Pražská prodejna bude až do jara otevřená jen Po - Pá, Soboty zavřeno! Díky za pochopení, tým NALEHKO

Naše promítání z AT 2018, CDT 2016 a Vaškova Via Dinarica trailu 2018 - aktuální seznam termínů a míst naleznete tady.

Nesmeky Snowline, 231 g

Nesmeky – lehoučká, skvěle sbalitelná a hlavně funkční pomůcka pro pohyb na sněhu, a zledovatělém terénu. Znáte to, když se chystáte na trek/přechod hor a víte, že budete procházet přes horská sedla, kde může ležet zbytek zmrzlého sněhu… stačí pár metrů tvrdého sněhu, které musíte přetraverzovat… ale vám se prostě nechce jít kvůli tomu v tvrdých pohorách a táhnout kilové mačky… Většina lidí to prostě riskne bez adekvátního vybavení. Bez toho že tam ten sníh nebude a potáhnete to zbytečně.
No jo, ale co když bude? Je lepší se vrátit a nedokončit, nebo riskovat? Ani jedno. Nejlepší je nasadit během pár okamžiků Snowline nesmeky, a kritické místo bezpečně projít. Co říkáte?
Pokud plánujete křižovat sněžná pole a namrzlý terén často, je lepší si pořídit bytelnější, těžší Snowline PRO (356 g vel. L) se silnějšímy řetízky i gumou. Pokud je to vážně jen pro jistotu a hodně občasné použití, popřípadě běh (tady je ta hmotnost hodně znát), tak je lepší volit lehčí Snowline Light (243 g vel. L).
Obě verze mají certifikace CE a TUV a je na ně prodloužená záruka 5let. Je ale potřeba si uvědomit, že nesmeky nenahrazují sněžnice nebo mačky! Každá pomůcka je určena pro jiný terén. Nesmeky NEJSOU určeny ke zdolávání horolezeckých cest a strmých ledových terénů, ale pro bezpečnou chůzi a vytrvalostní běh ve špatném terénu.
 
 • skvělá sbalitelnost a lehkost
 • nemrznoucí materiál Elastomer testovaný při -60°C
 • jednoduché a rychlé nasazení
 • vysoká odolnost vůči korozi
 • použití na pohorkách ale i běžeckých, trailových botech
 • kvalitní ocelové hroty a řetízky

Velikosti a váha Chainsen Light :

 • M - velikost EU 36-40, US 4,5-7,5, váha 231 g, barva fialová
 • L - velikost EU 40-44, US 7,5-10,5, váha 243 g, barva šedá
 • XL - velikost EU 44-48, US 10,5-13,5, váha 267 g, barva šedá

Velikosti a váha Chainsen Pro :

 • M - velikost EU 36-40, US 4,5-7,5, váha 325 g, barva červená
 • L - velikost EU 40-44, US 7,5-10,5, váha 356 g, barva modrá
 • XL - velikost EU 44-48, US 10,5-13,5, váha 400 g, barva šedá
Kód zboží: nesmeky_snowline
Cena: 1 180.00Kč
Váha: 231 g
Vyberte velikost

Komentáře

Ahoj, co byste mi doporučili do Sierry na PCT? Jasně, záleží kolik je daný rok sněhu, Petr to už šel tak by mě zajímalo ke kterým se přiklonit. Díky

Právě jsem vyzkoušel light verzi na Toubkal circuit ve Vysokém Atlasu a spokojenost veliká. Sníh byl jen v nejvyšších partiích našeho výletu, takže většinu času byly v batohu, ale díky směšně nízké hmotnosti to vůbec nevadilo, v těch posledních pár stech výškových metrech před sedlem/vrcholem byly ale k nezaplacení. i v prudkých úsecích na zledovatělých svazích držely nesmeky perfektně a odvedly stejnou práci jako brutálně těžké rámové mačky, které s sebou táhl kamarád. (samozřejmě neříkám, že mohou nahradit rámové mačky!) hlavní nevýhoda, kterou vidím proti mačkám je absence zubů přímo na špičce a na patě, jsou až dále pod chodidlem, při prudkém stoupání nebo klesání kdy jde člověk hlavně po špičkách/patách by to bylo pohodlnější. velká výhoda kromě hmostnosti je i rychlost obouvání, většinou jsem vytáhl nesmeky, nazul, přešel ledové pole, sundal nesmeky a koukal na kamarády jak ještě na druhé straně obouvají mačky. U spousty menších úseků bych měl s mačkami tendenci "to risknout" bez nich, protože jsem líný je vytahovat z batohu, nazouvat, atd.. to s nesmeky odpadá, je to fakt rychlé a snadné,s trochou tréninku se dají natáhnout i vestoje. rozhodně moc doporučuju