Naše promítání ze CDT 2016 (4500km pěšky napříč USA) a Vaškova 3600 km dlouhá cesta po hranicích Československa(2017) - aktuální seznam termínů a míst naleznete tady.

CDT, Pěšky kolem Československa- přednášky

Přednáška Ostrava - 3600 km pěšky po hranicích Československa
KDE : Ostrava - DK Akord, Náměstí SNP 1 - Ostrava-Zábřeh
KDY : 14.2.2018 v 17:00 h.
Rezervace : Vstupné 90 Kč, rezervace zde
Událost zde
 
Přednáška Nový Jičín - 3600 km pěšky po hranicích Československa
KDE: Nový Jičín - Klub Galerka, Masarykovo náměstí 20
KDY: 15.2.2018 v 18:00 h.
Rezervace: Vstupné 70 Kč, rezervace zde
Událost zde
 
Přednáška Liberec - 3600 km pěšky po hranicích Československa
KDE : Lidové Sady Liberec, Lidové sady 425/1
Rezervace : Vstupné 90 Kč (80% ze vstupného jde na sbírkový účet Emičky), Rezervace zde
KDY: 19.2.2018 v 19:30 h.
Událost zde 
 
 
************************************************************************************************************************************************************
 
Petr Kosek s manželkou Olgou zdolali v roce 2016 jeden z nejnáročnějších treků na světě - Continental Divide Trail (USA). 

Pětiměsíční trek zahájili 1.5.2016 na jihu USA v Novém Mexiku na hranici s Mexikem a zakončili 3.10. 2016 příchodem na kanadskou hranici v Montaně. Celkem za tu dobu ušli 4500 km, prošli 5 států USA divočinou přes poušťě, hory, řeky

Kdo znáte film Divočina - (Wild )2014 tak asi víte, na co se můžete v přednášce těšit.

Anotace:

V USA je více než desítka dlouhých, několikaměsíčních trailů, ale opravdu známa je trojice Appalachian Trail, Pacific Crest Trail, Continental Divide Trail. Všechny jsou velmi specifické, snaží se vyhýbat civilizaci a jejich průchod v kuse za jednu sezónu rozhodně není zadarmo. Jejich popularita v posledních letech strmě stoupá, hlavně díky knížce a filmu WILD (Divočina), takže o AT na východním pobřeží se ročně pokouší mnoho tisíc lidí, o PCT po hřebenech hor na západě už to letos byly zhruba 2tis lidí a o nejnáročnější, ne zcela dokončený CDT po nejvyšších hřebenech skalistých hor napříč kontinentem nás letos bylo zhruba 300.
Už během příprav se v každém blogu, průvodci, zkrátka každém kousku informace objevovalo spojení „CDT – embrace brutality„ takže jsme to čekali náročné, ale skutečnost během 5ti měsíců na trailu se ukázala brutálnější ve všech směrech. Tím nechci říct, že člověk musí být nějaký superhrdina, aby dokončil, ale musí se připravit na to, že těch necelých 5000km ho prověří ve všech směrech a pokaždé na maximum.
Oproti jiným trekům, kdy jedete buďto na hory, nebo do pralesa, do pouště atd. tady jedete do všeho. Od Nového Mexika, přes Colorado, Wyoming, Idaho a Montanu projdete opravdovou poušť, hluboké kaňony, zasněžené horské masivy, mnoho čtyřtisícovek, močály, suché náhorní plošiny, tektonické oblasti s gejzíry, národní parky plné medvědů grizzly, nekonečné suché hřebeny bez vody, pak zas přebrodíte divoké řeky, šlapete dlouhé dny blátem v nejrozsáhlejší chráněné oblasti v USA a zakončíte v pohádkových horách národního parku Glacier. Na všechno musíte být připraveni a přitom nesmíte nést ani půl kila věcí navíc, protože jinak vás těch 30 až 50km denně zničí. No, a do téhle parády jsme se s manželkou Oli v květnu 2016 pustili.
Naše promítání není jen o místech, kterými jsme prošli, ani nemá boží videa... je hlavně o tom, co můžete na tahkle dlouhém treku zažít, o úžasných, inspirativních lidech které potkáváte, o úplně jiném životě...
 
