POZOR!!! Pražská prodejna bude v pátek 15.2. otevřená pouze do 15h. Omlouváme se a děkujeme za pochopení, tým NALEHKO.

Naše promítání z AT 2018, CDT 2016 a Vaškova Via Dinarica trailu 2018 - aktuální seznam termínů a míst naleznete tady.

Granite Gear Virga 26, 450g

Hmotností ultralight, zpracováním a materiály (pořádná Cordura) tahoun pro každou příležitost. Nemá pevná záda a tak ho můžete srolovat a strčit do kufru nebo krosny když cestujete - přijde vhod při každém dobrodružství. Na druhou stranu má skvělé ramenní popruhy, nápaditě připojené na batoh - nehrozí že je vytrnete ani když batůžek fest přeložíte. Ve stejném okamžiku přijdou vhod i balanční popruhy. Cordura poctivé gramáže zvládne i když si ho vezmete na lezení nebo ferratu.

Že nemá pevná polstrovaná záda? Když si dovnitř na záda strčíte poskládanou nafukovačku, nebo kus karimatky jinak použitelný jako sedátko, a batoh trochu pečlivě zabalíte, tak bude zádová část batohu pěkně kulatá a batoh se bude dotýkat zad jen v kříži a mezi lopatkami a záda budou větrat mnohem líp, než když má super vymazlená záda, ale je na vás přitisknutý v celé ploše... Stejná věc se hodí v zimě, kdy na sobě máte víc teplých vrstev a nechcete je pod batohem propocovat...

Virgu 26 jsem vyvětral během rychlé víkendovky v Českém Švýcarsku - 50km během 24hodin - a nakonec mě potěšila ještě víc, než před léty malý Mountainsmith Scream 25 - díky rolovacímu uzávěru je v ní o dost víc místa než ve Screamu, má na svoji hmotnost super pohodlné ramenní popruhy a skvělé velké kapsy do kterých jsem schopný "utopit" všechno na co jsem zvyklý - 0.7 PET láhev na vodu, malou PET na líh, nepromok bundu, filtr, doklady, nepromok obal na batoh a nepromok ponožky. Velkou nevýhodou je pro mě absence jakékoliv zazipovací kapsičky na drobnosti (čelovka, nožík, doklady, peníze). Nejradši mám kapsičku na bederáku. Batoh naštěstí má bederákový popruh a tak se na něj dá navlíknout buď kapsička DIY (doma dělaná) nebo něco koupit - já to řešil kapsičkou od Gossameru. Trochu chatrnou náplastí jsou malé pružné kapsičky na ramenních popruzích (ale mobil ani kompas se tam nevejde...)

Batoh má spoustu skvělých technických řešení - je vidět že u něho při šití přemýšleli - všechny popruhy táhnou za šev tak jak mají, kde je potřeba zpevnění, tam je, ramenní popruhy díky našití na jakousi chlopeň prostě nelze vytrhnout atd. Virga 26 mě baví.

Virga 26:

  • hmotnost 450g
  • objem 26l
  • rolovací uzávěr
  • skvělé ramenní popruhy
  • jednoduchý bederák
  • 3 velké síťované kapsy
  • 2 malé pružné kapsičky na ramenních popruzích
  • praktické stahovací popruhy po všech stranách - nejsem fandou ověšeného batohu, ale přijdou vhod když se nemůžete na delší akci vejít:-)
  • jedna velikost - dobře použitelná i pro větší postavy díky balančním popruhům, které nenechají batoh kácet se dozadu
  • Cordura® 100D & 210D Nylon
Kód zboží: granite_gear_virga_26
Cena: 2 780.00Kč
Váha: 450 g

Komentáře

Je o hodně menší, než Talon 33?

Je menší o 7l :) . Talon je určitě větší opticky i pocitově i po odepnutí víka. Unese větší náklad, má pevnější záda. Chce to vidět na živo. Tom