POZOR!!! Pražská prodejna bude v pátek 15.2. otevřená pouze do 15h. Omlouváme se a děkujeme za pochopení, tým NALEHKO.

Naše promítání z AT 2018, CDT 2016 a Vaškova Via Dinarica trailu 2018 - aktuální seznam termínů a míst naleznete tady.

Appy Trails Mark III 2.generace, od 570g

Druhá generace oblíbeného tarpu. Není to jen index 2, který u Marku přibyl proto, aby se líp prodával, ale hlavně vyztužení kolem kolíkovacích oček, která se dřív občas natrhávala a nový materiál oček samotných, který nerezne. Sam Belew přihodil ještě výrazně lepší přední i zadní  tyčku, které jsou nyní po složení mnohem kratší (30cm) a tak se pohodlně vejdou i do cyklo brašen. V hlavním vrcholu stanu je také poutko buď pro přídavnou vypínací šňůru pro větší stabilitu, nebo pro zavěšení stanu pokud ho nechcete stavět na hůlku.

Mark III a Tyvek byly historicky první produkty v nabídce NALEHKO a taky první ultralight věci, které jsem vyzkoušel... a zamiloval si je! Proto mám radost, že vylepšený a věřím i kvalitativně lepší Mark III2  je zpět.

Mark III2 je díky velmi nízké váze vhodný i pro sólo cestovatele. Stavbu zvládne pohodlně jeden člověk během 3 minut. Stan je natolik prostorný, že se do něj vejdou dvě osoby s batožinou a ještě zbude dost místa na vaření. Je vhodný pro začátečníky nejen kvůli ceně, ale hlavně proto, že je z Polyesteru a ten se ve vlhku neprověšuje a navíc díky PU zátěru na něm drží lepící pásky a tak má už od výroby přelepené švy.

Kompletní balení má  sice 830g, ale tarp samotný má jen 570g!!! Je to proto, že součástí balení je 9 kolíků (100g) a pěkná přední i zadní tyčka (30+102g) a 28g váží obal a návod :-)

Tarpu bez podlážky se nemusíte bát, ve srovnání se stanem mu sice občas něco chybí, ale na druhou stranu nabízí obrovské množství výhod – více v recenzi.

S Markem III první generace jsem absolvoval třeba 6-ti týdenní expedici do Peru. Na trecích kolem Ausangate, do base-campu pod Alpamayo a na treku Huayhuash, jsem v něm strávil zhruba 15 nocí v horách ve výškách přes 4000 m.n.m. a několik deštivých nocí v údolních pralesech. To mě přesvědčilo natolik, že jsme po něm v roce 2012 sáhli i při průchodu 4250km dlouhého Pacific Crest Trailu – a absolutní spokojenost. Více se dočtete v rozsáhle recenzi tady.

Doporučuji do oček na kolíky navázat zhruba 20cm smyčky z 2mm horolezecké smyce. To vám umožní postavit stan 10cm nad zem (jen nastavíte trekovou hůlku o 10cm delší) a dosáhnout lepší ventilace, když je to potřeba.

Mark III2:

  • Hmotnost balení: 830g
  • Hmotnost tarpu: 570g (tyčky 132g, kolíky 100g, obal 28g)
  • Staví se na dvě trekové hole nebo na dodávané dvě tyčky (složené tyčky jsou parádně krátké – 305mm)
  • Hodně prostorná předsíň
  • Materiál: 185T Polyester s PU zátěrem a přelepenými švy
  • Kolíky a tyčky součástí balení
  • Obal je mírně větší pro snadné balení mokrého, nebo zmrzlého stanu
Kód zboží: AT_Mark_III2
Cena: 3 280.00Kč
Váha: 830 g

Komentáře

Ahoj Petře, mohl bys, prosím, napsat svoje postřehy při srovnání Mark III2 a Shelteru LT? U recenze jedničky si jako její výhody psal cenu a hmotnost, jako nevýhody nižší kvalitu tak by mě zajímalo jak se to změnilo.
Předem díky
Jirka

Ahoj, shodné mají oba tarpy to, že se staví na dvě tyčky/hůlky, mají jeden vstup zepředu, jsou to vlastně modifikovaná Áčka, jsou dodávána se sadou kolíků a mají přelepené švy, takže není potřeba nic řešit, jen se naučit dobře vypnout a je to.

