POZOR!!! Pražská prodejna bude v pátek 15.2. otevřená pouze do 15h. Omlouváme se a děkujeme za pochopení, tým NALEHKO.

Naše promítání z AT 2018, CDT 2016 a Vaškova Via Dinarica trailu 2018 - aktuální seznam termínů a míst naleznete tady.

Cumulus Prime 400 v praxi

Úvodem bych rád předeslal, že donedávna jsem patřil k odpůrcům péřových spacáků protože vlhnou a pak nehřejí, rychle stárnou, jsou náročné na údržbu a pod. . Pod vlivem těchto bludů jsem vláčel těžké a velké krávy z x-dutinkového vlákna, až věk, lenost a Petrovi zkušenosti z PCT mne přesvědčily a zakoupil jsem Prime 400. Původně jsem chtěl menší Quantum 350, ale mých 188cm a 82kg se do něj nevměstnalo - šílím, když se nemůžu v noci natáhnout a Quantum navíc nemá vnitřní límec, což by mi chybělo.

Spacák jsem nedávno otestoval při třítýdením pobytu na Aljašce, kde počasí bylo opradu seversky nevlídné- dost pršelo a teploty přes den se pohybovaly kolem 10- 15°C. Díky počasí nebylo možné spacák vysušit, ráno jsem jej nemilosrdně nacpal do transportního obalu a večer po vyndání vypadal věru žalostně. Nedlouho po rozbalení se ale zas nadechl a vypadal skvěle! Navzdory tomuto nepředpisovému zacházení celou dobu krásně hřál - většinou jsem spal jen v trenkách a triku, jen když teplota klesla k a pod nulu, přioblékl jsem si spodky, mikinu, ponožky a zas bylo fajn. Samozřejmě, když bylo hezky a volno, hodil jsem jej na slunce aby proschnul, ale někdy trvalo i týden kvůli počasí a programu abych se k tomu dostal.

Suma sumárum- absolutní spokojenost! Lehký, teplý s minimálním objemem se stal mým favoritem na cesty za hranice všedních dní.

Peter

A ještě přikládám pár fotek z naší cesty, během které jsme spacáky řádně prověřili:

Denali alias McKinley

NP Denali- Toklat

Ovce aljašská

Ranní sušení spacáků

Sněžné překvapení

Pohled z King's Throne

Bývalý důl na měď Kennecott

Old Chevy

Slim's River

Kaskawulsh Glacier

základní položky: 

Komentáře

Dik za recenziu ... mna si presvedcil a idem ho hned po vyplate kupit :-)  Inak krasne fotecky.To musel byt paradny vylet.