Pražská prodejna bude až do jara otevřená jen Po - Pá, Soboty zavřeno! Díky za pochopení, tým NALEHKO

Naše promítání z AT 2018, CDT 2016 a Vaškova Via Dinarica trailu 2018 - aktuální seznam termínů a míst naleznete tady.

Jetboil Flash, 371g

Jetboil patří mezi nejefektivnější varné systémy na trhu. Základem systému je tepelný výměník FluxRing®, který soustředěním tepla do výměníku snižuje čas vaření a zvyšuje jeho účinnost až na 80 %. Pro srovnání se běžné plynové vařiče pohybují na účinnosti 30 – 40 %. Díky tomu spotřebujete daleko méně plynu, takže nebudete muset neustále kupovat nové kartuše!

Jetboil Flash je takovou vlajkovou lodí. V podstatě je to rychlovarná konvice na cesty, ale lehká, malá, jednoduchá a hlavně efektivní! Skvělá volba jak si na cestách co nejrychleji připravit horkou vodu na čaj, kávu, dehydratované jídlo či cokoliv jiného.

Vše potřebné dostanete v jednom balení. Základem je varná nádoba o objemu 1litr s tepelným výměníkem FluxRing®. Na ní je neoprenový, izolační obal s úchytem, který zabrání tomu, aby jste se spálili. Zajímavý je i gelový indikátor teploty. Někdo si možná řekne, že je to zbytečnost, ale dá se na něj velmi snadno zvyknout. Stačí dát vařit vodu a vy si zatím můžete nachystat jídlo, postavit stan, převlíct se apod. Stačí se pak jen kouknout na indikátor aniž byste museli neustále nakukovat do nádoby co se děje uvnitř. Nádobka má šikovné silikonové víčko s nálevkou a dírkováním pro cedění. Navíc má i otvor pro filtr na kávu, který lze dokoupit samostatně. Dostanete pak skvělou variantu na přípravu filtrované kávy na cestách!

Nejpodstatnější částí varného systému je pak hořák s piezo zapalováním a regulací plamene. Stačí jen jeden klik integrovaného zapalovače a za 100 vteřin máte horkou vodu. Nádobku jednoduše na hořák postavíte a pootočením uzamčete aby nemohla spadnout.

Celý varný systém je poměrně vysoký a tak je v balení standardně i plastová, skládací trojnožka aby byl celý systém stabilnější a nepřevrhl se.

Základem je samozřejmě i skladnost a tak je celý systém designovaný tak, aby se vše vešlo do nádobky. Vejde se do ní tedy malá – 100 gramová kartuše, hořák i plastová stabilizační trojnožka. Dostanete tedy kompletní varný systém, který má ve složené velikosti pouze 104 mm x 180 mm.

Na tepelný výměník nádobky pak už jen stačí nacvaknout plastový kryt, který zároveň slouží jako hrnek i jako odměrka.

Vaření v praxi

Výrobce uvádí průměrný čas k přivedení 0,5 litru vody k varu 1:40 minuty (při použití kartuší Jetboil). My jsme prováděli jeden test za pokojové teploty a teplota vody byla 17°C. Půl litru vody začalo vařit za parádních 1:34 minuty. Samozřejmě ve venkovních podmínkách se bude čas prodlužovat. Na uvaření 0,5 litru se spotřebuje průměrně 4 – 6 gramů plynu. Na 100 gramovou kartuši se tedy dá uvařit 10 – 12 litrů vody! Dle dostupných testů a recenzí je nejoptimálnější účinnost při nastavení ventilu cca na 70 %. Díky vařiči s tlakovým ventilem (otevřete závit naplno, vařič stále pouští za jakýchkoliv podmínek odpovídající množství plynu, aby dosáhl co nejefektivnějšího vaření).

Na video představující Jetboil Flash se můžete podívat zde.

Jetboil Flash :

 • Varná nádoba z eloxovaného hliníku s FluxRing® systémem – na ní neoprénový izolační obal s úchytem a gelový indikátor teploty
 • Hořák s piezo zapalováním a regulací plamene
 • univerzální závit kompatibilní s běžnými plynovými kartušemi
 • Víčko s nálevkou pro snadné pití přímo z nádoby
 • Plastový kryt tepelného výměníku sloužící i jako hrnek a odměrka
 • Skládací trojnožka pro lepší stabilitu
 • Hmotnost: 371 g(bez stabilizační trojnožky)
 • Objem nádoby: 1l
 • Výkon: 9 000 BTU/h (2 600 W)
 • Uvedení 0,5 litru vody do varu: 1 min 40 s (Průměrný čas při použití kartuší Jetboil)
 • Na 100g kartuši lze uvařit 10-12 litrů vody
 • Rozměry: 104 mm x 180 mm

 

Kód zboží: jetboil_flash
Cena: 3 180.00Kč