Pražská prodejna bude až do jara otevřená jen Po - Pá, Soboty zavřeno! Díky za pochopení, tým NALEHKO

Naše promítání z AT 2018, CDT 2016 a Vaškova Via Dinarica trailu 2018 - aktuální seznam termínů a míst naleznete tady.

18 etapa z Gorham, NH do Monson, ME

Připadá mi že to bylo nejmíň 500km protože tolik parády jsem už dlouho neviděl! Všichni mi říkali, že nejlepší jsou White Mountain v New Hampshire (minulý díl blogu), ale mě přijde, že to graduje. Však to vidíte na fotkách!

Tentokrát budou zápisky kratší, protože mi dochází čas… kromě toho že mě trochu přibrzdila bolavá kolena jsem navíc zjistil, že i takový plánovač jako já se může splést… Prohodil jsem vzdálenosti dvou kempů a tak jsem měl v plánu o 20mil míň. To není dobrý. Zvlášť když už tak to vycházelo na 160km na poslední 4dny pod Mt. Katahdin, kde je na vrcholu oficiální konec AT. Takže to teď bude pěkných 48km na den…

Městečko Monson v Maine - ano překročil jsem poslední hranici!) - je poslední zastávkou a možností užít si atmosféru trailového městečka.

Díky chybě v plánování jsem chtěl jen po poledni zastavit, nakoupit a najíst se, ale třiceti stupňové vedro mě připoutalo k místnímu jezírku. Nakonec jsem se rozhodl zůstat. Během večera bych ušel jen pár mil a byl bych z vedra na kaši… Lepší bude si odpočinout, nabrat síly a vyrazit brzy ráno.

Chtěl jsem napsat i blog, ale to bych se nesměl ubytovat v hostelu přímo u jezera a nad barem, kde dnes hraje živá muzika. Poslední trailové městečko! Přepadla mě trochu melancholie, že už to pomalu končí a tak jsem v baru chvilku poseděl… pořádný příspěvek napíšu až v Bostonu za pár dní, až budu čekat na letišti :-)

Jistý ale je, že všechno v týhle etapě gradovalo - jak krása, tak únava (jednou jsem po pauze vyrazil zpátky na jih…) i bolest kolen (to když máte za týden tři dny kdy převýšení je přes 2500m nahoru a 2500m dolů za den…) ale i neuvěřitelná setkání. A kousavej hmyz. Vystačil bych si jen s komárama… Black flies jsem vůbec nepotřeboval zažít…

Taky jsem se vypravil hledat opravdickýho Batmana a zjistil jsem že všechny ty kilometry se konečně pozitivně podepsaly na mých nohách a konečně se mi zvětšily lýtka - Když si na maximum utáhnu návleky velikost S, tak už mi nesjíždí tak jako dřív!

Posledních pět dní na trailu! 4dny přes Hundred mile wildernes a pak vrcholový den na Mt. Katahdin. Je to bez rezervy. Odpoledne už musím stopovat do civilizace jinak nestihnu let…

Držte mi palce, slibuju že psaní doženu až bude hotovo :-) Petr K

Mnohem víc fotek a ve větším rozlišení najdete na našem Facebooku

základní položky: 

Komentáře

ahoj krásná příroda,krásné fotky prostě paráda srdce mi plesá