POZOR!!! Pražská prodejna bude v pátek 15.2. otevřená pouze do 15h. Omlouváme se a děkujeme za pochopení, tým NALEHKO.

Naše promítání z AT 2018, CDT 2016 a Vaškova Via Dinarica trailu 2018 - aktuální seznam termínů a míst naleznete tady.

Gossamer Gear Kumo 36, 525g

Nový hit od Gossameru je tady. Oproti předešlé verzi zase ještě o něco lepší!

Kumo je takový menší bratříček slavné Mariposy. Parádní, odolný batoh s váhou jen lehce přes 500 gramů. Hodí se spíše na kratší výlety na pár dní. Pro zkušené borce to ovšem může být skvělý batoh i na delší treky. O tom, že to s Kumem  jde i na delší štace svědčí tenhle kluk (video zde), který s ním obešel celý Pacific Crest Trail (4200 km). Ovšem podotýkám, že tady je třeba mít odladěnou základní výbavu někde kolem 4-5 kg. Ideální zatížení batohu se pohybuje okolo 9 kg. Maximální zatížení 10,5 kg.

V letošním roce jsme batoh již pečlivě prověřili. Petr Kosek s ním absolvoval 3500 km na Apalachian trailu v USA a Vašek Malinský si ho pro změnu vzal na 1500 km dlouhý Via Dinarica trail. Oba jsme byli s batohem nadmíru spokojení, naše základní váha vybavení byla cca 5 kg, k tomu jsme nosili cca 2 litry vody a jídlo na 2-3 dny. Tuhle zátěž batoh zvládne dlouhodobě. Párkrát jsme ho vědomě "přeložili" i na 13-15 kg a batoh to také zvládl, ale rozhodně ho nedoporučujeme takto překládat. Jednak se už nenosí pohodlně a batoh na to rozhodně není stavěný a takovou zátěž dlouhodobě nevydrží.

Batoh je vyrobený z velmi odolných materiálů 100 a 210 Robic Nylon. Na rozdíl od Mariposy nemá hliníkovou zádovou výztuhu, ale pouze vyjímatelnou zádovou karimatku, ale i přesto skvěle sedí. Zádovou karimatku můžete použít na sezení nebo třeba pokud používáte zkrácenou karimatku na spaní, tak si ji můžete dát pod nohy či hlavu.

Batoh má široké a pohodlné ramenní popruhy. Na novém modelu pro rok 2018 navíc přibyly parádní, pružné, síťované kapsičky, do kterých se s přehledem vejde velký 5 palcový smartphone. Odpadne tak starost „kam s ním“ a budete tak mít telefon stále při ruce. Zkoušel jsem do kapsičky dát i menší kompaktní fotoaparát a ten se také s přehledem vešel. Do jedné kapsičky si tedy dáte telefon a do druhé třeba energetické tyčinky. Na ramenních popruzích je hrudní popruh, který je připevněn na plastových jezdcích a tak si člověk může pohodlně nastavit výšku popruhu. U popruhu je také odnímatelná píšťalka.

Skvělá věc je konstrukce batohu jako „tunel“. Jednoduše ho naplníte tak, jak potřebujete a víko přehnete a stáhnete dvěma přezkami. V podstatě tedy můžete batoh naplnit třeba jen z poloviny a nebo ho „přeplnit“ i 15-20 cm nad délku zad.

Co na tomhle báglu oceníte jsou především venkovní kapsy. Velká, pružná, síťovaná kapsa je ideální na věci, které potřebujete mít neustále při ruce a nechce se vám kvůli tomu pořád lízt do batohu – s přehledem se vejde nepromok. bunda, kalhoty, filtr a svačina. Nechybí samozřejmě dvě postranní kapsy do kterých se s přehledem vejde 1,5 litrová láhev. Pro láhev se dá bez problému šáhnout za chůze aniž byste museli sundávat batoh ze zad. Ještě také nechybí velká kapsa na zip ve víku batohu. Po stranách jsou ještě kompresní lanka a na víku jsou 4 očka pro protáhnutí dalších lanek a případného umístění např. karimatky na batoh. Na spodu batohu je také očko pro připevnění cepínu.

Batoh má odnímatelný bederní pás, který jednoduše vycvaknete z plastové přezky. Líbí se mi také možnost dvou oček na připnutí bederáku v různých výškách. Někdo rád nosí bederák níž a někdo zase výš, takže záleží jen na vás do kterého očka bederák připnete. Na bederáku samozřejmě také nechybí pružné, síťované kapsy do kterých se také vejde smartphone a další drobnosti.

Uvnitř batohu je i kapsa na vodní vak s vývodem pod víkem batohu.

       Velikost:

  • Kumo se vyrábí pouze v jedné velikosti ideální pro délku zad/torza 40-61 cm. Výrobce uvádí, že je ideální pro postavy s výškou 163-193 cm.
  • Bederní pás je ideální pro obvod pasu 71 – 127 cm.

       Hmotnost:

  • Kompletní batoh včetně zádové karimatky a bederního pásu – 525 gramů
  • Bez bederního pásu – 455 gramů
  • Bez zádové výztuhy i bederního pásu – 395 gramů

       Materiály :

  • Custom 70 and 100 denier Robic nylon
  • Custom 70 X 210 robic/black

       Kapacita:

  • Hlavní komora batohu 28 litrů
  • Celkem 36 litrů
  • Optimální zatížení batohu je 9 kg, maximální 11,5 kg
Kód zboží: gossamer_gear_kumo_36
Cena: 4 280.00Kč
Váha: 525 g