Pražská prodejna bude až do jara otevřená jen Po - Pá, Soboty zavřeno! Díky za pochopení, tým NALEHKO

Naše promítání z AT 2018, CDT 2016 a Vaškova Via Dinarica trailu 2018 - aktuální seznam termínů a míst naleznete tady.

Big Agnes Fly Creek HV UL 1, 940g

Pro mnohé neznámá značka, pro zkušené dnes už kultovní  záležitost – stany americké firmy Big Agnes už několik let dominují žebříčku nejoblíbenější stanů na všech dlouhých trecích! V roce 2017 se na PCT do top 5 vešly hned 4 modely Big Agnes. Není to tedy žádný nováček, ani neuvážený úlet. Je to dlouholetá dobrá práce, osvědčená konstrukce i materiály a hlavně tisíce spokojených uživatelů.

Seznamte se:

Řada Fly Creek je designovaná s ohledem na co nejnižší hmotnost – jeden vchod zepředu, menší předsíňka, žádný extra prostor navíc. Je to tak akorát na pohodlné přespání a základní fungování. Ani v nouzi se sem 2lidi nevejdou. Ale stále je v uvedených 940g hmotnosti  dvouplášťová, samonosná konstrukce, dostatek prostoru i pro širší karimatku, hromada kvalitních kolíků, extra vypínací šňůry i s linelocky a obaly. Kompletní balíček. Ale nebojte se, není to jen malá rakvička - na délku se dovnitř vejdete i se 190cm a to kolem hlavy a ramenou zbyde ještě docela dost prostoru. Když se já se svými 182cm uvnitř posadím, nad hlavou mi zbývá víc než 10cm. Do předsíně uložíte na šířku i dost velký  batoh. Rozhodně menší batoh je lepší, nebude překážet při cestách ven ze stanu :-)

Staví se nejprve vnitřní stan, speciálně designované pruty jsou barevně kódované, takže se nelze splést. Rohy podlážky vypnete a zakolíkujete, moskytiéru nacvakáte na duralové pruty. Můžete ji tudíž použít pro spaní pod hvězdami a stále být chránění před krvežíznivou havětí. Nepromokavé tropiko přehodíte přes vnitřní stan, popruhy v rozích jsou opět barevně kódované. Na několika místech přichytíte poutkem na suchý zip k prutům  a uprostřed bočních ploch nacvaknete karabinkou na moskytiéru (vytahuje to stěny moskytiéry ven a várazně to zvětšuje vnitřní prostor. V místě uchycení prutu k podlážce jednoduše přicvaknete tropiko plastovou přezkou k popruhu na podlážce. Další vypínací body buď navlíknete na kolíky od podlážky, nebo přes šňůru a linelock vypnete a zakolíkujete zvlášť. S rychlým nahlédnutím do návodu to jde i na poprvé hladce a rychle. Všechno je jednoduché a promyšlené.

Na mnoha detailech stanu je vidět, že u Big Agnes vědí co dělají  - ať už je to použití linelocků, tak třeba boky vnitřního stanu kolem těla a hlavy z textilie místo síťoviny (přijde vhod v silném větru, aby dovnitř nelítal prach, nebo když se v noci moc vrtíte a dotýkali byste se až oroseného tropika, tak se nenamočíte, atd.), několik kapsiček na bocích i ve vrcholu na mobil, čelovku atd. , a hlavně výborné zpracování.

Pokud je tedy pro vás prioritou nízká hmotnost, je Fly Creek HV UL1 ideální volba. Již několikátým rokem patří mezi pět nejoblíbenějších stanů na Appalachian i Pacific Crest Trailu!

Vytknul bych mu snad jen absenci nějakého větrání u vrcholu. Není to „deal breaker“, protože když je hezky, tak je určitě lepší dobře větrat rozepnutým hlavním zipem a když lije, tak je větrání k ničemu... ale nějaký bodík navíc by větrání stanu určitě přineslo.

Když víte, že určitě budete vyrážet sami a hmotnost má prioritu, tak Fly Creek HV UL1 je jasná volba. Pokud vyrážíte převážně sami a chtěli byste občas do stanu vmáčknout partnerku, pak bych volil verzi pro dva UL2. Když  půjdete sami, budete jen o 100g těžší a budete mít spoustu místa.

Opravdovou lahůdkou pro „gramhoniče“ je potom verze Fly Creek HV UL2 Platinum z ještě lehčího materiálu, která při zachování stejných rozměrů váží pouhých 850g!

Big Agnes Fly Creek HV UL1:

 • DAC pruty  i kolíky
 • Nová konstrukce pro větší vnitřní prostor (písmena HV znamenají High Volume)
 • Dvoucestý vchodový zip překrytý légou – není špatné na noc odvrchu trochu rozepnout pro lepší ventilaci
 • Velké kapsy na bocích i nad hlavou
 • Všechny vypínací šňůry  i popruhy jsou reflexní abyste o ně s čelovkou nezakopávali
 • Tropiko se pomocí suchých zipů přichytává na pruty a karabinkama na vnitřní stan – to zajišťuje skvělé vypnutí a vysokou stabilitu stanu.
 • Materiály: podlážka a tropiko – silikonizovaný rip-stop Nylon s vodotěsným PU zátěrem zevnitř
 • Vnitřní stan – kombinace prodyšného nylonu a polyesterové síťoviny
 • Všechny švy přelepené vodotěsnou PU páskou bez rozpouštědel (PVC a VOC’s free)
 • Pruty a kolíky  - dural
 • Možnost dokoupit originální “Footprint” – s jeho pomocí se dá stan použít ve variantě Fast Fly – pouze tropiko bez vnitřního stanu. Je to potom vlastně prostorný tarp pro jednoho s parádní hmotností  570g!!!

 

Kód zboží: Big_Agnes_Fly_Creek_HV_UL1
Cena: 7 980.00Kč