Naše promítání z AT 2018, CDT 2016 a Vaškova Via Dinarica trailu 2018 - aktuální seznam termínů a míst naleznete tady.

Inov-8 ROCLITE 315 GTX

Zvykli jste si už chodit v běžeckých, lehkých botách a na podzim a zimu se vám nechce obouvat zase těžký pohory nebo se z pohorek chystáte přejít na lehké boty ? Inov-8 Roclite 315 GTX by mohly být řešením!

Roclite je jedním z prvních modelů běžeckých bot, kde je aplikována nová GORE-TEX membrána na svršek boty, kterou Gore nazývá Invisible Fit. Díky tomu udrží vaši nohu v suchu a teple. Membrána je použita na jednotlivé díly svršku a výsledkem jsou výrazně lepší funkční vlastnosti. Eliminovaly se různé přehyby podšívky, které mohly způsobovat puchýře a odřeniny.

Podešev je vyrobena ze tří různě tvrdých směsí  V patní části efektivně rozkládá došlapovou energii. Mezi podešví a mezipodešví je vložena polymerová výztuha (meta-plate), která ochraňuje chodidla před proražením a zároveň kopíruje pohyb plantární fascie.

Pod patou je 16 mm, což poskytuje dostatečné tlumení a DROP - rozdíl mezi špičkou a patou je 8 mm.

Srvršek je tvarován na středně širokém kopytě medium (dle nového označení P3). Bota má kolem celého obvodu obsázku a špička je trojitě vyztužena, což ochrání vaše prsty před nakopnutím. Odolnost svršku ještě umocňuje použití kevlaru, ten trochu snižuje prodyšnost, ale o to v zimě primárně nejde. Jde hlavně o tepelný komfort a odolnost.

Podrážka jak už je tomu u Inov-8 zvykem drží i v tom nejtěžším terénu, ale díky širokým špuntům je to velmi univerzální bota, které vůbec nevadí ani asfalt. Poměr trail/silnice bych viděl tak 60/40.

Díky našití jazyka na hrany svršku bylo docíleno vyššího komfortu a lepšího upnutí nártu, zároveň jazyk lépe zabrání vniknutí nečistot dovnitř boty.

Termoplastický opatek ve tvaru X lépe fixuje zadní část boty k patě a kotníku, ale přitom nijak neomezuje funkci achilovek.

Inov-8 Roclite 315 GTX :

  • hmotnost 315 g (UK8)
  • Kopyto medium (P3)
  • Drop pata-špička 8 mm
  • Výška vzorku 6 mm
  • GORE-TEX Invisible Fit membrána laminovaná na svršek boty
  • tři rúzně tvrdé směsy podešve (tric) s výztuhou meta-plate chránící chodidlo před proražením
  • mezipodešev POWERFLOW nabízí v patní části o 10% vyšší míru tlumení

 

Kód zboží: inov-8_roclite_315_gtx
Cena: 4 280.00Kč
Váha: 315 g
Vyberte velikost