Pražská prodejna bude až do jara otevřená jen Po - Pá, Soboty zavřeno! Díky za pochopení, tým NALEHKO

Naše promítání z AT 2018, CDT 2016 a Vaškova Via Dinarica trailu 2018 - aktuální seznam termínů a míst naleznete tady.

Sea to Summit Ultralight Mat, od 296g

Lehoučká, kompaktní a překvapivě pohodlná karimatka v duchu „fast and light“ – na hmotnosti batohu přidá jen minimálně, ale přitom vám umožní se parádně vyspat a být v plné síle připravení  na dobrodružství dalšího dne. Výrobce sice na obalu velikosti Small (délka parádních 168cm) uvádí hmotnost 325g, ale zas tak skvělé to není – my jsme navážili 355g.

Strukturu karimatky tvoří u velikosti Small 174 malých buněk, díky kterým stačí k nafouknutí  minimum vzduchu - 8 výdechů, přesto je karimatka pohodlná i pro spáče na boku. Je opatřená geniálně jednoduchým a praktickým „ventilkem“ s chlopní, aby mezi výdechy neucházela a hlavně jde otevřením druhého stupně ventilku téměř okamžitě vypustit! Tudíž se snadno a rychle nafukuje i balí.

Rychlý test karimatky ve venku dal výrobci zapravdu, že karimatka je opravdu pohodlná, fouká se snadno a vypouští a balí ještě snáz. Perfektní ventilek, který nijak nepřekáží. Docela mě překvapil „gumový“  povrch, něco jako dětský bazének:-) Na holé tělo, při použití quiltu místo spacáku, by to mohlo být nepříjemné, ale stejně by člověk měl spát ve spacím oblečení kvůli čistotě spacáku, tak to ve finále vůbec nevadí. Člověk po karimatce určitě neklouže, spíš při otáčení trochu vrže.  Ale celkově patří k tišším nafukovačkám. Dost mě ale zaskočilo, jak klouže po Tyveku. Umím spát docela „kontrolovaně“, ale ráno stejně koukala půlka karimatky z pod tarpu. Musel bych na spodek karimatky udělat pár silikonových bodů. I provedení Small je dost dlouhé, má poctivých 168cm. To je třeba pro mě zvyklého na 130cm karimatku opravdový luxus:-) Když si sednete, nebo se opřete na kolena, tak samozřejmě hned cítíte zem, ale když normálně ležíte, tak jí určitě neprolehnete.

Protože má R jen 0.7, tak není vhodná  na kempování  v chladu. Na letní dobrodružství je to ale parádní pohodlný mazlík. Na občasnou zimní akci stačí doplnit pěnovkou a máte pohodlný a lehký komplet do všech podmínek. Ve srovnání s Klymit Static V2 je užší,hlavně v nohách je to znát. A díky menší tloušťce je snazší ji při otáčení v noci prolehnout až na podklad. Zase má ale praktičtější ventilek a snáz se balí. Sbalená je srovnatelně velká, ale je o 100g lehčí. To se může občas hodit:-)

Pokud byste chtěli karimatku do chladnějších podmínek, Ultralight je k dostání i v izolované verzi Ultralight Insulated – na tu sepsali pěknou recenzi kluci z bikepacking.cz

Karimatku Ultralight Mat máme i ve verzích XS, Small a Regular (Reg.)

Ultralight Mat:

  • Hmotnost: XS 296g, S 355g, R 395g
  • Rozměr:  XS 128x55cm, S 168x55cm, Reg 183x55cm (v nohách vždycky 45cm)
  • Sbalená: XS 7x18cm, S 8x18cm, R 8.5x18cm
  • Hodnota R=0.7 odpovídá spíš letnímu používání
  • Materiál: 40D Ripstop Nylon TPU coated, s protimikrobiální úpravou zevnitř
  • Vychytaný, plochý, dvoustupňový ventilek pro snadné nafukování a okamžité vypuštění
  • Dodává se s obalem a opravnou sadou
Kód zboží: Sea to Summit UL Mat
Cena: 2 080.00Kč
Váha: 296 g