Treky

Tour de Oisans

Okruh Tour de Oisans, také zvaný GR 54 vede v jihovýchodní části Francie v Dauphinéských Alpách. Trasa vede větší částí Národním parkem Ecrins, okolo stejnojmenného masivu. Masiv Ecrins je hned po masivu Mont Blanc největším francouzským, alpským masivem. Trasa je poměrně náročná a proto zde nenarazíte na tak velké množství turistů, jako třeba na známějším Tour de Mont Blanc.

Israel National Trail

Izraelská národní stezka (hebrejsky Shvil Yisra'el) je přes 1000 km dlouhá značená dálková trasa procházející celý Izrael od severu k jihu. Stezka vede největšími městy Izraele Jeruzalémem a Tel Avivem a vedle množství historických památek nabízí i neuvěřitelnou přírodní rozmanitost, od vyprahlé pouště Negev na jihu přes pobřežní nížiny u Středozemního moře až po hornatou Galileu na severu Izraele.

Via Dinarica

Zcela nová stezka Via Dinarica White Trail začala vznikat teprve před pár lety. Spojuje nejatraktivnější, ale zároveň odlehlá a divoká místa napříč 6ti balkánskými zeměmi - Kosovo, Albánie, Černá Hora, Bosna a Hercegovina, Chorvatsko a Slovinsko. Majestátní Dinárské Alpy, pralesy, vápencové krasové oblasti, jedny z největších říčních kaňonů v Evropě, prostý život pastevců v horách a to vše v kontrastu s pozůstatky občanské války, to vše je Via Dinarica.

Appalachian Trail

Appalachian Trail, zkráceně prostě AT – nejstarší a nejpopulárnější dlouhý trail v USA a vlastně i na světě. Se svými 3600km sice není nejdelší, ale svoje „nej“ určitě má – prochází nejvíce státy (14), je vyznačený neuvěřitelným počtem 165000 značek, alespoň krátkou sekci si každý rok projdou 2-3miliony lidí (i když pokusit se ho projít celý v kuse má odvahu jen asi 3 až 5tis), a taky na něm máte šanci narazit na největší počet jedovatých hadů. Více zde.

Po Hranicích Československa

Přechod po hranicích bývalého Československa tak, jak jsme byli před rozdělením. Navíc celá cesta s vyšším poselstvím a to v rámci dobročinného projektu - Pěšky pro Emičku, na pomoc holčičce s dětskou mozkovou obrnou. Již třetí, dobročinný počin Václava Malinského. ​

Continental Divide Trail

Tahle tři slova pro vás asi vůbec nic neznamenají, ale zasvěceným se při nich rozbuší rdce a některým naskočí husí kůže. Jedná se o nejdelší a nejtěžší dokončený trek na světě – podle toho jaké varianty v závislosti na podmínkách zvolíte se délka pohybuje od 4500 do 5000km.

GR 20 – Korsika

GR20 je 180 km dlouhá stezka, která prochází středozemním ostrovem Korsika přibližně ve směru sever-jih. Outdoorový spisovatel Paddy Dillon ji popsal jako "jednu z nejlepších turistických cest na světě".

John Muir Trail

Kalifornský John Muir Trail (JMT) spojuje Yosemitské údolí s vrcholem Mt. Whitney v národním parku Sequoia. Je 338km (210mil) dlouhý, celou dobu prochází neuvěřitelnou krajinou pohoří High Sierra a kromě mnoha dalších sedel vás čeká i 7 sedel s výškou přes 3400m.

Pacific Crest Trail

Celým názvem Pacific Crest National Scenic Trail je 2655 mil (přes 4200km) dlouhý trek, který vede horskými oblastmi při západním pobřeží USA od mexických hranic až do Kanady s celkovým převýšením hodně přes 100km.