Pražská prodejna bude až do jara otevřená jen Po - Pá, Soboty zavřeno! Díky za pochopení, tým NALEHKO

Naše promítání z AT 2018, CDT 2016 a Vaškova Via Dinarica trailu 2018 - aktuální seznam termínů a míst naleznete tady.

Therm-a-Rest Z-Lite SOL, 410g

Úžasně kompaktní, skládací pěnová karimatka. Je vyrobená z odolné pěny s uzavřenými buňkami (closed-cell foam), takže narozdíl od levných materiálů nenasáká vodu a výrazně pomaleji slehává. Díky patentovanému reflexnímu povrchu ThermaCapture™  je zhruba o 20% „teplejší“, protože odráží tělem vyzářené teplo zpátky k vám. Reflexní povrch také výrazně prodlužuje životnost když nosíte karimatku zvrchu na batohu, vystavenou přímému slunečnímu záření (obyčejnou černou EVAZOTKU to poměrně rychle poškodí).  

Výrazné plastické tvarování dost zvyšuje komfort při minimálním nárůstu hmotnosti, nicméně o něco rychleji slehává, než třeba žebra na karimatce RidgeRest SOL od stejného výrobce.

Úžasná je na karimatce manipulace – díky harmonikové konstrukci ji bleskově sbalíte i rozložíte bez toho, aby se neustále sama snažila srolovat do ruličky, když si na ni chcete ustlat, jako to dělají rolovací karimatky. Také rozměry po sbalení jsou na pěnovku parádní. Když si ji ještě trochu zkrátíte, je to vysloveně mazlík:) Osobně si myslím, že není potřeba plná délka – stačí si ji uříznout dlouhou od ramen po kolena (cca 130-140cm).  Tím se dostanete s hmotností na nějakých 290g (130cm) a výrazně zmenšíte objem. V noci si pak pod hlavu dáte přebytečné oblečení a pod nohy třeba batoh. Navíc uříznutý zbytek lze použít buď jako výztuhu zad u vašeho ultralehkého batohu, nebo jako sedátko při zastávkách na treku, pokud si nechcete ničit karimatku sezením v kamení nebo u ohně a podobně.

Já jsem s takhle zkráceným Z-Litem obešel třeba John Muir Trail v americké Sierra Nevada nebo GR20 na Korsice – fotky v galerii.

Z-Lite SOL Regular:

  • hmotnost: 410g
  • rozměry: 183 x 51 x 2cm
  • materiál: XL Polyetylen tvarovaný ve formě
  • stříbrná, reflexní vrstva ThermaCapture™
  • rozměr po sbalení: 51 x 13 x 14cm
  • tepelný odpor R=2.6
Kód zboží: TaR_Z-Lite_SOL
Cena: 1 148.00Kč
Váha: 410 g

Komentáře

Obrázek uživatele boxingliveParkerWhyte

bmnhjm