POZOR!!! Pražská prodejna bude v pátek 15.2. otevřená pouze do 15h. Omlouváme se a děkujeme za pochopení, tým NALEHKO.

Naše promítání z AT 2018, CDT 2016 a Vaškova Via Dinarica trailu 2018 - aktuální seznam termínů a míst naleznete tady.

Tarptent - ProTrail, 740g

Velice povedený upgrade oblíbeného modelu Contrail. Oproti předchůdci má i v nohách áčkový tvar a tak kromě zvětšeného prostoru pro nohy i výrazně lépe odolává větru, dešti a sněhu – dá se totiž pevněji vypnout. Navíc se celá zadní strana dá otevřít a docílite tak mnohem lepší ventilace. Přitom je o chlup lehčí než předchůdce. Dá se opět postavit na dvě trekové hůlky, ale můžete si ho koupit i s originál duralovými tyčkami. Zadní nižší vzpěra se dá nahradit v podstatě čímkoliv podobné délky a přední vrchol se dá nově zavěsit/vyvázat (třeba na strom), když nechcete s sebou nic tahat.

Tarptent patří k legendám ultralehkého vybavení a k veliké spokojenosti tisíců uživatelů je na trhu již od roku 1999. V americe je Tarptent synonymem pro lehký stan. Za značkou stojí Henry Shires, který si první Tarptent vyrobil pro sebe na Pacific Crest Trail. Od té doby stihl svoje stany prověřit na tisících kilometrech trailů v Evropě, na Novém Zélandu, v Nepálu…

Stany jsou stále šité v US, jsou z ověřeného materiálu (Silnylon), jednoduché, originální, výborně zpracované a díky tomu vám budou sloužit dlouhé roky. Málokterá značka má tak dlouhodobě výborné hodnocení všech svých produktů jako právě Tarptent – stačí si přečíst stovky deníků z dlouhých treků kdekoliv po světě…

V nabídce Tarptentu jsou stany pro 1 až 4 osoby, jedno i dvou-plášťové, staví se jak na trekové hůlky tak s pomocí  klasických prutů, takže si pro svoje potřeby i podmínky vybere každý. Všechny stany Tarptent mají podlážku, kompletní ochranu před hmyzem a zazipovací vstup.

„Proč Tarptent? Protože vláčet stan je hrozné!“

Co ProTrail nabízí:

 • Váha 740g i se 4 kolíky
 • Velice odolný design a rychlou stavbu – do 2minut máte hotovo
 • Můžete ho postavit na jakékoliv trekové hůlky s délkou cca 115cm, popřípadě na originální pruty (za příplatek 800Kč). Když je hůlka moc dlouhá, stačí jí dát zešikma.
 • Pevné a solidní  vypínání i do náročných podmínek
 • ProTrail má variabilní výšku – záleží na vás, jestli ho chcete přilepit až na zem, nebo ho celý trochu zvednout pro lepší výhledy i ventilaci.
 • Za běžných podmínek není potřeba přední šňůra, takže se vám u vstupu do stanu nic neplete. Přední šňůru je dobré použít při silném větru.
 • Nastavitelná podlážka – v dešti můžete okraje hodně zvednout, aby dovnitř nezateklo, nebo aby v bouřce nezaflakovalo. A za hezkého počasí je spustit dolů a získat tak větší vnitřní prostor.
 • Stan je kompletně uzavřený moskytiérou proti všemožné havěti. Velké síťované plochy zajišťují skvělou ventilaci i výhledy
 • Panely napnuté síťoviny chrání nohy před kontaktem s tropikem
 • Přední “zobák” chrání vstup před zaflakováním deště a výtváří prostornou předsíňku.
 • Trojúhelníková svislá stěna v nohách se dá kompletně otevřít nebo zavřít zevnitř – můžete ji nechat na noc otevřenou (je navíc chráněná moskytiérou) pro lepší větrání a v případě bouřky ji zevnitř zavřít.
 • Material stanu – nízkogramážní Silnylon nenavlhá a extrémně rychle schne.
 • Velmi malé rozměry po sbalení - obal je trochu větší, aby se stan lépe balil, ale dá se ještě dost stlačit.
 • Vypínací šňury v reflexním provedení – nezbouráte si stan, když se v noci vylezet s čelovkou vyvenčit, protože šňůry nepřehlédnete…
 • Integrované vypínáky na šňůrách
Hmotnost [kg] Šířka podlážky [cm] Délka podlážky [cm] Plocha podlážky [m2] Vnitřní výška  [cm]  Kolíky   (v ceně)  Rozměry obalu  [cm]
0.74 107 213 1.9 114 4 x 15cm 30 x 10

Na pěknou recenzi i fotky z testování v Peru se můžete podívat na stránkách TheHikingLife

Stany Tarptent jsou z kapacitních výrobních důvodů (obrovské plochy pro rozložení stanů) dodávané bez zatřených švů - počítejte s tím, že to budete muset udělat sami. Švy se zatírají naředěným, čirým silikonovým tmelem (můžeme po domluvě dodat). Pokud se rozhodnete zatírat švy vlastním "přípravkem" vyzkoušejte ho nejprve na obalu! Některá rozpouštědla mohou Silnylon poškodit!!! Podrobný článek o impregnaci švů se všemi potřebnými detaily najdete zde - týká se sice primárně produktů firmy SMD, ale záleží na materiálu textilie, ne na značce.

Textilie, ze které je stan vyroben je vysoce pevná, ultralehká a hořlavá - podle toho se stanem zacházejte! Textilie snese velké zatížení, ale snadno jí propálíte nebo prodřete!

Kód zboží: Tarptent_ProTrail
Cena: 8 380.00Kč
Váha: 740 g

Komentáře

Prosím tě, chci se zeptat. mohl by jsi uvést ty rozměry po sbalení? Píšeš, že velmi malé, ale mě by to zajímalo.. A pak se chci zeptat na ty švy - je to jako u ostatních zn. Tarptent? Že bych si je musela zatřít sama? To nezvládnu :-))

ahoj, doplnil jsem to do popisu - jako u vsech Tarptentu, svy nejsou zalepene. Je potreba stan postavit a steteckem je pretrit. Nic na tom neni. Lepidlo ti za 50Kc namichame a pribalime. Obal je trochu vetsi, ale stan se da sbalit na dost maly balickek. Do vetsiho obalu se stan snaze zabali a cely balicek si pak lepe sedne do batohu, kde se jeste pohodlne stlaci. Snad jsem to trochu osvetlil. Petr K.

Dobrý den, kdy bude tento výrobek dostupný?

děkuji

Ahoj,pokud myslíš stan Pro Trail - skladem jsou tři kusy ,je to uvedeno u jednotlivých modelů pod záložkou stany vpravo.Pokud ti jde o impregnaci na švy kterou dodáváme ke stanům na vyžádání.Taky máme nebo namícháme.Hezký den.Tom

Ahoj, jak dlouhá je přední tyčka po složení?
Dík Marek