatelného prostoru a tím pádem větší prostor pro hlavu když sedíte. Díky dvěma “rozkročeným” hůlkám stan při dobrém vypnutí odolá i nejhorším bouřím a sněhu.

Pro lepší představu o stanu a jeho stavbě koukněte na video přímo od SMD.

Pro více fotek a lepší představu o prostornosti koukněte na model Scout u nás na webu

Skyscape využívá Hybridní dvouplášťové konstrukce – přes 80% tropika je odděleného vnitřním síťovaným stanem, to minimalizuje kontakt s oroseným tropikem. Tato konstrukce umožňuje rozepnout a srolovat tropiko na obou delších stranách stanu – potom vlastně spíte jen pod síťovaným vnitřkem a máte neomezené výhledy, dokonalou ventilaci a záruku, že vás nebude obtěžovat žádná havěť. Když začne pršet, jen uvolníte srolované boky, zapnete dva zipy a za minutku jste kompletně v suchu. Jako zastánce spaní pod širákem tohle považuju za geniální. V létě by mě do dusného klasického stanu už nikdo nedostal. Výhledy a pofukující větřík je pro mě při pobytu venku zásadní. Jasně, je tam úzký pruh tropika, který není oddělený síťovinou, ale to už se dá uhlídat, abyste se neotírali – za hmotnostní úsporu 2kg oproti klasice to stojí. Když jste delší než 180cm a máte obavu, že se nohama budete otírat o tropiko, můžete si tropiko nad nohama přizvednout – je tam za tímto účelem našité vypínací poutko.

Stan má 2 velké boční vstupy a délku podlážky přes 250cm a tak není malý ani pro velikány.

Model Trekker

Tropiko i podlážka jsou u Trekkeru  vyrobené ze silikonizovaného polyesteru– rozhodně nejrozšířenějšího materiálu pro výrobu ultralehkých stanů a tarpů. Je i při nízké gramáži pevný, je lehký a krom toho i odolný vůči plísni. To se hodí, když nestavíte stan každý den a nedejbože ho zabalíte vlhký a vzpomenete si na to až za pár dní. Podlážka je vyrobena z polyesteru vyšší gramáže, ale přesto doporučujeme dávat pod stan tyvek. Tyvek se při cestování vůbec hodí, protože ho můžete použít když se rozhodnete spát pod širákem, nebo když se chcete natáhnout někde u vody a nechcete se válet v prachu, no a docela se hodí při stopování, kdy na něj můžete psát, kam jedete. Vždycky stačí trochu jinak poskládat a máte prostor na další nápis.

Tropiko stanu nemá zalepené švy!!! jako u ostatních UL stanů a tarpů to musíte udělat sami. Návod jak na to najete zde. Je to možná otrava, ale aspoň si zkusíte stan postavit a při přelepování se s ním seznámíte. Pokud je to pro vás nepřekonatelný problém, tak nejste na Ultralehké pojetí připravení a svoje vybavení hledejte v jiné kategorii… Ultralight je o tom, že znám svoje vybavení i jeho limity a podle toho se k němu chovám a starám se o něj.

Skyscape Trekker:

 • Hmotnost: 840g
 • Rozměry obalu: 40 x 13cm - ale dá se sbalit do mnohem menšího!
 • Hybridní dvouplášťové konstrukce
 • Možnost kompletně otevřít a srolovat obě strany stanu  - získáte perfektní výhledy a ventilaci
 • Stavba na dvě trekové hole zaručuje výbornou stabilitu ve větru i sněhu
 • Klasická podlážka
 • Široký a vysoký strop
 • Dlouhá podlážka dává dost prostoru i dlouhánům
 • 2 velké, boční vstupy
 • Snadná stavba
 • Ke stavbě je potřeba 5 kolíků – nejsou součástí stanu!!!
 • V balení je stan se sňůrama a napínákama, vrcholová rozpěrná tyčka, obal

Materiály:

 • tropiko: 20D Silicon Polyester
 • podlážka: 40D Silicon Polyester (bytelnější než tropiko)
 • moskytiéra: 20D No-See-Um
 • zipy #3 YKK
Kód zboží: SMD_Skyscape_Trekker
Cena: 6 480.00Kč
Váha: 840 g

Komentáře

Doporučené video nejde přehrát, asi jen problém u nás ČR...

Jaký je vodní sloupec u tropika a podlážky (mimo švy) Děkuji

Ahoj,vodní sloupec u silnylonu je cca 700-1400mm,takže udrží normální déšť,ale pokud je silný déšť s velkými kapkami dojde uvnitř stanu k mlžení - tzv. mist effect .Není to ale klasická mlha ze které je všechno hned mokré,spíš máš ráno věci malinko navlhlé - tolik moje zkušenosti se spaním ve stanu i pod tarpem ze silnylonu.Rozhodně nebueš muset věci ždímat.Já bych se toho nebál,my i naši zákazníci máme zkušenosti se silnylonem dobré.Více info v angličtině z fora Warbonnet Outdoors(hamaky) :

 

Our silnylon is a 30D ripstop nylon and weighs 1.3oz after finishing.Misting occurs when a falling raindrop has enough force behind it to force water through the weave of the fabric (usually the big fat raindrops are the only ones that do this...hard rain, while moderate rain doesn't usually have enough force unless the coating is extremely insufficient)The issue is simply that the waterproof coating isn't quite enough to stop this from happening. Most silnylon is manufactured to be parachute fabric for the recreational parachute industry and it's not made to be waterproof but rather windproof, but it is waterproof to some degree so it has historically been used as tarp fabric, the result is that it's waterproof to a certain point and then if the raindrop has enough pressure behind it, it will force water through as a mist. I cannot say exactly what the max pressure exerted by a raindrop could be, but my shower head will mist water through most silnylon fabric. Much silnylon (results will vary by manufacturer and by batch, silnylon is a generic term) is below 1500mm H2O (just read somewhere where Dutch posted that most sil is below 1200mm), that means a column of water 1500mm high (or whatever the number is) would have enough pressure to force water through the fabric. Our "NeverMist" silnylon is specially treated to withstand 2000 mmH2O worth of pressure, and i'm fairly certain that this is more pressure than can ever be produced by a falling raindrop, as i've yet to have anyone complain about it misting. Our NeverMist is also a fairly durable coating that should last a long time. Much of the lower grade Silnylon (which has a lower than desired water column to begin with) will also decrease in water resistence quite fast as the fabric receives abuse (stuffing, unstuffing, rubbing the fabric against itself) i have personally tested silnylon that will lose a signifigant amount of waterproofness after only a few minutes of vigorously rubbing the fabric against itself between my hands, so the durability of the coating is also very important, you want it to have a high enough water column so it won't mist, and a durable enough coating to stay that way.

Dobrý den, na internetu jsem se dočetla, že od roku 2015 je k dispozici novější verze, která má 2 vchody. Podle popisku zde u stanu to vypadá na jeden - můžete mi tedy, prosím, napsat kolik vchodů má tento kus, který máte na skladě?
Plus ještě na zahraničních webech je informace o tom, že od roku 2018 se dostalo tomuto stanu ještě nějaké další vylepšení - tj. je to tedy ten nejnovější typ stanu?