Naše promítání z AT 2018, CDT 2016 a Vaškova Via Dinarica trailu 2018 - aktuální seznam termínů a míst naleznete tady.

Granite Gear Crown2 38, 988g

Menší bratříček oblíbeného batohu Crown2 60. Jedná se v podstatě o stejný batoh, akorát s menším objemem. Ideální pokud hledáte univerzální, odolný, ale zároveň lehký batoh na kratší túry a vícedenní přechody.

Pokud jste v ultralightu již zkušení mazáci a máte odladěnou výbavu, tak bych se s ním nebál vyrazit na delší, klidně i několikaměsíční akci. Objem je udáván sice 38 litrů, ale na první pohled se zdá o dost větší. Výhodou je, že se dá parádně "ořezat" a postahovat, tím pádem z něj uděláte fajn batoh i na krátký výlet.

Batoh je z velmi odolného materiálu Robic Nylon s nepromokavou úpravou. Na první pohled je vidět, že kluci z Granite Gearu vědí co dělají. Celé zpracování batohu je opravdu kvalitní, takže to bude batoh, který vám vydrží roky.

Má spoustu možností. Pokud odděláte víko a vytáhnete plastovou, zádovou výztuhu, tak dostanete lehoučký batoh okolo 800 gramů. Díky kompresním popruhům z něj pak v pohodě uděláte 30 litrový batůžek.

V USA jde o velmi dobře známou značku, o čemž svědčí i fakt, že jsou jedním z hlavních sponzorů Warrior Expeditions - organizace navracející zpět do života vojenské veterány postižené válečnými traumaty tím, že jim poskytnou vybavení a kapesné na absolvování dlouhých treků (PCT, CDT, AT). První generace batohu Crown byla i u historicky prvního zimního průchodu Pacific Crest Trailem v podání borců "Trauma" a "Pepper".

Na dlouhých trecích jako PCT, CDT nebo AT je větší varianta Crown 60 jedním z nejpoužívanějších batohů vůbec.

Batoh se dělá v jedné délce zad - regular, což odpovídá délce torza 46 - 53,5 cm a v nabídce jsou dvě barevné varianty - šedo/modrá a oranžovo/černá.

Vychytávek je spousta, tak je stručně vyjmenuji :

Odolný (i vodě) materiál robic nylon 210D na spodku a 100D tělo. Lehce odnímatelné víko s kapsou (na přezky), které jde pomocí karabin upevnit na popruhy a nosit jako přední kapsu, rolovací uzávěr (roll top), kompresní popruhy s odepínacími přezkami. Velká, pružná síťovaná kapsa na předku batohu s dvěma popruhy. Objemné, boční síťované kapsy do kterých se pohodlně vejde 1,5 litrová láhev a popruhy přes kapsy, které jdou natáhnout venkem, ale i vnitřkem kapsy. Nastavitelný bederák, po vyjmutí se rozepne suchý zip a nastavíte si pohodlně obvod bederáku. Na něj jsou i velké, odolné kapsy do kterých se vejde i malý kompakt. Z batohu se dá velmi jednoduše vyndat plastová výztuha. Záda i tak zůstanou poměrně dost pevná, pouze budou hůře regulovat batoh balanční popruhy.

Granite Gear Crown2 38 :

  • váha kompletního batohu 1060 gramů
  • po odepnutí víka (72g) a vyjmutí výztuhy (168g) váží batoh 820 gramů
  • velmi odolný materiál Robic Nylon 210D a 100D
  • nastavitelný bederák (re-fit)
  • velká, pružná kapsa zepředu batohu
  • boční, pružné kapsy
  • popruhy na bocích, zepředu i pod víkem
  • velké kapsy na bederáku
  • optimální zatížení do 15 kg
  • velikost zad regular (torzo 46 - 53,5 cm)
Kód zboží: granite_gear_crown2_38
Cena: 4 280.00Kč