3600 km pěšky po hranicích Československa
Anotace:
I cestováním se dá pomáhat. Vaškovy cesty jsou toho důkazem!
Tentokrát se rozhodl pěšky obejít celé bývalé Československo po hranicích - 3600 km. A aby si nekráčel jen tak, věnoval celou cestu holčičce s mozkovou obrnou - Emičce.
Cesta o hranicích mezi státy a lidmi, o příběhu Emičky, o vztahu člověka k přírodě, o krásách naší a slovenské vlasti, o svobodě a dobrotě lidí tam venku.
97 dní na cestě, po hřebenech českých a slovenských hor. Na Šumavě se prokousával závějemi sněhu, v Tatrách ho málem smetla sněhová bouře, v Karpatech procházel mezi medvědy a vlky jednou z posledních evropských divočin a u ukrajinských hranic čelil neustálým pohraničním kontrolám. Uvidíte místa o kterých jste neměli tušení, že v česko-slovenské kotlině existují! Po tomhle promítání se ve vás probudí touha někam vyrazit!
Přednáší Václav Malinský - 26 let, cestovatel, dobrodruh, fotograf. Před časem opustil zaměstnání a začal si plnit své sny. Po čase začal plnit sny druhým a své cesty propojil s dobročinností. V současnosti propadl dálkovým pochodům / trailům a začal pracovat pro firmu specializující se na ultralehké outdoorové vybavení (nalehko.com). V roce 2016 přešel ČR z východu na západ (800 km) pro chlapce ve vigilním kómatu. Hned poté se stal členem týmu Walk for Help a vyrazil do indických Himálají ve spolupráci s neziskovkou Most ProTibet.. V letošním roce pěšky obešel celé Československo po hranicích (3600 km) pro holčičku s mozkovou obrnou.

Více o jeho projektech na www.cestazasny.com nebo nawww.facebook.com/cestazasny


Těšíme se na viděnou
 
Petr, Olga a Vašek
 
základní položky: 

Komentáře

Zdravím, dodatečně gratuluji k skvělému úspěchu a především děkuji za super čtení. :) Chtěl bych se Vás zeptat, zda budete přednášet i v jiných městech. Jsem z Krkonoš, a Hulín je pro mě poněkud z ruky.. ;) Děkuji za info Pavel

Ahoj, zatim mame v planu Zelezny Brod a Liberec. Kazdopadne, pokud by jsi mel nejaky tip na prostory k promitani at uz ve tvem meste nebo okoli, dej vedet. Radi se nechame inspirovat, kde muzeme promitani uskutecnit.

Ahoj Péťo a Oli, děkuji Vám za skvělou přednášku. Na to, že byla první z řady dalších, splnila moje očekávání. Pavel z F-M

Moc dekujeme, jsme radi, ze se prednaska libila.

Byli jste skvělý! a Petr opět nezklamal a jeho vyprávění naživo je fakt pecka, poutavý, vtipný, užitečný, prostě parádní a v obalu, kterej by člověk zvládl poslouchat celej den, nejen jeden krátkej večer:) Díky:)

Dekujeme, jsme moc radi, ze ty dve hodiny promitani byly zabavne i uzitecne. A tesime se na dalsi mesta.

neb se s FB nekamarádím. Dík a těším se:-) Mišu

Jeee, super, tak to se moc tesime a piseme si te na seznam. Tesime se na osobni setkani.

ještě jednou i tady, promítání bylo fakt skvělý! ráda jsem vás zas viděla a moje choutky vyrazit někam na dýl výrazně narostly:-)))

My dekujeme za navstevu a jsme radi, ze se promitani libilo. 

Stránky