POZOR!!! Pražská prodejna bude v pátek 15.2. otevřená pouze do 15h. Omlouváme se a děkujeme za pochopení, tým NALEHKO.

Naše promítání z AT 2018, CDT 2016 a Vaškova Via Dinarica trailu 2018 - aktuální seznam termínů a míst naleznete tady.

Granite Gear Crown2, 1130g

Granite Gear Crown2 je výbornou alternativou k dražším UL batohům. U každého kousku vybavení se člověk vždycky snaží rozhodnout, co je pro něj nejdůležitější – Velikost? Hmotnost? Životnost? Pohodlí? Design? Univerzálnost? Jednoduchost? Vlastnosti, které často jdou proti sobě a člověk vždycky musí něco oželet. Je to divné, ale tenhle batoh boduje vysoko ve všech kategoriích! Nepostrádá žádnou z důležitých funkcí. Je z odolného materiálu Robic Nylon s nepromokavou úpravou. Kluci od Granite Gear u designu batohu i dost přemýšleli a tak všechny popruhy táhnou směrem kam mají, kde je potřeba je vyztužení, šití je bytelné. takže vám vydrží roky. Pokud odstraníte víko a výztuhu zad, máte UL batoh s obrovským prostorem za cenu klasického težkého batohu. Po dotažení kompresních popruhů z něj navíc uděláte kompaktní 40l batoh na víkendovou akci.

Jedná se o nástupce úspěšného modelu Crown s podstatnými vylepšeními. V USA jde o dobře známou značku, o čemž svědčí i fakt, že jsou jedním z hlavních sponzorů Warrior Expeditions https://warriorexpeditions.org/sponsors/ - organizace navracející zpět do života vojenské veterány postižené válečnými traumaty tím, že jim poskytnou vybavení a kapesné na absolvování dlouhých treků(CDT,PCT,AT). První generace batohu Crown byla i u historicky prvního zimního průchodu Pacific Crest Trailem v podáni borců "Trauma" a "Pepper".

Na dlouhých trecích jako CDT, PCT, AT je to jeden z nejpoužívanějších batohů vůbec! Video představující batoh zde.

Batoh se výrábí ve dvou neutrálních barvách (hnědočerné a zelené) což potěší turisty kteří nepotřebují být všude vidět, ale zase je to mínus pro selfíčkáře, kteří potřebují na fotkách svítit jako papoušci. (Barvy jsou ve skutečnosti hezčí než na produktových fotkách). Batoh má objem poctivých 60l a váhu lehce nad 1kg. Dělá se ve 3 délkách zad a v pánské/dámské verzi (ta má jinak tvarované popruhy).

Vychytávek je spousta, takže je stručně vyjmenuji: odolný (i vodě) materiál Robic Nylon 210D na spodku a 100D tělo), lehce odnímatelné víko (na přezky), které jde pomocí karabin upavnit na popruhy a nosit jako přední kapsu, rolovací uzávěr (roll top), kompresní popruhy taktéž na odepínací přezky. Velká, pružná síťovaná kapsa na předku batohu s dvěma zajišťovacími popruhy. Objemné boční kapsy z pružné síťoviny (vleze tam v pohodě 1,5l pet láhev i při plném batohu). Velké kapsy na bederáku. Bederák jde jednoduše nastavit podle obvodu pasu (tzv. Re-fit) - po vyjmutí z batohu se rozpojí suchý zip a nastaví se tak aby vám kapsy dobře seděly. Kapsy jsou dostatečně velké, vejde se tam např. kompakt Sony RX100. Z batohu lze vyjmout plastová výztuha (žádné rozebírání a laborování se nekoná, venku je za pár vteřin)stejně jednoduše jde zase vrátit. Záda i tak zůstanou poměrně pevná, pouze budou hůře regulovat batoh balanční popruhy, takže záleží kolik toho ponesete. Pokud odstraníte víko a vyndáte výztuhu, dostanete batoh váhově srovnatelný s Gossamer Gear - Mariposou, ovšem za podstatně příznivější cenu. 

Na víkendovku batoh testoval Tomáš Němec, který ho srovnával s jeho Exosem 58l :

"Batoh jsem testoval na víkendovém výšlapu na Křivoklátsku a jednodenním výletu na Šumavě. Srovnávat budu s Exosem 58l, který už řadu let vlastním. Batoh má kompaktní tvar orientovaný na výšku, dole není roztažený jako u Exosu. Díku tomu je težiště pěkně u zad, batoh vás nepřevažuje dozadu ani do stran. Při zaklonění hlavy víko nepřekáží. Kapsy na bederáku jsou lehce přístupné a díky materiálu i voděodolné(nemají síťovinu jako Osprey). Do bočních kapes se toho vejde hodně, ale pokud chcete tahat větší lahev za chůze chce to trochu gymnastiky, v tomhle je Exos lepší. Co se mi opravdu líbilo, je rolovací uzávěr. V případě že půjdete bez víka je přístup do batohu otázkou okamžiku. Poslední důležitou věcí jsou ramenní popruhy. Crown2 je má příjemně tuhé, ale mohly by být trochu širší, pokud si naložíte víc než je doporučených 15Kg budou méně komfortní než u Exosu. Jednička je v tomhle GG Mariposa - nejpohodlnější batoh v naší nabídce."
 

  • 3 délky zad : Short (38-46cm), Regular (46-53cm), Long (53-61cm)
  • nastavitelný bederní pás pro obvod pasu 66-101cm
  • odnímatelné víko (84 g) a zádová výztuha (180 g)
  • velké, pružné síťované kapsy
  • optimální zatížení do 15 kg
  • váha ve velikosti Regular 1130 g včetně výztuhy a víka
Kód zboží: granite_gear_crown2
Cena: 4 580.00Kč
Váha: 1130 g

Komentáře

Jak je na tom tento batoh v porovnání Screamem 55? Vyplati se připlatit těch tisíc korun?
Děkuji :)

Také by mě velmi zajímalo srovnání Mountainsmith Scream 55 a Granite Gear Crown2, díky.

Ahoj, tak se k tomu dostávám.

Scream 55 na mě působí ve výsledku jednodušším dojmem. V jednoduchosti je síla, viz. třeba batohy od Gossameru. Rolování je u obou batohů stejné, ale u Crownu 2 je ještě doplněný o klasické, snadno odepínací víko s kapsou. Ta se může využít i třeba jako ledvinka. Granite Gear má víc vychytávek, můžete si ho víc upravit, postahovat, ořezat o výztuhu a víko. Fajn je i nastavitelný bederák, takže si ho poladíte přesně tak, jak vám to vyhovuje.

Co se mi u GG tak nelíbí je tvrdší polstrování popruhů a celkově přezky působí takovým tužším dojmem, hůř se vše utahuje. To se ale používáním může změnit. U Screumu je škoda, že dvě velké, čelní kapsy udělali taky z cordury a ne z pružné síťoviny. U GG síťovina je, ale mohla by být o něco pružnější. Lépe se pak do kapsy dostáváte a narvete tam víc věcí. Scream 55 se dělá v jedné velikosti zad, takže buď sedne nebo ne. U GG si přece jen člověk může najít svoji velikost a batoh si i trochu víc poladit. Z hlediska pohodlí bych se víc přikláněl ke Screamu. Snad to takhle stačí...

Ahoj, mám 180cm a 75kg, jakou velikost mi doporučíte? Díky za odpověď.  A má někdo zkušenosti s tímto báglem a Ospreyem exos 58 - nějake srovnání? Ať se daří.
Roman

Jasně v textu je srovnání....:)