POZOR!!! Pražská prodejna bude v pátek 15.2. otevřená pouze do 15h. Omlouváme se a děkujeme za pochopení, tým NALEHKO.

Naše promítání z AT 2018, CDT 2016 a Vaškova Via Dinarica trailu 2018 - aktuální seznam termínů a míst naleznete tady.

Komplet DX Set EBY255 - univerzální vařič na líh, tablety a dřevo, se závětřím, 86g

Komplet DX Set EBY255:

  •  zahrnuje multifunkční vařič, lihový vařič, závětří, stojánek 
  •  můžete spalovat kapalný i pevný líh, dřevo a v podstatě vše co najdete a hoří
  •  důmyslný systém závětří, stojánku, do kterého můžete umístit vařič EBY254 nebo použít jako vařič na dřívka a spalovat větvičky, mech, listí atd.
  •  možnost dokoupit malý hrnek 550ml, který do závětří osazením na dně zapadne a vytvoří stabilní, účinný Appalachian Set ECA268

Pěknou recenzi na tenhle titanový setík sepsali kluci z bikepacking.cz

Pro správnou funkci je důležité používat kvalitní líh! Je to jako auto, taky vám dieselová nová oktávka nepojede na benzín Speciál... takže i lihový vařič potřebuje skutečný líh. Nejlepší je Biolíh do biokrbů, protože je prefektně čistý, hoří bez zápachu a sazí a v BAUHAUSU, OBI nebo ehsopech vychází do 100Kč/litr. Rozhodně nekupujte technický líh v oranžové láhvi!!! Lihu je tam pomálu a hromada nečistot a vody - špatně hoří, prská a tvoří hodně sazí!!!

 

Kód zboží: EBY255
Cena: 2 580.00Kč
Váha: 86 g

Komentáře

Zdravim,jak by na tomto setu fungoval hrnec 0,9l ?diky

Myslím že by to mělo fungovat úplně bez problémů. Jenom tam chybí to osazení na dně hrnku, ale to nemá žádnej normální kotlík a funguje to. Vůbec bych se toho nebál. Osobně si myslím že využití tepla z hoření bude lepší, protože bude větší plocha na přestup. čest Petr K.

Mám dotaz na tento set s čeho je vyroben a mám pocit že je to vyrobeno z hodně tenkého materiálu.
No a taky jaká je životnost protože za tu cenu co to stojí by to mělo být do životí myslým propálení plechu atd né mechanycké opotřebení.
Hezký den

Set je vyroben z titanu jako všechny věci od Evernew.Plech je tenký,ale vzhledem k vlastnostem materiálu odolný.Ale zničit lze vše,takže k ultralehkému vybavení je se třeba chovat slušně.Propálení se bát nemusíte,není to hliník.Záruka je klasická.Sám používám titanový ešus 0,6 a 0,9l s titanovým závětřím a rozhodně nepozoruji žádné tepelné opotřebení.Tom

Dobry den, mel bych zajem o drivkac, ale bez lihoveho varice, kolik by to stalo prosim ? diky moc

Dobry den, ahoj, DX set pro tebe muzeme "vykuchat" a snizit cenu o varic. S tim problem neni. Problem je, ze neni skladem. Objednavam primo od vyrobce z Japonska zhruba 3x do roka a v zasilce ted zadny DX set nedorazil - jsou vyprodane. Nove dorazi urcite az v dubnu 2016 protoze jsem je v lete predobjednalcool. Zatim si muzes zkusit vystrihat neco podobneho z plechovky od fazoli, nebo jine konzervovane zeleniny. Aspon si ozkousis jak se na tom vari. Skladnost a zivotnost bude slabsi, ale aspon budes vedet proc platis za titansmiley.

Lehky krok na cestach i v zivote ti preje Petr K.

Skladnost závisí na tom, s čím to dáš dohromady. Plechovka 10x12 (viz můj elaborát níže) je zcela kompatibilní s větším hrnkem ze Solo setu, který se strčí dovnitř (krmící otvor v plechovce musí být tak velký, aby šla držadla zaklapout zvenku). Malý hrnek v tomto případě neberu, místo toho mám 0,8l tepelně odolnou flašku na zalití čaje nebo kávy. A to jen proto, že čaj večer a kávu ráno chci. Při UL extrem to půjde i bez ní...
Životnost teprve uvidím. Plechovka má tendenci ryhle rezavět. Časem mám v úmyslu ji natřít stříbřenkou a vypálit. Přidá to pár gramů, ale životnot by se mohla zásadně prodloužit. ...a až opravdu doslouží, udělám si za 13Kč (nebo 0, pokud vezmu použitou) a necelou hodinku mé práce novou.
Výkon na dřevo odhaduji, že u plechovky je vyšší než u DX setu. Prostě jsou ta kamna u kus větší a asi se i snadněji krmí.
Hmotnost plechovky je vyšší. S kolíky nahoru a trivetem dolů jsem navážit 97g.

