Naše promítání ze CDT 2016 (4500km pěšky napříč USA) a Vaškova 3600 km dlouhá cesta po hranicích Československa(2017) - aktuální seznam termínů a míst naleznete tady.

Nový křížový stojánek Evernew Trivet 2, 13g

Nová verze stojánku Trivet 2 (EBY258) pro lihový vařič Evernew EBY254 je lehčí o pár gramů, ale hlavně o 12mm vyšší než původní Trivet - tím se při vaření zvětšil prostor mezi vařičem a dnem kotlíku a dochází k lepšímu spalování. Vařič tak lépe hoří i ve velkých nadmořských výškách (nad 3000m.n.m.)

Díky většímu prostoru pod Trivetem se dá použít jako palivo i pevný líh nebo Esbit tablety (i když já tomu moc nefandím, protože od pevného lihu je celý trivet i kotlík očouzený a olepený. Při použití čistého biolíhu je oproti tomu kotlík absolutně čistý). Prostě zapálíte tabletu Esbitu, nad ni umístíte Trivet 2 a na něj už postavíte kotlík. 

Křížový stojánek Trivet 2 EBY258 pro lihový vařič EBY254:

  • Hmotnost: 13g
  • Materiál: Titan 
  • Zvyšuje stabilitu kotlíku na vařiči
  • Zaručuje správnou výšku kotlíku nad vařičem, tak aby bylo dosaženo nejvyšší účinnosti hoření
  • Lepší hoření ve vyšších nadmořských výškách
Kód zboží: Evernew_Trivet_2
Cena: 380.00Kč

Komentáře

Petře,
aktuálně používám vařič Evernew se starým trivetem a Calderou Cone se Solosetem (pro jednoho) nebo 1,3 kotlíkem (pro dva). Funguje to lépe než s originál vařičem od Caldery. Projeví se podle Tebe nový trivet pozitivně i v nižších nadmořských výškách (do 3000m.n.m.)? Testoval jsi ho už někde, jak bývá Tvým zvykem?
Mám to vnímat tak, že u starého trivetu soudruzi z Japonska spočítali špatně výšku?
Kot

Martine, taky mi přijde, že vařič Evernew je výrazně výkonnější než original od Caldery. Jen přemýšlím proč používáš s Calderou i Trivet? Máš jednu Calderu pro oba kotlíky? Jinak jsem to exaktně neměřil, vycházím ze zkušenosti, že ve velké nadmořské výšce jsem musel podkládat kotlík kameny aby byl o něco výš nad vařičem, jinak blafal a občas blafnutím zhasnul. U kotlíků s malým průměrem dna nebude mezi Trivet 1 a 2 rozdíl, ale u široké 1.3 a výš už to měřitelné určitě bude. Hlavní důvod pro Trivet 2 si myslím byl to, že pasuje na hromadu dalších vařičů jiných výrobců (Trivet 1 nepasoval,protože přesně kopíroval tvar Evernew vařiče) a tak už ho udělali o něco vyšší:-) zdar Petr K.

Petře,
trivet s calderou používán za dvou důvodů. Bo mám rád věci pinktlich a trivet dá přesnou výšku. Ale máš pravdu, že to i bez něj (na rozdíl od originálu) vychází plus minus nastejno. Druhý důvod je, že se se mnou občas vyskytne někdo s jinou nádobou a ten pak využije můj dohořívající líh třeba, aby uspořil plyn. Jen tak pod čarou, teď se o víkendu jsme s kamarádem vařili každý na svém (on na plynu - VAR s klasickým závětřím) a kamarád bez ovlivňování došel k závěru, že líh je rychlejší.
Asi ten Trivet 2 zkusím. pokud by docházely, tak mi jeden odlož, až toho budu objednávat víc. A budu - Vánoce se blíží. Baf se
Kot
PS: Caldery mám dvě