POZOR!!! Pražská prodejna bude v pátek 15.2. otevřená pouze do 15h. Omlouváme se a děkujeme za pochopení, tým NALEHKO.

Naše promítání z AT 2018, CDT 2016 a Vaškova Via Dinarica trailu 2018 - aktuální seznam termínů a míst naleznete tady.

Tarptent MoTrail, 1020g

MoTrail je jednoplášťový stan pro dvě osoby a spoustu věcí. Je to upgrade Squallu 2 pro rok 2016 a jak je typické pro stany Tarptent, je promyšlený do posledního detailu.

Může se vepředu stavět na jednu, nebo dvě trekové hůlky - dvě samozřejmě nabízejí větší stabilitu, a vzadu se dá použít buďto originální malá tyčka (příplatek 300Kč) nebo taky treková hůlka. Návod na stavbu se může zdát napoprvé složitý ale jde to snadno. Napodruhé už stan postavíte do 3min. Stačí 4 kolíky, které jsou součástí dodávky. Do extrémních podmínek doporučuji další 4kolíky a pár šňůr dokoupit.

Stan má podlážku a je kompletně uzavřený moskytiérou. Jde vepředu i vzadu naplno otevřít pro lepší ventilaci i výhledy a minimální rosení. Jde skvěle vypnout a je úžasně odolný větru. Proto jsme si ho vzali ssebou na úsek našeho téměř 5tis. kilometrů dlouhého treku po horské páteři severoamerického kontinentu. Pro téměř 1000km dlouhou sekci napříč Coloradem, neustále ve výškách mezi 3 a 4tis metry skvělá volba.

Stan má sice velkou předsíň - něco přes metr čtvereční, ale stejně si bereme batohy dovnitř kvůli dotěrným moskytům. Měřím 182cm, a vejdu se dovnitř i s batohem u nohou. Stan je pro dva lidi velký. To je u ultralightu vzácnost. V krizi by uvnitř mohli přespat i tři lidi. Vypínací šňury v rozích mají dotahovací Line-Locky pro snadné dovypnutí stanu. Sbalený stan je sice trochu vetší, ale hmotnost je skvělá. Zpracování je dokonalé a za svoje peníze dostanete odpovídající kvalitu i uživatelskou hodnotu.

Tarptent patří k legendám ultralehkého vybavení a k veliké spokojenosti tisíců uživatelů je na trhu již od roku 1999. V americe je Tarptent synonymem pro lehký stan. Za značkou stojí Henry Shires, který si první Tarptent vyrobil pro sebe na Pacific Crest Trail. Od té doby stihl svoje stany prověřit na tisících kilometrech trailů v Evropě, na Novém Zélandu, v Nepálu…Stany jsou stále šité v US, jsou z ověřeného materiálu (Silnylon), jednoduché, originální, výborně zpracované a díky tomu vám budou sloužit dlouhé roky. Málokterá značka má tak dlouhodobě výborné hodnocení všech svých produktů jako právě Tarptent – stačí si přečíst stovky deníků z dlouhých treků kdekoliv po světě…

Jako u všech Tarptentů je potřeba před prvním použitím stan postavit a zatřít švy naředěným silikonem (na žádost dodáme za 50Kč). Alespoň se se stanem seznámíte a naučíte se nést za svoje vybavení odpovědnost - to je základní pravidlo přístupu Nalehko. Podrobný  článek o impregnaci švů se všemi potřebnými detaily naleznete zde. Týká se sice primárně produktů firmy SMD, ale platí to i pro Tarptent. Silnylon je silnylon bez ohledu na značku nebo gramáž.

MoTrail:

 • hmotnost 1020g včetně kolíků
 • jednoplášťový stan pro dvě osoby – větší verze ProTrailu
 • skvělá ventilace a zároveň odolnost v bouřkách
 • snadná stavba – stačí 4 kolíky a s trochou cviku se dostanete na 2min. Skvělé video najdete přímo na stránkách Tarptentu
 • dostatek prostoru pro dva + vybavení. Dovnitř se vejdou dvě karimatky v prodloužené, široké verzi!
 • vpředu lze postavit na jednu nebo dvě trekové hole (dvě jsou vždy stabilnější v silném větru)
 • pokud hole nepoužíváte, můžeme dodat originální, stabilní (průměr 12mm) skládací tyčku 113g. Příplatek 600Kč
 • určitě doporučuji vpředu používat trekové hole – díky nastavitelné  délce se s nimi dá stan mnohem lépe vypnout na nerovném terénu.
 • vzadu se dá opět použít treková hůl nebo originální lehoučká skládací tyčka 36g (příplatek 300Kč)
 • velké síťované panely pro lepší výhledy, ventilaci a odolnost proti hmyzu – kompletní ochrana před hmyzem
 • velká předsíňka zastřešuje 1.17m2 plochy, kterou můžete použít na uložení vybavení
 • nízký konec u nohou lze zevnitř kompletně otevřít pro dobrou ventilaci, nebo uzavřít v případě bouřky aby dovnitř nezaflakovalo
 • v  nohách stanu je umístěna síťovina navíc, která brání případnému dotyku spacáku o orosené tropiko
 • materiál tropika – 30d Silnylon
 • rychle schnoucí materiály
 • nízká hmotnost a malé rozměry po sbalení – 41 x 10 x 10cm
 • reflexní vypínací šňůry s integrovanými vypínacími prvky (line tighteners)
 • pro dokonalé vypnutí stanu a větší odolnost větru, nejsou švy rovné, ale mají prohnutí ve tvaru řetězovky (catenary ridgelines)
Kód zboží: Tarptent MoTrail
Cena: 9 680.00Kč
Váha: 1020 g

Komentáře

V textu nikde nejsou rozměry stanu, velikost předsíňky atd. Chtělo by to možná doplnit, aby si to lidé nemuseli dohledávat jinde.
 
Co se týče popisu, psát, že se batoh vejde do noh je zavádějící. Respektive chtělo by to napsat, že batoh autor využívá i pod sebe. Délka vnitřní podlážky je totiž 213cm, takže pokud měří 182 cm, zbývá mu 30 cm - když vezmu v potaz, že nikdo nechce ležet hlavou hned na moskytiéře a zároveň má spacák delší než tělo, myslím, že na batoh je pak sotva 10cm. Takže batoh se do noh určitě nevejde, pokud s ním už předem nepočítáte jako náhradu za zkrácenou karimatku (pak to s tím místem nedává ale smysl).
Jinak chtěl bych se zeptat, jak je to s kondenzací u tohoto stanu oproti dvouplášťovým například? Je to sice jednoplášťový stan, ale má velké větrací otvory a co si budeme povídat, dvouplášťové stany kondezují zrovna tak, jen jste od té kondenzace oddělení vnitřním stanem.
 
A ještě dotaz - píšete, že se dají doobjednat další kolíky - ale kde? U vás? Za kolik? V eshopu jsem je nedohledal - jsou jen na dotaz... nebo si je má zájemce objednat jinde?