Pražská prodejna bude až do jara otevřená jen Po - Pá, Soboty zavřeno! Díky za pochopení, tým NALEHKO

Naše promítání z AT 2018, CDT 2016 a Vaškova Via Dinarica trailu 2018 - aktuální seznam termínů a míst naleznete tady.

Sea to Summit Insulated UL mat, od 445g

Zateplená verze lehoučké, kompaktní a překvapivě pohodlné karimatky v duchu „fast and light“ – na hmotnosti batohu přidá jen minimálně, ale přitom vám umožní se parádně vyspat a být v plné síle připravení  na dobrodružství dalšího dne.

Výrobce sice udává váhu u velikosti small 430 gramů, ale my jsme naměřili 445 g.

Strukturu karimatky tvoří u velikosti Small 174 malých buněk, díky kterým stačí k nafouknutí  minimum vzduchu - 8 výdechů, přesto je karimatka pohodlná i pro spáče na boku. Je opatřená geniálně jednoduchým a praktickým „ventilkem“ s chlopní, aby mezi výdechy neucházela a hlavně jde otevřením druhého stupně ventilku téměř okamžitě vypustit! Tudíž se snadno a rychle nafukuje i balí. Kdežto třeba u karimatky Therm a Rest Neo Air X-lite budete muset použít více nádechů a stejně tak dlouho vám bude trvat vyfouknutí.

Vnitřní materiál je tvořen vrstvou s antimikrobiální úpravou a izolačí vrstvou Exkin Platinum®, která odráží sálavé teplo. Pro zabránění šíření tepla prouděním a zvýšení tepelné izolace ještě slouží izolační vrstva Thermolite®. 

S tepelným odporem R3.3 bude karimatka pro použití spíše od brzkého jara do podzimu, pokud byste s ní chtěli spávat na sněhu, tak doporučuji pod karimatku dát ještě pěnovku.

Varianta Regular se nově dělá v sadě s pytlem na nafukování. Díky tomu zabráníte vnikání vlhkosti při nafukování pusou a zároveň můžete pytel využít i třeba na oblečení apod. S použitím pytle karimatku nafouknente cca na třikrát. 

Ve srovnání s Klymit Insulated V Lite je užší, hlavně v nohách je to znát. A díky menší tloušťce je snazší ji při otáčení v noci prolehnout až na podklad. Zase má ale praktičtější ventilek a snáz se balí. Sbalená je srovnatelně velká, ale je o 100g lehčí. To se může občas hodit:-)

Pěknou recenzi na karimatku sepsali kluci z bikepacking.cz

Insulated Ultralight Mat:

  • Hmotnost:  Small 430g, Regular 479g (bez pytlíku/obalu na nafukování)
  • Rozměr:  Small 168x55cm, Reg 183x55cm (v nohách vždycky 45cm)
  • Sbalená: Small 10x23cm, R 10x23cm
  • Hodnota R=3,3 odpovídá použití jaro - podzim
  • Materiál: 40D Ripstop Nylon TPU coated, s protimikrobiální úpravou zevnitř
  • vnitřní izolace Exkin Platinum a Thermolite
  • Vychytaný, plochý, dvoustupňový ventilek pro snadné nafukování a okamžité vypuštění
  • Dodává se s obalem a opravnou sadou
  • velikost regular se dodává s pytlem na nafukování (41 gramů)
Kód zboží: Sea_to_summit_insulated_ultralite
Cena: 2 880.00Kč