POZOR!!! Pražská prodejna bude v pátek 15.2. otevřená pouze do 15h. Omlouváme se a děkujeme za pochopení, tým NALEHKO.

Naše promítání z AT 2018, CDT 2016 a Vaškova Via Dinarica trailu 2018 - aktuální seznam termínů a míst naleznete tady.

AT, CDT, Via Dinarica, Pěšky kolem ČSR - přednášky

 
Via Dinarica - Praha Vnitroblock - VYPRODÁNO (zbývá pouze pár míst na stání)
KDE: Vnitroblock Praha - Tusarova 31, Praha 7
KDY: 18.2. v 19:00 h.
Událost zde
Vstupenky zde
 
3600 km pěšky po hranicích Československa - Nasavrky
KDE: TJ Sokol Nasavrky - Slatiňanská 53
KDY : 2.3. v 18:00 h.
Událost zde
 
Via Dinarica - Batyskaf Žďár nad Sázavou
KDE: Klub Batyskaf Žďár nad Sázavou - nám. Republiky 2211/47
KDY: 3.3. v 18:00 h.
Událost zde
Vstupné dobrovolné
 
Via Dinarica - Festival Letem světem Plzeň + prodejní stánek Nalehko
KDE: Vejprnická 678/40, Plzeň 3 - Skvrňany 
KDY: 9.3. v 14:45 h.
Událost zde
Vstupenky zde
 
Via Dinarica - Brno Café Práh
KDE: Brno Café Práh - Ve Vaňkovce 1
KDY: 14.3. v 19:00 h.
Událost zde
Vstupenky zde
 
************************************************************************************************************************************************************

Appalačskou stezkou za 97 dní

Appalačská stezka je nejstarší a nejpopulárnější dlouhá turistická trasa v USA. Její tradice sahá do 20. let minulého století a bílá značka se v Americe stala symbolem dobrodružství. Na první pohled jde o nejlehčí z trojice nejdelších světových pěších tras - výborné značení, nadmořská výška jenom párkrát přesáhne 2000 metrů, každých 15 kilometrů jednoduchý přístřešek pro přenocování, snadné zásobování a možnost zaskočit si téměř každou druhou noc přespat do civilizace. Trasu dlouhou 3500 km vedoucí východem Spojených států se ročně pokouší zdolat tisíce lidí. Přesně tohle všechno Petra Koska vždycky odrazovalo. Nakonec se ale rozhodl, že nad nejslavnějším trekem USA nebude ohrnovat nos a po absolvování obou těžších tras ze slavné trojice se do něho pustil. A mohlo to být jednoduché, kdyby letos východ USA nezažil netypicky chladné jaro s pěti sněhovými bouřemi... kdyby měl víc času a šel celou vzdálenost obvyklých 5 až 7 měsíců namísto třech... kdyby šílené převýšení nedevastovalo jeho kolena... kdyby stezka byla stezka a ne hromady kamení, bažiny a potoky... kdyby nenechával všechny nové přátele rychle za sebou... na kdyby se nehraje a skutečnost byla intenzivní, náročná a nakonec i krásná! Přijďte na přednášku nasát atmosféru appalačské stezky a všech báječných bláznů, které k sobě vábí.

 

CDT 2016
Petr Kosek s manželkou Olgou zdolali v roce 2016 jeden z nejnáročnějších treků na světě - Continental Divide Trail (USA). 

Pětiměsíční trek zahájili 1.5.2016 na jihu USA v Novém Mexiku na hranici s Mexikem a zakončili 3.10. 2016 příchodem na kanadskou hranici v Montaně. Celkem za tu dobu ušli 4500 km, prošli 5 států USA divočinou přes poušťě, hory, řeky


Kdo znáte film Divočina - (Wild )2014 tak asi víte, na co se můžete v přednášce těšit.

