Kdo jsme

Od roku 2011, kdy jsem s projektem NALEHKO začal jako s pokusem o přiblížení konceptu ultralehkého vybavení našincům vláčejícím 80ti litrová monstra i na víkendové výšlapy, se toho dost změnilo.

Díky zájmu vás čtenářů a našich fandů jsme se postupně rozšířili o eshop se spoustou v ČR unikátních značek. Nabídku soustavně rozšiřujeme. Od samého začátku se držíme stejného pravidla – nabízíme pouze značky a produkty, které se nám buď osobně osvědčili, nebo jsou něčím natolik unikátní, že má smysl je pro vás dovážet.

Nejsme jenom web a eshop. Jsme skutečný lidi, na který narazíte na prodejnách, přednáškách, festivalech a workshopech. A hlavně jsme nadšenci, který koncept pohybu krajinou NALEHKO pohltil. Někteří z nás chodí mnoho tisíc kilometrů dlouhé treky odlehlou divočinou nebo potí krev na horských ultra-maratonech, jiní vyráží skoro denně na skialpech, běžkách, na kole i na laně do našich kopců. Všichni se vytrvale staráme o to, aby NALEHKO fungovalo a přinášelo inspiraci, nápady na bláznivé projekty a stejně tak i vybavení a zkušenosti pro jejich uskutečnění.

Lezeme, běháme ultra-traily, trávíme měsíce na trecích. Sledujeme co se ve světě ultralightu děje, kdo co používá a hromady vybavení si testujeme, než vybrané kusy zařadíme do našeho sortimentu. Osobně známe chlapíky, kteří za inovativními značkami a jejich vývojem stojí. Není to jen o vybavení, je to o lidech, myšlenkách a zkušenostech za tím vším.

Začínal jsem sám a při práci, teď je nás až 6 na plný úvazek a vždycky ještě někdo další podle toho, kdo kde zrovna lítá:-)

Petr K. – spustil jsem web NALEHKO v roce 2011, během příprav na Pacific Crest Trail a zjistil, že i na dlouhé treky stačí lehký batoh s pár věcma a správný způsob přemýšlení. 4250 km na dokončené Pacifické hřebenovce to jenom potvrdilo. Následoval delší a mnohem náročnější Continental Divide Trail (přes 4500 km po Skalistých horách), Appalačská stezka (3500 km) a pár kratších záležitostí. Jinak mám za sebou třeba i dva výstupy na El Capitana v Yosemitech (The Nose a Salathé Wall) a pár běžeckých ultratrailů. Poslední dobou jsem musel trochu zpomalit, protože máme dva malý čertíky…

Petr D.

Vašek M.

Honza Ž.

Míra H.

Nicole D.

Deu