Petře,
tak první zkušenosti z praxe. Pro ostatní - "nový systém vaření Evernew" jsem začal stavět na titanovém Solo setu,  vařiči a trivetu. Závětří jsem vyrobil (bo DX set dlouhodobě není) z flexibilního hliníkového potŕubí (orig. průměr 10cm, po rozválení cca 10,5cm). Výška cca 16,5cm, něco na způsob caldeira cone, ale ani ne tak cone jako cylinder. Při prvním použití jsem se nestačil divit, co to dovede. Zapálil jsem, nechal trochu rozhořet, postavil kotlík a než jsem se otočil, voda vařila (cca 0,6l). Zalil jsem čaj, postavil druhou várku na eintopf, znovu zavařila a pořád hořelo. Při teplotě těsně nad nulou, za silnějšího větru a plnění (pro jistotu) něco přes 30ml obyčejného technického lihu (cca 93%). Bo su duší tramp, tak jsem se doma pustil do dalšího vývoje, zaměřeného primárně na dřívkáč se sekundárním využitím jako závětří k liháči.Základ "kilová" konzerva (průměr 10cm, výška 12cm). Hustě jsem malým vrtákem provrtal dno. větším vrtákem pro jistotu přidal řadu děr z boku těsně nad dnem, nahoře vyříznul větší "krmící" otvor. K tomu úpně nahoře čtyři malé dírky, do kterých strkám dva uříznuté stanové kolíky. A na ty stavím kotlík. Plechovku stavím na trivet, ať to má vzduch. K meritu. Vzal jsem stopky. Teplota opět těsně nad nulou, bezvětří, solo set 0,75l plněný (tentokrát) do plna:

  1. sestava liháč s "caldera cylinder"  6 min, 45s (var) - hoří ještě cca stejně dlouho
  2. sestava liháč s plechovkou jako závětřím - vyhořelo, nezavařila (patrně 10 cm průměr je na závětří obepínající kotlík v této sestavě málo..)
  3. sestava liháč s alobalovým závětřím (výška cca 11,5cm. díry dole, široké, volné překrytí) - vyhořelo, nezavařila (kde je problém? Moc vysoká nádoba?)
  4. plechovka na dřívka - 10 min 45s (od zapálení, další várky asi rychlejší, bo je roztopen)
  5. ... a na závěr "postaru" - plyn (prázdnější bomba - asi dost, ale plyn tam byl) a hliníkový kotlík cca 16cm průměr, 0,75l vody - nakonec zavařila, ale už jsem to přestal měřit (=horší než dřívkáč)

V případech 1-3 jsem liháč plnil po spodní risku přesně (30 ml).
Závěr? Plyn na solo akci už asi nevezmu. Musím se vždy rozhodout, zda vzít variantu liháč (1. - 153g s kotlíkem bez lihu) nebo dřívkáč (4. - 200g s kotlíkem).Nebo najít plechovku či hrnek o průměru 10,5mm či více a začít experimentovat znovu. Nebo vzít širší kotlík? A tím jsme u dotazů. Jaké závětří aktuálně k Tvému 1,3l kotlíku používáš a jakých výkonů (rychlosti varu) a spotřeby za podobných podmínek dosahuješ? Vím, doporučuješ lepší líh, OK, napiš k jakému časy a spotřebu vztahuješ.
Závěr 2 - ani DX se solo setem naplněným doplna moc fungovat asi nebude. Domněnka!?
Baf se
Kot
PS: Ten edtor opravdu není na delší psaní nic moc. To není kritika, jen konstatování...

Tak jen další info pro váhající s lihem. První lednový víkend jsem si dal třídenní procházku na rozhýbání rozbitého kolena a u té příležitosti jsem si opět trochu otestoval výbavu. Jednu noc jsem byl "nucen" získat vodu ze sněhu. Použil jsem sestavu 1 (viz výše), teplota (asi jenom) kousek pod nulou, mírný větřík, cca 1200 m.n.m. Na přípravu cca 2l vody 100°C (1,5 litru čaje, 0,75 litru husté polévky) jsem spořeboval cca 100ml obyčejného tecnického lihu (na první kotlík jsem měl na dno trochu starého čaje z rána). Kdybych se držel drsňáckých zásad a pil vodu 41°C teplou místo čaje, spotřeboval bych lihu mnohem méně.

Díky za info!To je poměrně pozitivní zpráva :)