Anotace:

V USA je více než desítka dlouhých, několikaměsíčních trailů, ale opravdu známa je trojice Appalachian Trail, Pacific Crest Trail, Continental Divide Trail. Všechny jsou velmi specifické, snaží se vyhýbat civilizaci a jejich průchod v kuse za jednu sezónu rozhodně není zadarmo. Jejich popularita v posledních letech strmě stoupá, hlavně díky knížce a filmu WILD (Divočina), takže o AT na východním pobřeží se ročně pokouší mnoho tisíc lidí, o PCT po hřebenech hor na západě už to letos byly zhruba 2tis lidí a o nejnáročnější, ne zcela dokončený CDT po nejvyšších hřebenech skalistých hor napříč kontinentem nás letos bylo zhruba 300.
Už během příprav se v každém blogu, průvodci, zkrátka každém kousku informace objevovalo spojení „CDT – embrace brutality„ takže jsme to čekali náročné, ale skutečnost během 5ti měsíců na trailu se ukázala brutálnější ve všech směrech. Tím nechci říct, že člověk musí být nějaký superhrdina, aby dokončil, ale musí se připravit na to, že těch necelých 5000km ho prověří ve všech směrech a pokaždé na maximum.
Oproti jiným trekům, kdy jedete buďto na hory, nebo do pralesa, do pouště atd. tady jedete do všeho. Od Nového Mexika, přes Colorado, Wyoming, Idaho a Montanu projdete opravdovou poušť, hluboké kaňony, zasněžené horské masivy, mnoho čtyřtisícovek, močály, suché náhorní plošiny, tektonické oblasti s gejzíry, národní parky plné medvědů grizzly, nekonečné suché hřebeny bez vody, pak zas přebrodíte divoké řeky, šlapete dlouhé dny blátem v nejrozsáhlejší chráněné oblasti v USA a zakončíte v pohádkových horách národního parku Glacier. Na všechno musíte být připraveni a přitom nesmíte nést ani půl kila věcí navíc, protože jinak vás těch 30 až 50km denně zničí. No, a do téhle parády jsme se s manželkou Oli v květnu 2016 pustili.
Naše promítání není jen o místech, kterými jsme prošli, ani nemá boží videa... je hlavně o tom, co můžete na tahkle dlouhém treku zažít, o úžasných, inspirativních lidech které potkáváte, o úplně jiném životě...
 
 
Via Dinarica trail - 1400 km pěšky bálkánskou divočinou
Anotace:
Po bezmála 5000 km nachozených pro pomoc druhým bylo na čase vypnout a ztratit se v divočině. Bylo jasno, volba padla na novou, dálkovou trasu Via Dinarica táhnoucí se nejdivočejšími a nejodlehlejšími místy Balkánu a Evropy vůbec.1400 km napříč Kosovem, Albánií, Černou Horou, Bosnou a Hercegovinou, Chorvatskem a Slovinskem. Cesta o svobodě, o jiném vnímání času a vzdálenosti a o zbourání předsudků panujících o bývalé Jugoslávii.
Balkán je plný kontrastů, něco tak důvěrně známého, ale zároveň orientálního. Přívětivý i drsný. To vše v očarujícím rozporu. Cesta vedoucí přes nejvyšší vrcholy dinárských Alp, cesta kde není jediný metr zadarmo. S pětikilovým batohem na zádech a se zvednutou hlavou!
Majestátní, ostré vápencové štíty, jedny z nejhlubších říčních kaňonů Evropy, křišťálově průzračné řeky, prastaré bukové lesy, kde stále vládnou vlci a medvědi a jedny z největších jeskynních komplexů. To vše v kontrastu s pozůstatky občanské války. Minová pole, bunkry, masové hroby. Země, které se z války vzpamatovávají dodnes a přesto tu potkáte jen usměvavé a pohostinné lidi, kterým stačí tak málo!
Přednáší Václav Malinský – 27 let, dobrodruh, fotograf, specialista na ultralehké vybavení (nalehko.com). Před lety opustil zaměstnání v leteckém průmyslu a začal si plnit své sny. Po čase začal plnit sny druhým a své cesty propojil s dobročinností. V současnosti propadl dálkovým pochodům / trailům. V roce 2016 přešel ČR z východu na západ (800 km) pro chlapce ve vigilním kómatu. Hned poté se stal členem týmu Walk for Help a vyrazil do indických Himálají ve spolupráci s neziskovkou Most ProTibet.. V roce 2017 pěšky obešel celé Československo po hranicích (3600 km) pro holčičku s mozkovou obrnou a získal pro ni téměř 200 tisíc Kč. V letošním roce jako historicky první Čech zdolal balkánskou cestu Via Dinarica.
 
