Pražská prodejna bude až do jara otevřená jen Po - Pá, Soboty zavřeno! Díky za pochopení, tým NALEHKO

Naše promítání z AT 2018, CDT 2016 a Vaškova Via Dinarica trailu 2018 - aktuální seznam termínů a míst naleznete tady.

Big Agnes Roxy Ann, od 1130g

Roxy Ann je dámská verze systémových spacáků od Big Agnes. Jsou o něco kratší a užší než pánská verze Mystic (ve velikostech Regular) ale přesto jsou nadstandartně prostorné.

Systémové spacáky jsou jiné v tom, že veškerá náplň je přesunuta do vrchní části spacáku a izolaci od země tedy tvoří pouze vaše karimatka. Proč ?

Stlačené peří na spodní straně spacáku nikdy nemůže nabrat plný loft, tím pádem ztrácí své izolační schopnosti. Big Agnes si s tímto neduhem peří poradil chytře. Veškerou náplň přemístili jen do vrchního dílu spacáku a do zad umístili velkou, pružnou kapsu na karimatku. Tím pádem veškerou izolaci od země tvoří jen vaše karimatka, ale nejpodstatnější je, že dostanete skvělý, spací systém ve kterém se vám už nebude stávat, že by vaše podložka odcestovala a vy se tak budili na zemi.

Na stejném principu fungují tzv. quilty, ovšem k nim karimatku většinou přiděláváte pouze pomocí lanek a často můžou vznikat mezi spacákem a karimatkou chladná místa. U systémových spacáků Big Agnes tohle mají promyšlené do detailu. Na spodním dílu je po straně mezi kapsou na karimatku naplněná jedna vertikální komora, která eliminuje vznik studených míst a pomáhá teplo zachytit blíže k tělu.

Výrobce uvádí použití karimatek o rozměrech 183 x 51 cm ( u spacáku ve velikosti Regular), ale kapsa na karimatku je natolik pružná, že jsme do ní bez problému dostali i karimatky Klymit se šířkou 59 cm)

Spacák Roxy Ann není primárně konstruovaný na co nejnižší váhu. V prvé řadě tu jde o pohodlí. I přesto se u velikosti Regular dostanete ještě na slušných 1,22 kg. Ve srovnání se spacáky Criterion jsou Big Agnes o dost prostornější. Takže pokud se v noci neustále musíte vrtět a otáčet, tak si nebudete připadat jako sardinky v konzervě. Prostor na nohy je tak ohromný, že bez problému při spaní na zádech pokrčíte nohy. Kapucu i límec jednoduše stáhnete a nebude se vám stávat, že při zvednutí hlavy z kapuci vypadnete. Pro lepší komfort je celá kapuce naplněná peřím i ze spod a tvoří tak parádní „box“ který zabrání úniku tepla přes hlavu. Podobně je to řešené i v oblasti chodidel, kde pohodlí vytváří velká kuželová patka s náplní i ve spodu. Velmi dobře řešený je i nadstandartně dlouhý, dvoucestný zip, který pohodlně zapnete jednou rukou aniž by se vám do něj skřípla látka. Pod légou u zipu je ještě navíc naplněná vertikální komora, která eliminuje ztrátu tepla přes zip.

Použité materiály

Náplň spacáku tvoří certifikované husí peří DownTek™ s plnivostí 650 cuin. Díky patentovaným nanotechnologiím se vytvořila vodoodpudivá, antibakteriální náplň, která absorbuje o 30 % méně vlhkosti a schne 5krát rychleji než běžné, neupravené peří. Peří DownTek je vyvinuto s maximální šetrností k životnímu prostředí, je zbaveno veškerých PFC, PFOA, PFOS a životnost je až 35x delší než běžné peří. Na to jak DownTek funguje v praxi se můžete podívat zde.

Jako svrchní materiál je použit vysoce odolný, ale zároveň ultralehký mini-ripstop nylon s voděodpudivou ochranou. Ta je natolik kvalitní, že nemusíte mít obavy ze spaní pod širákem, ranní rosu nepustí dovnitř!

Teplotní komfort

Co se týká teplotního určení, tak zde Big Agnes vychází především z vlastních zkušeností a ze zkušeností testerů a ambasadorů. U spacáku Roxy Ann je spodní limitní teplota udávána -9°C. Ta odpovídá normě EN13537 Standard (muž – 25 let, 173cm, 73kg – 8 hodinový spánek ve stočené poloze bez probuzení). Dle našeho názoru, uživatelských recenzí a srovnání se spacáky Criterion bychom řekli, že komfort spacáku Roxy Ann bude odpovídat cca -3°C, ale veškeré tyto údaje se samozřejmě musí brát s rezervou.

Rozměry

Spacák se vyrábí ve 2 velikostech.

Petit: použitelný pro postavy do 168cm, váha náplně 429g, váha celého spacáku 1,13kg, rozměr spacáku v kompresním obalu 15x17cm, velikost obalu 20x44cm, váha 22g

Regular : použitelný pro postavy do 178cm, váha náplně 474g, váha celého spacáku 1,22 kg, rozměr spacáku v kompresním obalu 17x20cm, velikost obalu 20x45cm, váha 22g

Big Agnes je dnes již kultovní americká značka, která vznikla před 18 lety přímo v srdci Colorada. Za tu dobu se svým přístupem, inovacemi a kvalitou vypracovala mezi nejúspěšnější outdoorové značky. Velké jméno si udělala především díky jejich stanům, které jsou dlouhodobě nejpoužívanější na dlouhých trecích jako PCT či CDT. Nejedná se tedy o žádného nováčka na trhu. O tom, že Big Agnes není krok vedle svědčí tisíce spokojených uživatelů po celém světě.

Big Agnes Roxy Ann :

 • Váha 1220g (velikost Regular), hmotnost náplně 474g
 • Váha 1130g (velikost Petit), hmotnost náplně 429g
 • Velký prostor bez přidaného objemu
 • Skvěle řešená kapuce která vám dává svobodu pohybu
 • Vnitřní stahovací límec
 • Jednoduchý patent zapínání jednou rukou
 • Externí kapsa na drobnosti (čelovka, telefon apod.)
 • Náplň certifikovaným (RDS) husím peřím DownTek™ s plnivostí 650 cuin a voděodpudivou úpravou
 • Svrchní, odolný materiál mini-ripstop nylon s DWR úpravou
 • Vertikální komory lépe udrží teplo blíže k tělu
 • Možnost spojení spacáků Big Agnes (levý + pravý)
 • Očka pro skladování, sušení
 • Skladovací, síťovaný vak a obal z ripstop nylonu (není nepromokavý!)
 • YKK, obousměrný zip v plné délce 178cm

 

Kód zboží: big_agnes_roxy_ann
Cena: 5 680.00Kč
Váha: 1130 g