Naše promítání z AT 2018, CDT 2016 a Vaškova Via Dinarica trailu 2018 - aktuální seznam termínů a míst naleznete tady.

vybavení

Recenze SMD Deschutes Plus

Stan jsem měl půjčený na testování už v roce 2017 na vodě v Norsku. Šťastnou náhodou jsem se totiž před tím s Peťanem potkal na festivalu Ozvěny v Ostravě. Ředitel Zajac chtěl, abych po promítání měl jakýsi "vorkšop", či co, s jakýmsi Koskem o balení a cestování nalehko... Okamžitě bylo jasné, že jsme podobná krevní skupina!

Recenze batohu Gossamer Gear Murmur 36 Hyperlight

Murmur je batoh vhodný pro každého, kdo je již alespoň napůl cesty k ultraligth backpackingu. Zezačátku pro jednoho na víkend (pěšky i na kole), kdo se dostane dál, může jej vzít i na týden bez možnosti nákupu. Pro delší akce to asi už nebude ono.

Naopak pro někoho, kdo ještě svoji cestu k ultralightu nezačal, by asi nebylo ideální začínat u Murmuru. Asi by mu nestačil a je možné, že by jej i strhnul. Batoh a možná i sebe.

A konečně v extrému může být Murmur dokonce zbytečně velký. Třeba pro mne v létě do cca 1500 m n.m. na prodloužený víkend...

Mišuna - Camino Francés - ohlédnutí za výbavou

Chtěla bych se s vámi podělit o pár postřehů ohledně oblečení a výbavy z Nalehko, řádně otestované na druhé půlce pouti do Santiaga de Compostela (Camino Frances) na přelomu dubna a května. Podmínky byly rozmanité – ze začátku v noci mrzlo, chladná rána, vítr, déšť, sníh, později slunce, teplo a znovu déšť a vítr.

Recenze softshellu Rab Kinetic Plus

Podle Rabu má jít o průlomový kousek oblečení, který člověka ušetří neustálého oblékání  a svlékání během náročného dne v horách při proměnlivém počasí. Papírové parametry toto tvrzení docela dobře podporují – nepromokavost 10 000mm, prodyšnost pro vodní páry přes 35 000g/sqm/24hrs. To jsou u softshellu jak ho u nás známe dost neobvyklé hodnoty - opravdová nepromokavost a přitom špičková prodyšnost.

Mountainsmith Mountain Shelter LT - recenzia

Úžasně podrobný text a parádní fotky: Miroslav Vanek

Autor recenzie a „žltý domček“ - million star hotel... Korzika, bergeries de Vaccaghja

Úvod

recenze Six Moon Designes - Deschutes Tarp

SMD Deschutes jsem si vybral a koupil, jelikož mi do té doby používaný klasický obdélníkový tarp (2,8 m x 1,8 m) nevyhovoval stavbou ani ochranou před počasím.

Jedná se o verzi 2014 ze silnylonu. Váha mi ukázala u nového tarpu bez zátěru švů a v obalu hmotnost krásných 392 g. Obal je dostatečně velký, vejde se do něj bez problému i poskládaný Tyvek a kolíky.

GR 20, Korsika - postřehy k vybavení

Postřehy k vybavení:

1) Haze 50 byl zbytečně moc velký, ale seděl skvěle a neměl jsem s ním žádný problém, více v samostatné recenzi.

Mountainsmith Haze 50 - test na Korsické GR20

Nejsem fandou velkýho špekulování, diskuzí a fidlikování s věcma –lepší je je vzít a začít používat. Spousta teoretických problému se rozplyne, další věci si sednou a na ty zásadní člověk nějak zareaguje. Pokud i po pár dnech máte pocit, že je věc nepoužitelná, tak je opravdu nepoužitelná.

Cumulus Prime 400 v praxi

aneb peří na vlastní kůži

Recenze kotlíku a vařiče Evernew,vaření v ziplocku,DIY závětří

*Recenze titanového kotlíku Evernew s nonstick úpravou.
*Recenze lihového vařiče Evernew Ti s Trivetem.
*Vaření v ziplocku.
*DIY stojánek na kotlík/závětří.
*DIY pot cozzy.

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - vybavení