3600 km pěšky po hranicích Československa
Anotace:
I cestováním se dá pomáhat. Vaškovy cesty jsou toho důkazem!
Tentokrát se rozhodl pěšky obejít celé bývalé Československo po hranicích - 3600 km. A aby si nekráčel jen tak, věnoval celou cestu holčičce s mozkovou obrnou - Emičce.
Cesta o hranicích mezi státy a lidmi, o příběhu Emičky, o vztahu člověka k přírodě, o krásách naší a slovenské vlasti, o svobodě a dobrotě lidí tam venku.
97 dní na cestě, po hřebenech českých a slovenských hor. Na Šumavě se prokousával závějemi sněhu, v Tatrách ho málem smetla sněhová bouře, v Karpatech procházel mezi medvědy a vlky jednou z posledních evropských divočin a u ukrajinských hranic čelil neustálým pohraničním kontrolám. Uvidíte místa o kterých jste neměli tušení, že v česko-slovenské kotlině existují! Po tomhle promítání se ve vás probudí touha někam vyrazit!
Přednáší Václav Malinský - 27 let, cestovatel, dobrodruh, fotograf. Před časem opustil zaměstnání a začal si plnit své sny. Po čase začal plnit sny druhým a své cesty propojil s dobročinností. V současnosti propadl dálkovým pochodům / trailům a začal pracovat pro firmu specializující se na ultralehké outdoorové vybavení (nalehko.com). V roce 2016 přešel ČR z východu na západ (800 km) pro chlapce ve vigilním kómatu. Hned poté se stal členem týmu Walk for Help a vyrazil do indických Himálají ve spolupráci s neziskovkou Most ProTibet.. V roce 2017 pěšky obešel celé Československo po hranicích (3600 km) pro holčičku s mozkovou obrnou. V roce 2018 přešel jako historicky první Čech Via Dinarica Trail napříč Balkánem.

Více o jeho projektech na www.cestazasny.com nebo nawww.facebook.com/cestazasny


Těšíme se na viděnou
 
Petr, Olga a Vašek
 
Brno - Appalačská stezka
KDE: Café Práh, Brno (pasáž Vaňkovka)
KDY: 18.1.2019 v 19:00 h (velký sál)
Událost 
základní položky: 

Komentáře

Zdravím, dodatečně gratuluji k skvělému úspěchu a především děkuji za super čtení. :) Chtěl bych se Vás zeptat, zda budete přednášet i v jiných městech. Jsem z Krkonoš, a Hulín je pro mě poněkud z ruky.. ;) Děkuji za info Pavel

Ahoj, zatim mame v planu Zelezny Brod a Liberec. Kazdopadne, pokud by jsi mel nejaky tip na prostory k promitani at uz ve tvem meste nebo okoli, dej vedet. Radi se nechame inspirovat, kde muzeme promitani uskutecnit.

Ahoj Péťo a Oli, děkuji Vám za skvělou přednášku. Na to, že byla první z řady dalších, splnila moje očekávání. Pavel z F-M

Moc dekujeme, jsme radi, ze se prednaska libila.

Byli jste skvělý! a Petr opět nezklamal a jeho vyprávění naživo je fakt pecka, poutavý, vtipný, užitečný, prostě parádní a v obalu, kterej by člověk zvládl poslouchat celej den, nejen jeden krátkej večer:) Díky:)

Dekujeme, jsme moc radi, ze ty dve hodiny promitani byly zabavne i uzitecne. A tesime se na dalsi mesta.

Dobrý deň,  neplánujete ešte prednášku v Brne? Akosi som ju prehliadla. Ďakujem. S pozdravom Soňa.

Dobrý den, v Brně budeme 2.11. v Café práh s povídáním z Appalachian Trailu. Petr K.

neb se s FB nekamarádím. Dík a těším se:-) Mišu

Jeee, super, tak to se moc tesime a piseme si te na seznam. Tesime se na osobni setkani.

Stránky