Kdo jsme

Od roku 2011, kdy jsem s projektem NALEHKO začal jako s pokusem o přiblížení konceptu ultralehkého vybavení našincům vláčejícím 80ti litrová monstra i na víkendové výšlapy, se toho dost změnilo.

Díky zájmu vás čtenářů a našich fandů jsme se postupně rozšířili o eshop se spoustou v ČR unikátních značek. Nabídku soustavně rozšiřujeme. Od samého začátku se držíme stejného pravidla. Nabízíme pouze značky a produkty, které se nám buď osobně osvědčili, nebo jsou něčím natolik unikátní, že má smysl je pro vás dovážet.

Nejsme jenom web a eshop. Jsme skutečný lidi, na který narazíte na prodejnách, přednáškách, festivalech a workshopech. A hlavně jsme nadšenci, který koncept pohybu krajinou NALEHKO pohltil. Někteří z nás chodí mnoho tisíc kilometrů dlouhé treky odlehlou divočinou nebo potí krev na horských ultra-maratonech. Jiní vyráží skoro denně na skialpech, běžkách, na kole i na laně do našich kopců. Všichni se vytrvale staráme o to, aby NALEHKO fungovalo a přinášelo inspiraci, nápady na bláznivé projekty a stejně tak i vybavení a zkušenosti pro jejich uskutečnění.

Lezeme, běháme ultra-traily, trávíme měsíce na trecích. Sledujeme co se ve světě ultralightu děje, kdo co používá a hromady vybavení si testujeme, než vybrané kusy zařadíme do našeho sortimentu. Osobně známe chlapíky, kteří za inovativními značkami a jejich vývojem stojí. Není to jen o vybavení, je to o lidech, myšlenkách a zkušenostech za tím vším.

Začínal jsem sám a při práci, teď je nás až 15 na plný úvazek a vždycky ještě někdo další podle toho, kdo kde zrovna lítá:-)

Petr K.

Spustil jsem web NALEHKO v roce 2011, během příprav na Pacific Crest Trail a zjistil, že i na dlouhé treky stačí lehký batoh s pár věcma a správný způsob přemýšlení. 4250 km na dokončené Pacifické hřebenovce to jenom potvrdilo. Následoval delší a mnohem náročnější Continental Divide Trail (přes 4500 km po Skalistých horách), Appalačská stezka (3500 km), kde jsem jako historicky první Čech zkompletoval Tripple Crown. V roce 2022 jsme jako první Češi pro změnu zdolali Hayduke trail. Jinak mám za sebou třeba i dva výstupy na El Capitana v Yosemitech (The Nose a Salathé Wall) a pár běžeckých ultratrailů. Poslední dobou jsem musel trochu zpomalit, protože máme dva malý čertíky…

Petr D.

K Petrovi a projektu NALEHKO jsem se připojil v roce 2016 a otevřel první prodejnu v Liberci.  Když nesedím v kanclu nebo nepobíhám po krámku, tak se snažím být venku a to buď na kole, běžkách, skialpech, nebo pěšmo.

Vašek M.

Minimalistickému pojetí pohybu přírodou jsem začal propadat někdy kolem roku 2016, kdy jsem se tehdy ještě se sponzorskou podporou NALEHKA začal připravovat na expedici do Ladakhu. Brzy jsem pochopil, že tohle je přesně to, co mě baví a naplňuje. Poté co jsem absolvoval 3600 km dlouhou pěší cestu po hranicích bývalého Československa v roce 2017 jsem se přidal na stálo k NALEHKO. Následovaly další cesty – Via Dinarica, GR 54 a nespočet kratších tras, v posledních letech prokládaných čím dál častějšími delšími běhy od horských maratonů až po ultra-maratony nebo rychlé silniční běhy. Aby bylo vše vyvážené, tak mě v poslední době více zaměstnávají 2 malí kloučci se kterými se snažím zpomalit a budovat v nich pozitivní vztah k přírodě.

Honza Ž.

Míra H.

Turistiku a toulání v přírodě jsem měl rád odjakživa, ale k pohybování nalehko jsem se dostal až při pobytu na Balkáně, kde jsem strávil čtyři roky života v Severní Makedonii a Bulharsku. Právě na Balkáně se odehrávaly moje nejzajímavější výpravy. Přechod bosenské části Via Dinarica, bulharské části evropské dálkové trasy E4 či zdolání řecké národní trasy 03. Výjimku z Balkánu tvoří přechod Kungsleden a řada menších výletů v Alpách. Součástí týmu NALEHKO jsem se stal na pražské prodejně v roce 2019 po úspěšném zvládnutí Izraelské národní stezky. Už v barvách NALEHKO jsem později přešel dálkové trasy Modré hřebenovky, bulharskou Kom-Emine a Transcaucasian Trail (TCT) v Arménii.

Vašek Novotný

Andrea Trojanová

Honza Rosina

Karla Ogurčáková

Barbora Dvořáková

Martin Anděl

Tomáš Němec

Tomáš Svoboda