Naše promítání z AT 2018, CDT 2016 a Vaškova Via Dinarica trailu 2018 - aktuální seznam termínů a míst naleznete tady.

Péřovka Rab Microlight Summit Jkt, 455g

10 let zkušeností a vývoje dnes už ikonické řady Microlight přináší nový, zcela unikátní model Microlight Summit.

Rab jako první outdoorová značka na světě použila novou tkaninu Pertex® Quantum Infinity Weave™ ∞. Tato tkanina eliminuje potřebu šití, lepení či teplotního svařování komor. Tkanina už je totiž tkaná v jakýchsi „smyčkách“ a komory už vytváří sama o sobě. Díky tomu je zabráněno úniku tepla přes šití a studené spoje. Tkanina je navíc tak hustě tkaná, že je daleko odolnější proti větru i vodě. I přesto ale neztrácí na prodyšnosti. Na trhu se dají najít lehčí a levnější péřovky, ale jakmile začne foukat a mrholit je konec. Pertex si s tímhle počasím podaří celkem hravě a i když péřovka navlhne, tak díky peří s hydrofobní úpravou a prodyšné tkanině zase rychle uschne.

Summit se vrací ke kořenům Microlightu Alpine, je to techničtější kousek ideální pro pohyb ve vysokých horách. Díky své lehkosti, odolnosti a sbalitelnosti však bude skvěle plnit svou úlohu i při dlouhých trecích. Na první pohled je vidět, že Rab u vývoje tohoto kousku myslel na každý detail.

Bunda je naplněna špičkovým, husím peřím s hydrofobní úpravou od Nikwaxu plnivosti 750 cuin, které splňuje certifikát kvality RDS. Ve velikosti L je hmotnost náplně 143 gramů.

Vyniká především technickými vychytávkami jako elastické rukávy, které pěkně obejmou rukavici, dvoucestný, zateplený YKK® VISLON® zip, velmi chytře posazené kapsy použitelné i při lezeckém postroji, jedna vnitřní kapsa na drobnosti, léga u zipu chránící vaši bradu, skvěle seříditelná kapuce s kšiltem, která je kompatibilní s helmou a stahování v pase. Celá péřovka se dá sbalit do přiloženého, malého pytlíku a připnout třeba na sedák.

Co se týká teplotního komfortu, tak bude o něco teplejší než Microlight Alpine Jacket, ale určitě ne tak teplá jako třeba Continuum nebo Electron.

Střih je velmi podobný bundě Microlight Alpine. Přijde mi o něco užší a záda jsou prodlouženější, což se hodí. Ve velikosti M (182 cm a 68 kg) mi přijde akorát, kdežto model microlight alpine mi je spíš větší.

Rab Microlight Summit Jacket :

  • Váha 455 g (ve velikosti L)
  • Unikátně tkaný materiál Pertex® Quantum Infinity Weave™
  • 750FP Evropské husí peří (náplň 143g) Rab® fluorocarbon free hydrofobní úprava vyvinutá ve spolupráci s Nikwaxem – certifikát kvality RDS
  • Seřiditelná kapuce s kšiltem kompatibilní s helmou
  • Elastické zakončení rukávů, stahování v pase
  • Dvoucestný, voděodolný zip YKK® VISLON®
  • Dvě hlavní kapsy použitelné s horolezeckým postrojem
  • Jedna vnitřní kapsa
  • Dodávaná se samostatným obalem

 

Kód zboží: rab_microlight_summit_jkt
Cena: 5 980.00Kč
Prosím vyberte velikost a barvu