Pražská prodejna bude až do jara otevřená jen Po - Pá, Soboty zavřeno! Díky za pochopení, tým NALEHKO

Naše promítání z AT 2018, CDT 2016 a Vaškova Via Dinarica trailu 2018 - aktuální seznam termínů a míst naleznete tady.

Karimatka Big Agnes AXL Air, 290g

Jednoznačně nejkomfortnější a nejlehčí karimatka v naší nabídce!

Značka Big Agnes pomalu, ale jistě začíná prorážet na trh i se svými ultralehkými a pohodlnými karimatkami. Co se týká jejich stanů, tak ty už mají pevně své místo a patří mezi nejpoužívanější stany vůbec. Do teď na trhu s karimatkami jasně vedla značka Therm a Rest, ale Big Agnes jim začíná šlapat na paty.

Big Agnes AXL Air je směsně malý a lehký balíček o velikosti plechovky piva, když ji ale nafouknete, tak nebudete věřit svým očím. Se svojí tloušťkou téměř 9,5 cm vypadá spíše jako nafukovací matrace než karimatka. Aby se dosáhlo tak nízké váhy a malé velikosti balení, tak Big Agnes použili nový, patentovaný rip stop nylon s TPU laminací, který je až o 25% odolnější než běžné materiály. Navíc má zabudovanou reflektivní technologii odrážející vyzařované teplo.

Karimatku pohodlně nafouknete na cca 17 nádechů. Vnitřek má antimikrobiální úpravu zabraňující růstu mikroorganismů. Pokud ji nechcete nafukovat pusou, tak se dá zvlášť dokoupit nafukovací vak, který se dá zároveň použít jako nepromokavý pytel na spacák či oblečení (objednání na dotaz).

Skvěle řešený je dvoucestný ventil, který je pěkně zapuštěný a nijak nepřekáží. Když pak chcete karimatku vyfouknout, tak jednoduše zacvaknete zobáček ventilu dovnitř a rolováním rychle vyfouknete.

Co se týká teplotního určení, tak Big Agnes na rozdíl od jiných výrobců neuvádí tepelný odpor R, ale uvádí teplotní určení ve °C. AXL Air je použitelná do teplot 2°C. Pokud víte, že má v noci teplota klesnout k nule nebo lehce pod bod mrazu, tak doporučujeme ještě přibalit lehkou alu-matku. Pokud plánujete přespávat spíše v chladnějších podmínkách, tak doporučujeme izolovanou verzi AXL Air Insulated.

Boční komory jsou cca o půl palce vyšší než střed karimatky, takže nebudete nikam sklouzávat. Velmi mě překvapila i stabilita na tyveku, karimatka klouže méně než třeba modely od Klymitu. Ve srovnání s Therm a Rest Neo Air XLite materiál tolik nešustí, což vám zase přidá na pohodlí vašeho spánku. Díky své nadstandartní tloušťce se nestane, že byste ji prolehli až na zem.

Karimatka se vyrábí ve dvou velikostních provedeních. Ve tvaru mumie, kdy se u hlavy a nohou zužuje – 183 x 51 x 9,5 cm a pro náročnější uživatele v širokém, obdelníkovém provedení 183 x 63,5 x 9,5 cm.

Big Agnes je dnes již kultovní americká značka, která vznikla před 18 lety přímo v srdci Colorada. Za tu dobu se svým přístupem, inovacemi a kvalitou vypracovala mezi nejúspěšnější outdoorové značky. Velké jméno si udělala především díky jejich stanům, které jsou dlouhodobě nejpoužívanější na dlouhých trecích jako PCT či CDT. Nejedná se tedy o žádného nováčka na trhu. O tom, že Big Agnes není krok vedle svědčí tisíce spokojených uživatelů po celém světě.

Big Agnes AXL Air :

  • Váha 290 g (velikost Mummy) nebo 369 g (velikost Rectangular)
  • Velikost balení 17 x 7 cm (Mummy) a 17 x 8 cm (Rectangular)
  • Materiál extra pevný a lehký rip stop nylon s TPU laminací
  • Nafouknutí cca na 17 nádechů
  • Jednoduchý, dvoucestný ventil
  • Antimikrobiální úprava
  • Možnost nafouknutí vakem (prodáván samostatně)
  • Karimatka je dodávána včetně obalu a opravné sady

 

Kód zboží: big_agnes_axl_air
Cena: 3 180.00Kč
Váha: 290 g

Komentáře

Musím uznat že všechny tyto nafukovačky jsou skvělé pro dobré vyslání.Obzvlášť když má člověk 3xoperovaný plotýnky.Ale může mi někdo poradit,jak najít tak mrňavý díry,že ani mýdlová voda nepomohla najít tu mrchu ? Právě se vracím domů po 11dnech permanentního nočního dofukování u další kterou jsem zakoupil .Takže už mám doma 2 které přes maximální opatrnost přes noc utečou o polovinu.Tak snad začnu zase zvykat záda na pěnovku.Díky za radu jak najít mikrodirky :-)

Zdar Dofo, ve vaně najdeš každou dírku :-) Skoro všechny karimatky, který k nám chodí na servis/reklamaci že prý záhadně ucházi, tak mají ve finále jednu, nebo dvě dírky (karimatka je propíchlá skrz, takže lepím z obou stran...), který pustí řetízek bublin až pod tlakem pod vodou. Žádný záhadný mikrodírky, který bych nenašel jsem ještě nezaznamenal... Tak mi tu karimatku pošli, zkusím štěstí. Měj se, Petr K.

Mám dobrou zkušenost se servisem Therm a Rest. Když mi pod (debilně) zanechanou karimatku v kempu vlezl ježek a byl jsem v podobné situaci (zalepil jsem, co šlo, na volno drželo, ale po zalehnutí do rána stejně povolilo), poslal jsem jim a oni se holedbali, že vše zalepí a podrobí tlakové zkoušce. Sice asi nezvítězili, ale po několika týdnech mi přišla nová karimatka. To se jednalo o karimatku Therm a Rest. U jiných značek patrně novou nepošlou, ale pokud se nemýlím, tak do servisu přijmou i karimatky od konkurence. A věřím, že jsou to profíci, tedy za pokus to asi stojí.

Zdravíčko,
stojí přede mnou dilema jestli Therm a Rest Neo Air Xlite nebo Big Agnes AXL Air. Zatím jsem spával jen na Therm a Rest Z-lite SOL a rád bych si dopřál trochu pohodlí a kompaktnosti.
Byl jsem rozhodlý pro Neo, ale teď jste uvedli značku Big Agnes, čímž jste mi to zkomplikovali :-) 
Dá se říct, která karimatka je lepší nebo se v tomhle případě jedná jen o subjektivní záležitost? A je Big Agnes opravdu tak "poruchová"?
Děkuji moc, Jirka