Naše promítání z AT 2018, CDT 2016 a Vaškova Via Dinarica trailu 2018 - aktuální seznam termínů a míst naleznete tady.

Therm-a-Rest RidgeRest SOLite Regular, 400g

Zlatý standard mezi lehkými pěnovkami. Lehká, vysoce odolná a pevná – je navržená  s ohledem na maximalní životnost. Karimatka je zvrchu pokrytá reflexní vrstvou ThermaCapture™,která odráží tělěm vyzářené teplo pěkně zpátky k vám. Je vyrobená z pěny s uzavřenými buňkami, takže nenasáká vodu a neslehává. Karimatka je sice fyzicky jen 10mm silná, ale žebrování jí dělá o dost měkčí a pohodlnější. Drážky krom toho zlepšují izolační vlastnosti. Tepelný odpor R=2.8 není sice super hodnota pro zimní použití, ale máme odzkoušené, že když ji podložíte Tyvekem (to stejně považuji za standard kvůli čistotě spacáku a vybavení vůbec), dá se použít i za mrazu a na sněhu.

Osobně si myslím, že není potřeba plná délka – stačí si ji uříznout dlouhou od ramen po kolena (cca 130-140cm).  Tím se dostanete s hmotností na nějakých 280g a výrazně zmenšíte objem. V noci si pak pod hlavu dáte přebytečné oblečení a pod nohy třeba batoh.

S takhle upravenou RidgeRestkou jsem obešel celých 4200km na Pacific Crest Trailu v roce 2012.

Pokud nevíte jaký typ pěnovky vybrat, koukněte na naše porovnání základních typů pěnovek.

RidgeRest SOLite:

  • hmotnost: 400g Regular (540g Large)
  • rozměry: 183 x 51 x 1,5cm Regular (196 x 63 x 1,5cm Large)
  • materiál: Crosslinked Polyethylene, Molded closed cell
  • stříbrná, reflexní vrstva ThermaCapture™
  • rozměr po sbalení: 51 x 20 cm
  • tepelný odpor R=2.8
Kód zboží: TaR_RidgeRest_SOLite
Cena: 760.00Kč
Váha: 400 g

Komentáře

Ahoj, uvažuji o zkrácení této karimatky a pod nohy si vložení kousku alumatky. Zajímalo by mě, zda máte s alumatkou zkušenosti co se týká nasáklivosti vody, protože bych ji nosil zvenku na batohu. Díky

Ahoj, nasákne vodu ve švech, ale nijak dramaticky, bude vlhká. Tom

Ještě mě napadlo, máte nějakou zkušenost s použitím Miralonu (pěnová podložka, používá se pod plovoucí podlahy), má uzavřenou strukturu a hmotnost je minimální. Díky Martin

ahoj, s Mirelonem venku žádnou zkušenost nemám, ale je to PE s uzavřenou buněčnou strukturou, takže by neměl navlhat a měl by i něco vydržet. To vše při luxusní váze. Zní to jako dost dobrej nápad za pár korun! Určitě dej vědět, jak Mirelon obstál. 

Já jsem na PCT nesl RidgeRestku zkrácenou na 130cm a bylo to akorát. Nebyl to tak obrovskej balík, jako když je celá. Když by člověk měl další půl metřík 3-5mm Mirelonu, kterej se sbalí do velikosti prdu:-) a měl ho po ruce na sednutí na pauzičku apod. tak to asi není špatný. 

Určitě by to nebyla ani špatná věc na zimu pod nafukovací karimatku. Nízká hmotnost a udělá dobrej tepelnej komfort. Díky za tip. Petr K.

 

Obrázek uživatele Battista

Ahoj, našel jsem ještě jedno provedení této karimatky s tloušťkou 2cm a tudíž vyšším tepelným odporem R=3,5. Rozměry je stejná, rozdíl ve váze 140gramů. Tuto karimatku u vás neprodáváte, ani nehodláte prodávat ? Myslím si, že na zimu by s tímto tepelným odporem byla ideální. Díky Battista.

Ahoj, pokud dobře koukám tak je tahle silnější varianta SOLAR po sbalení papírově o další 2cm větší na průměru, což je logický - silnější karimatka prostě nemůže být po sbalení stejně malá jako ta tenčí. 2cm se zdají málo, ale už teď většinu lidí od koupě RidgeRestu odrazuje, jak velký "špalek" to po sbalení je... takže nemám odvahu nabízet ještě větší variantu smiley Příjde mi lepší na zimní akci skombinovat malou, lehkou letní karimatku s tenkou pěnovkou. Tím mám ideální karimatku (kombinaci) jak v létě (maličká, lehká), tak v zimě. Petr K.