Naše promítání z AT 2018, CDT 2016 a Vaškova Via Dinarica trailu 2018 - aktuální seznam termínů a míst naleznete tady.

návody

Travel hack - cestovní náplasti na puchýře

 Já na puchýře od doby co běhám po horách v keckách moc netrpím, ale tohle je tip který vám určitě přijde vhod i jako záložní varianta do lékárničky.

 

Výroba lehké solární nabíječky

Nejsem fandou elektroniky na trecích, ale jsem fandou kutilství a věcí které dávají smysl. Takže když mi kamarád a velký fanda ultralightu Tomáš Šrom poslal návod jak si vyrobit smysluplnou, lehoučkou, solární nabíječku za pár korun, musel jsem se s vámi podělit. S Tomášem jsme vloni absolvovali korsickou GR20, a líbilo se mi jak má všechno do detailu promyšlené a odladěné, proto nemám pochybnosti o tom, že i tohle bude skvěle fungovat. A teď už dávám slovo Tomovi:

Impregnace/lepení švů podle Six Moon Designs (SMD) a "recoating" celého tarpu

Internet je sice plný různých návodů, ale není nad to poslechnout profesionály… SMD už vyrobili tisíce stanů a tarpů a tak vědí, co je pro impregnaci jejich výrobků nejlepší.Abyste byli ve svém SMD stanu/tarpu v suchu i za těch nejhorších podmínek, je nutné všechny švy odpovídajícím způsobem zalepit. Výběr nejlepšího prostředku (lepidla) a způsobu aplikace závisí na použitém materiálu tropika a druhu švů. Ale nebojte, je to nakonec úplně jednoduché a aspoň se přitom se svým stanem dobře seznámíte. 

DIY - Tyvek Raincoat 130g

Výroba ultralehké nepromokavé bundy z Tyvekové protichemické kombinézy.

Jak si vyrobit ultralehký lihový vařič z plechovky od kočičího žrádla

Podrobný návod, jak si za 20Kč vyrobit ultralehký vařič o hmotnosti kolem 10g, který se nemůže ucpat, nemá žádné pohyblivé nebo jemné součástky, které byste mohly poškodit. A i když ho nešťastnou náhodou rozmáčknete, máte dost velkou šanci, že ho opět narovnáte a můžete ho používat dál.

Přihlásit se k odběru RSS - návody