Mark III2 je výrazně lehčí, tarp + kolíky 670g (Shelter LT má 990g) a hlavně po sbalení poloviční. Je z Polyesteru, takže se ve vlhku neprověšuje. Je prostorově o něco menší než Shelter. Pro ty co nepoužívají trekové hůlky tak je obrovskou výhodou, že je dodáván s oběma tyčkama v dobré kvalitě. U druhé generace se Sam Belew soustředil na vyztužení kolíkovacích oček a konzistentní kvalitu zpracování. Podle mě pěkný pokrok oproti předchozí generaci. Podle mě ideální produkt na seznámení se s UL tarpem.

Shelter LT je zase větší, z bytelnější látky, lépe zpracovaný, vydrží téměř cokoliv, ale je o dost těžší a je těžší ho postavit a dobře vypnout. Lepší volba pokud prostor a odolnost jsou prioritou.

Lehký krok přeje Petr K.

Přesně to jsem potřeboval vědět, díky!

Petře, je blbost nad tím uvažovat jako variantu pro dva lidi? Rozměr přes dva metry v nejširším bodě by stačila, ale nevím, jak moc se to pak svažuje a zda se tam tedy v rámci možností pohodlně vejdou dva lidi. 
Když už máš tu osobní zkušenost, poradíš, zda je to v pohodě možnost pro dva?
Díky. Michal

Ahoj, Mark III rozhodně pro dva je. Měli jsme ho na PCT a spíš mi přišlo že je pro dva větší než menší. Když spíte ve spojených spacácích, tak kvůli hůlce musíte být uložení hodně v nohách stanu a dávat trochu bacha, když je stan orošený, ale nic problematického. Nad hlavou je pak prostor ještě pro dítě a psa:-) Pokud spíte každý ve svém spacáku, pak se můžete posunout vís do širší části a pak už je toho prostoru spousta. Nejvíc záleží na tom, jestli kolíkuješ stan úplně k zemi (nedělám nikdy, bere to vnitřní prostor a omezuje ventilaci) nebo výš nad zem. Optimální je nějakých 8-10cm mezera mezi zemí a okrajem plachty. Nehrozí že ti bude pod plachtu při dešti zaflakovat, větrá to a máš dost prostoru. čest Petr K.

Tento tarp je neskutečná ostuda firmy Appy. Tak odfláknuté podlepení švů jsem už dlouho neviděl. Celkově to zpracování je odbyté, což je škoda, jinak je ten tarp opravdu promyšlený. Teda kromě výztuhy hlavní vzpěry, ten plast rupnul při prvním vztyčení. Kdyby jí dali gumovou, nebude praskat a vzpěra po ní nebude cestovat.
To nikdo z Appy nekontroluje práci svých asijských zaměstnanců??? Tohle kdybych v práci schválil jako "ok kus", šéf by mi urval hlavu. Tyšvy bych lépe podlepil po litru vodky a hodině spánku... Proto tento šunt vracím.

Dobrý den, jsou už skladem? Děkuji.

Ahoj Petře,
Appytrails mají na svých stránkách footprint k Mark III2 s hmotností 335 gramů. ( http://appytrails.com/tents/products/accessory-items/ ) Je to asi tolik, jako by byla z Tyveku, ale z něj bych ji musel lepit, protože není dost široký. Footprint stojí 35 $, což je jen o málo víc, než 6 m Tyveku, ze kterého bych ji lepil. Nechtěl bys ji prosím přidat do svého sortimentu? Nebo je nějaký důvod, proč je Tyvek vhodnější? Předem díky za odpověď.
Tom