Pražská prodejna bude až do jara otevřená jen Po - Pá, Soboty zavřeno! Díky za pochopení, tým NALEHKO

Naše promítání z AT 2018, CDT 2016 a Vaškova Via Dinarica trailu 2018 - aktuální seznam termínů a míst naleznete tady.

Tyvek - lehká nepromokavá plachta pod stan, karimatku atd., 230 x 75cm (malá)

Lehká, vodotěsná, paropropustná a hlavně levná stavební folie z polyethylenu s vysoku odolností od firmy DuPont, která se výborně hodí jako podložka pod karimatku nebo pro zhotovování outdoorových doplňků. Jedná se o netkanou textílii s dobrou odolností proti protržení. Jestli chcete, můžete ji po obvodě opatřit kovovými očky pro zakolíkování nebo uvázání a stavbu provizorního přístřešku. Ve srovnání s prodávanými "Footprinty" známých značek, je tato varianta výrazně levnější, většinou lehčí a navíc si vyrobíte kus přesně na míru. Okraje není třeba nijak oblepovat, upravovat - netřepí se ani netrhají.

Nejlíp Tyvek se hodí jako podlážka pro ultra-lehké stany bez podlážky - prostě levná odolná ochranná vrstva pod karimatku. Všemu vybavení prospívá, když je čisté a suché.

Tento menší rozměr Tyveku je akorát tak široký na jednu karimatku. Běžné karimatky mají šířku od 50 do 65cm, takže vám ještě zbyde malý přesah abyste si nešpinili spacák když se převalujete. Pokud chcete širší kus, musíte si koupit Tyvek velký (260x150cm) a přistřihnout si ho na požadovaný rozměr. 

Dříve prodávaný HouseWrap jsem nahradil produktem Soft, který má stejnou gramáž, ale je měkký, skladnější a tolik neklouže a nešustí, takže je pro naše účely lepší. Bohužel už není tak nezničitelný jako HouseWrap, ale stále má odolnost proti protržení i propíchnutí dobrou - při testovaní některých tarpů, které se staví na trekové hole, jsem musel několikrát postavit hůlku hrotem dolů na Tyvek. Tyvek vydržel i když ho hůlka zatlačila hluboko do podkladu!

Specifikace:

  • rozměr:  230 x 75cm
  • hmotnost:  110g
  • materiál:  Tyvek Soft Antireflex, cca. 60g/m2
Kód zboží: Tyvek mala
Cena: 130.00Kč
Váha: 110 g

Komentáře

Dobrý den. Mohl byste prosím odhadnout velikost po sbalení plachty 230 x 75cm? Sháním něco místo celty/prostěradla jako podložku na spaní na zaprasené matrace (jv asie) :-). Děkuji.

Rozměry po sbalení záleží na tom, jak moc se s tím chceš skládat. Tyvek je skoro jako papír, takže si doma najdi 110g knížku, nebo spíš noviny a zhruba tak velký ten Tyvek může být, když ho pečlivě poskládáš. Petr K.