čelovka Petzl e+Lite, 26g

Miniaturní čelovka s bezkonkurenční hmotností, které nevadí vedro, mráz ani ponoření do vody. S bateriemi vydrží čekat v batohu, kapse na kole nebo v autě klidně 10let, aby byla po ruce když je opravdu potřeba. Světelný výkon 50lm je na běžnou chůzi nebo záležitosti v kempu úplně dostatečný.

Čelovka má  hlavně naprosto jednoduché a logické ovládání – dobře uchopitelný přepínač rychle nahmátnete i v rukavici a přitom nehrozí, že by se čelovka někdy zapnula nechtěně. Elegantní.

Je dodávaná v malinkatém odolném pouzdře (18g navíc).

Možná vás zaskočí, že je na dvě knoflíkové baterie  CR2032, ale i to je vlastně výhodou – dvě náhradní baterie váží jen 6g a stojí stejně jako malé tužkové. Krom toho mají výrazně delší „skladovací dobu“ – prostě i po 10letech se na ně můžete spolehnout.

Kriticky je potřeba řící, že na noční běh nebo jízdu na kole terénem výkon e+Litu určitě nestačí, ale pro opravdové fandy ultralightu, kteří byli nuceni nosit jen jednodiodové přívěsky na klíče, které jim po tmě v kempu alespoň pomohly najít co bylo potřeba, je tahle spolehlivá čelovka s 26g malým zázrakem!

Standard IP67 zaručuje, že je čelovka prachotěsná a snese ponoření do vody do hloubky 1m po dobu 30minut. Navíc baterie zvládají fungovat v rozpětí teplot -30°C až +60°C. Pro naši věc  téměř nezničitelný malý pomocník!

Petzl e+Lite:

  • Hmotnost: 26g i s bateriemi
  • 5 režimů svícení – nízká intenzita (12hodin), vysoká intenzita (9hodin), bílá blikačka (95hodin), červená blikačka (70hodin), červené světlo (15hodin).
  • Dlouhý popruh se stahováním umožňuje čelovku nosit na hlavě, kolem ruky, kolem pasu atd.
  • Lze libovolně polohovat a otáčet – je uložená na kulovém čepu
  • Dodávaná s malým odolným pouzdrem
  • Provozní teploty -30°C až +60°C
  • Vodotěsná do 1m po dobu 30min (standard IP67)
  • Stahovací olivka na popruhu má píšťalku a výstupek, kterým se otevírá prostor pro baterie
  • Baterie: 2ks CR2032 (součástí balení)
Kód zboží: Petzl_eLite
Cena: 680.00Kč
Váha: 26 g

Komentáře

Dostal jsem se do fáze odlehčování, kdy už sundavám desítky a jednotky gramů a přirozeně se mi dostala do hledáčku i tahle čelovka. Oproti stávající bych si pomohl "jen" o 14 gramů. (a samozřejmě o další jednotky gramů na  náhradních bateriích) Ale nechci aby to bylo to příslovečné stupid odlehčování a tak mě zajímá reálné používání téhle čelovky jako jediné a hlavní na delších trecích. Používáte ji někdo takto? A jak jste spokojeni s výdrží baterií a tokem světla?

čelovku mám asi 10 let.Světelný tok mi stačí na bivakování,chuze za tmy i jízda na běžkách (zrovna jsem se vratil :) ).Baterie jsou za pár kaček,snadno se náhradní nosí s sebou.Po čase kloub čelovky dostane artrózu,kterou jsem vyřešil kouskem gumy z duše vloženým do kloubního pouzdra a už zase jako nová.Takže já jsem spokojený:)

díky za sdílení tvých zkušeností s čelovkou! Vždycky se hodí i názor někoho dalšího. Petr K.